The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بی اشتهایی در ماه آخر بارداری به چه علت است؟

بی اشتهایی در ماه آخر بارداری و نخوردن غذا به شدت بر روی وزن گیری جنین موثر خواهد بود زیرا عمده وزن گیری جنین در دو ماه آخر بارداری رخ می دهد. به همین سبب اگر در ماه های آخر بارداری احساس می کنید که میل به خوردن چیزی ندارید، حتما با متخصص مشورت کنید تا در اسرع وقت این مشکل درمان گردد. در این مطلب راهکارهایی برای مدیریت این عارضه مطرح کنیم.

 بی اشتهایی در ماه آخر بارداری

در سه ماهه سوم بارداری متوجه می‌شوید در مدت زمان کوتاهی به یک بانوی باردار تمام عیار تبدیل شده‌اید؛ با شکمی کاملا بزرگ و اشتهایی وحشتناک، ولی اما گاهی بی اشتهایی!!. هرچند این به آن معنا نیست که می‌توانید هرچقدر دلتان می‌خواهد بخورید. با وجود اینکه گرسنه هستید اما اشتهای کافی ندارید. بخش خوب این دوران این است که تهوع از بین رفته و شکمی بزرگ جای آنرا گرفته است.

علت بی اشتهایی در ماه اخر بارداری چیست؟

در این مرحله از بارداری، در برخی مادران شکم بزرگ باعث کم‌اشتهایی می‌شود. جنین بزرگ شده و فضای بسیار کمی برای اندام‌های مجاور باقی گذاشته است. اندام‌هایی مانند معده و روده کوچک در جای درست خود نیستند و در نتیجه نمی‌توانند کارشان را به درستی انجام دهند.

سوزش معده از عوارض جانبی دیگر این تغییر مکان اندام‌هاست که باعث می‌شود نسبت به غذاهای پرادویه و مرکبات حس بیزاری داشته باشید. پروژسترون باعث ایجاد یبوست و کم اشتهایی مادر می‌شود. ترکیب این اتفاقات باعث می‌شود مادر در سه ماهه سوم بارداری نتواند به اندازه دلخواه غذا بخورد.

روش‌هایی برای مقابله با بی اشتهایی در ماه آخر بارداری

  • مصرف وعده‌های غذایی کوچک باید ادامه داشته باشد، زیرا کمک می‌کند مدت بیشتری سیر بمانید و مواد غذایی لازم بدن شما تامین شود.
  • نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که غذاهای غنی از فیبر مانند نان، آووکادو و سبزیجات برگ سبز بخورید. این غذاها به تقویت سیستم گوارشی کمک می‌کنند و احساس یبوست را کاهش می‌دهد.

چه زمان با پزشک مشورت کنیم؟

  • اگر مادر باردار در سه ماهه سوم همچنان دچار کم‌اشتهایی باشد، ممکن است خطر کم‌آبی،‌ کمبود مواد مغذی برای جنین و حتی تاثیرات منفی بر رشد و نمو جنین وجود داشته باشد. این علايم هشدار می‌دهد که خیلی سریع به پزشک خود مراجعه کنید.
  • مهمترین چیز این است که یادتان باشد، شنیدن نظر دیگران هیچ ضرری ندارد، هرچند ممکن است ضمانتی هم نداشته باشد. علائمی مانند سردردهای ملایم مداوم یا ناتوانی در نگه‌داشتن غذا در معده، ممکن است نشانه‌ای از یک مشکل جدی‌تر باشد. بنابراین اگر دچار تردید شده‌اید حتما برای برطرف کردن بی اشتهایی در ماه آخر بارداری با پزشک مشورت کنید.

کم‌اشتهایی در مراحل اولیه بارداری رخ می‌دهد و معمولا در۴ هفته اول بارداری شایع است. به غذاهایی که قبلا مورد علاقه شما بوده میلی نشان نمی‌دهید. همه این ها به‌خاطر تغییرات هورمونی بدن بانوی باردار است. به صدای بدن خود گوش دهید و به علامت‌های گرسنگی پاسخ دهید و از رسیدن مواد غذایی مورد نیاز بدن در هر مرحله‌ای از بارداری اطمینان حاصل کنید.

 

بیشتر بدانید:

1- درمان بی اشتهایی در بارداری در سه ماهه اول چگونه است؟

2- افزایش اشتها در بارداری و جنسیت جنین با یکدیگر ارتباط دارند؟

3- اشتهای زیاد در بارداری نشانه چیست و راه های کنترل آن

4- راههای جلوگیری از افزایش وزن در بارداری

منبع: parenting.firstcry