The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

برای درمان اسهال نوزاد چه کنیم و چرا درمان اسهال ضرورت دارد؟

اسهال نوزاد به شرایطی گفته می شود که تعداد دفع مدفوع از حالت طبیعی بسیار بیشتر شده و همچنین قوام مدفوع به شدت کاهش پیدا کرده و حالت آبکی پیدا می کند. البته شکل مدفوع و به طبع اشکال اسهال در نوزادانی که شیر مادر می خورند با نوزادانی که شیر خشک می کنند، همچنین در شیرخوارانی که تغذیه تکمیلی برای آنها آغاز شده است بسیار متفاوت خواهد بود. درهرصورت برای جلوگیری از کم آبی بدن و بروز آسیب، درمان اسهال نوزاد ضرورت دارد. در ادامه این متن همه چیز را درمورد درمان اسهال نوزاد برای شما شرح می دهیم.

چرا درمان اسهال نوزاد ضرورت دارد؟

هنگامی که نوزاد به اسهال مبتلا شود، مایعات از بدن دفع میشود. اگر نوزاد مایعات بیشتری را از دست بدهد، بدن او میتواند دچار کم آبی شود. کم آبی بدن در نوزادان و خردسالان بسیار سریع اتفاق میافتد.

علائم اسهال که باید به آنها توجه داشته باشید شامل موارد زیر است:

• کمتر از شش پوشک خیس در طول ۲۴ ساعت شبانه روز

• خشکی دهان و لبها

• فقدان اشک هنگام گریه کردن

• تغذیه ضعیف

• یا فرورفتگی در قسمت نرم بالای سر نوزاد

• تحریک پذیری

در صورت مشاهده علائم کم آبی سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

درمان اسهال نوزادان

درمان اسهال در نوزادان بر هیدراته کردن بدن او متمرکز است. اگر اسهال خفیف باشد، اغلب خودتان می‌توانید در خانه آن را کنترل کنید.

۱- مهم‌ترین کاری که می‌توانید برای درمان اسهال نوزاد انجام دهید، ادامه دادن تغذیه نوزاد است. اگر مدفوع نوزاد شل باشد باید بیشتر به او شیر دهید تا مایعات بیشتری به او برسانید.

۲- شما نباید تغذیه نوزاد را به منظور استراحت معده‌ او متوقف کنید. نوزاد می‌تواند خیلی سریع دچار کمبود آب بدن شود، بخصوص اگر مایعات را از طریق اسهال از دست بدهد.

۳- اگر در حال شیردهی هستید و فرزندتان به خوبی تغذیه می‌شود، نیازی نیست که به او مایعات و محلول‌های آبرسان بدهید، مگر اینکه پزشک آن را تجویز کند. شیر مادر حاوی مایعات و مواد مغذی مورد نیاز نوزاد است تا آنچه از طریق اسهال از دست می‌دهد را جایگزین کند. همچنین آنتی بادی‌هایی در شیر مادر وجود دارد که به نوزاد شما در مبارزه با عفونت و بیماری کمک می‌کند.

۴- اگر نوزاد شما در حال تغذیه با شیرخشک است، نباید شیر خشک را رقیق کنید. نوزاد را طبق معمول تغذیه کنید. فقط در صورت توصیه پزشک باید به نوزاد خود مایعات اضافی، مانند الکترولیت‌ها بدهید.

۵- اگر اسهال ناشی از بیماری و یا عفونت باشد، پزشک ممکن است آنتی بیوتیک را برای درمان اسهال نوزاد تجویز کند.

۶- پوشک‌های کثیف باعث تحریک پوست نوزاد و ایجاد بثورات در پاها می‌شوند، بنابراین پوشک کثیف را بیشتر تعویض کنید. سعی کنید نواحی مرتبط با پوشک را تا حد ممکن خشک و تمیز نگه دارید. استفاده از پماد پوستی بعد از هر بار تعویض پوشک می‌تواند تسکین دهنده باشد و یک لایه محافظ روی پوست بدن نوزاد ایجاد کند. حتماً بعد از هر بار تعویض پوشک، دستان خود را بشویید تا از شیوع میکروب‌ها جلوگیری شود.

۷- از دادن داروی بدون نسخه برای درمان اسهال نوزاد خودداری کنید. برخی داروهای ضد اسهال می‌تواند برای نوزادان مضر باشد، بنابراین توصیه نمی‌شود.

۸- مراقب علائم کم آبی بدن باشید. اسهال شدید که منجر به کم آبی بدن می‌شود نیاز به درمان با مایعات داخل وریدی در بیمارستان دارد.

۹-بسته به علت اسهال، این عارضه می‌تواند مسری باشد و به سایر افراد خانواده منتقل شود. بنابراین پس از تعویض پوشک یا استفاده از دستشویی دستان خود را بشویید و به سایر اعضای خانواده نیز یادآوری کنید که همین کار را انجام دهند.

چه زمان باید برای درمان اسهال نوزاد با پزشک تماس بگیریم؟

اسهال می‌تواند برای نوزادان و خردسالان خطرناک باشد، زیرا می‌تواند منجر به کم آبی و کاهش وزن شود. شل شدن گاه گاهی مدفوع معمولاً نشانه مشکل نیست. با اینحال اگر دو یا سه بار مدفوع نوزاد آبکی باشد، ممکن است نوزاد دچار اسهال شده باشد. اگر موارد زیر اتفاق بیفتند فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

• اگر شما نوزاد دارید.

• نوزاد شما تب یا علائم دیگری به همراه اسهال دارد.

• در مدفوع نوزاد خون مشاهده شده است.

• به نظر می‌رسد فرزند شما درد دارد.

• نوزاد به خوبی غذا نمی‌خورد.

• نوزاد بیش از حد می‌خوابد.

• اسهال بعد از ۲۴ ساعت قطع نمی‌شود.

• نوزاد دارای علائم کم آبی است.

شیر مادر و شیر خشک

اسهال به قدری شایع است که هر ساله در ایالات متحده آمریکا تا ۳۵ میلیون و در سراسر دنیا تعداد 7/1 میلیارد مورد اسهال در نوزادان زیر ۵ سال گزارش می‌شود. نوزادان و خردسالان می‌توانند حدود دو بار در سال اسهال را تجربه کنند. این بیماری بر نوزادانی که از شیر مادر، شیر خشک و یا ترکیبی از این دو شیر تغذیه می‌شوند تاثیر می‌گذارد، اگرچه اختلافاتی وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهند نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌شوند، کمتر از نوزادانی که شیر خشک مصرف می‌کنند دچار اسهال می‌شوند. زیرا شیر مادر مملو از آنتی بادی‌هایی است که به محافظت از نوزادان در برابر برخی از بیماری‌های شایع نوزادان، از جمله اسهال کمک می‌کند. بعلاوه هنگامی که نوزاد از شیر مادر تغذیه می‌کند، کمتر در معرض ارگانیسم‌های موجود در غذا و آب است که می‌توانند باعث عفونت و در نتیجه اسهال شوند.

هرچه نوزاد بیشتر از شیر مادر تغذیه کند، محافظت بیشتری دریافت می‌کند. تغذیه منحصراً با شیر مادر بهتر از ترکیبی است و تغذیه ترکیبی بهتر از شیر خشک به تنهایی است.

برای درمان اسهال نوزاد باید نگرانی خود را کنترل کنید

طبیعی است که نگران نوزاد و فرزند شیرخوار خود باشید و اسهال نیز بخشی از این نگرانی است، بخصوص برای مادران جدید. از اولین مدفوع غلیظ و چسبناک و سیاه نوزاد به نام مکونیوم در هفته‌های اولیه که به تدریج تا ماه‌های بعد از لحاظ رنگ و بافت تغییر می‌کند، یک تجربه یادگیری است. همچنین تشخیص مدفوع معمولی از اسهال بسیار سخت است. ممکن است در ابتدا دیدن اسهال ‌نوزاد برای شما ترسناک باشد، اما به زودی می‌توانید آن را کنترل کرده و اگر سوال یا نگرانی در مورد اسهال نوزادتان دارید با پزشک اطفال تماس بگیرید.

 

بیشتر بدانید:

1- چگونه بفهمیم نوزاد اسهال دارد؟چه زمان باید به پزشک اطلاع داد

2- درمان اسهال نوزادان و چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

3- اسهال نوزاد، از علت تا درمان آن چگونه است؟

4- دفعات نرمال دفع ادرار و مدفوع در نوزادان چقدر است؟

منبع: verywellfamily