The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مزایا و معایب شیر خشک برای شیرخوار چیست؟

شیرخشک جایگزینی برای شیر مادر است. با این‌که شیرخشک تمام مواد مغذی مورد نیاز شیرخوار را برای رشد او فراهم می‌آورد، اما تصمیم برای تغذیه شیرخوار با شیرخشک مزایا و معایب مخصوص به‌خود را دارد. این ملاحظات فقط مربوط به شیرخوار نیست، بلکه به مادر نیز مربوط می‌شود. در این متن قصد داریم همه چیز را درمورد مزایا و معایب شیر خشک با شما درمیان بگذاریم.

مزایا و معایب شیر خشک برای نوزاد

ممکن است فکر کنید که می توانید با دادن شیر خشک به نوزاد، خود را از برخی مشکلات مربوط به شیر مادر همچون شیردهی در جمع و ... راحت کنید اما قبل از هر تصمیمی، به خواندن این متن ادامه دهید تا درمورد مزایا و معایب شیر خشک بیشتر بدانید.

مزایا: افراد دیگر می توانند ب نوزاد شیر بدهند

به این دلیل که شیرخوار از شیر مادر تغذیه نمی‌کند، لازم نیست تمام مدت با او باشد. وقتی شیرخوار از شیر مادر تغذیه می‌شود، می‌بایست هر دو یا سه ساعت یکبار با مادر باشد. اما با شیشه، هرکسی می‌تواند به او غذا بدهد و این به مادر آزادی عمل بیشتری می‌دهد.

مزایا: رژیم غذایی مادر را تغییر نمی‌دهد

مادری که به فرزند خود شیرخشک می‌دهد لازم نیست نگران مصرف قهوه، الکل یا کالری باشد. مادر شیرده می‌بایست روزانه ۵۰۰ کالری بیشتر مصرف کند، بنابراین کم‌کردن وزن بارداری زمان بیشتری می‌گیرد و سخت‌تر خواهد بود. مادری که از شیرخشک استفاده می‌کند می‌تواند زودتر به عادات پیش از بارداری خود بازگردد.

معایب: هیچ چیز برای سلامت مادر به مفیدی شیردادن نیست

شیردادن به شیرخوار برای سلامت مادر بسیار مفید است. طبق نظر وبسایت فمیلی داکتر، مادری که به فرزند خود شیر می‌دهد، کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان، تخمدان و پوکی استخوان قرار می‌گیرد. بعلاوه، مادر شیرده کمتر احتمال دارد با افسردگی پس از زایمان یا دیابت نوع ۲ مواجه شود.

معایب: مواد مغذی

ثابت شده است که شیر مادر از لحاظ تقویت رشد مغز، مغذی‌تر از شیرخشک است. شیر مادر با آهن غنی‌شده است و تا وقتی شیرخوار از آن تغذیه می‌کند در برابر بیماری‌ها مصون است. علاوه بر این، شیرخوار به راحتی می‌تواند مواد مغذی را بشکند، بنابراین شیر مادر راحت‌تر از شیرخشک هضم می‌شود. همچنین شیردادن آرامش زیادی به شیرخوار می‌دهد و می‌تواند او را در زمان بیماری، ناراحتی و کم‌آبی آرام کند.

معایب: اسباب زحمت

از نظر تغذیه شبانه، شیر مادر راحت‌تر است. به جای بلند شدن و رفتن به آشپزخانه و آماده کردن شیرخشک، مادر می‌تواند شیرخوار را به بسترش بیاورد و در آرامش به او شیر بدهد.

مزایا و معایب شیر خشک برای طفل

با این‌که شیرمادر مزایای خود را دارد، هیچ شکی نیست که شیرخشک هم می‌تواند مواد ضروری را برای کودک فراهم آورد. در حالی‌که استفاده از شیرخشک‌های تجاری معایبی دارند، اما انتخاب شیرخشک مزایای مخصوص به‌خود را نیز داراست. ولی یک چیز روشن است: وقتی مادر تصمیم می‌گیرد به فرزند خود شیرخشک بدهد، باید سر تصمیم خود بماند و بر تغذیه و نزدیکی با فرزند خود تمرکز کند و احساس گناه نداشته باشد.

مزایا: راحتی

هرکسی می‌تواند به کودکی که شیرخشک می‌خورد غذا بدهد، چه مادر باشد، چه پدر، پدربزرگ و مادربزرگ یا پرستار. این سهولت به والدین اجازه می‌دهد وظیفه غذا دادن را با یکدیگر شریک شوند و این موضوع در هفته‌ها و ماه‌های اول بدنیا آمدن فرزند که هر دو به خواب نیاز دارند بسیار مفید است. همچنین اگر شیرخوار در محیط عمومی گرسنه شود، می‌توان بدون نگرانی از حریم شخصی با شیشه به او شیر داد. شیرخشک مخلوط‌ شده، می‌تواند به مدت ۲۴ ساعت در یخچال باقی بماند، اما در دمای اتاق نباید بیش از یک ساعت آن‌را نگه داشت.

مزایا: عدم محدودیت برای مادر

از آن‌جا که ذرات زیادی از طریق شیر مادر منتقل می‌شود، مادران شیرده باید به نوع غذا و مایعات مصرفی خود توجه ویژه‌ای نشان بدهند. ولی مادری که به فرزند خود شیرخشک می‌دهد می‌تواند هرچه دلش خواست بخورد یا بیاشامد. مادران شیرده همچنین باید مراقب داروهایی که مصرف می‌کنند باشند، چراکه مواد دارویی نیز از طریق شیر منتقل می‌شود. مادرانی که به فرزندان خود شیرخشک می‌دهند می‌تواند بدون نگرانی از تاثیر آن‌ها بر شیرخوار دارو مصرف کنند.

معایب: ترکیب شخصی ندارد

شیرخشک‌های تجاری با ترکیب پیچیده‌ای از پروتئین، چربی، قند و ویتامین‌ها ساخته شده‌اند. بااین‌که طوری ساخته شده‌اند که مشابه شیر مادر باشد، اما هرگز نمی‌تواند بطور کامل مثل آن باشد، چون شیر هر مادر با مادر دیگر کمی‌ متفاوت است و نیازهای شخصی هر شیرخوار را بطور خاص برطرف می‌کند. علاوه بر این، شیرخشک فاقد آنتی‌بادی است که از شیرخوار در مقابل عفونت‌ها محافظت می‌کند.

معایب: مشکلات گوارشی

با این‌که شیر مادر و شیرخشک پروتئین‌های مشابهی دارند، اما نسبت آن‌ها متفاوت است. شیر خشک مقدار زیادی پروتئین کازئین دارد. از آن‌جا که دستگاه گوارش ناکامل شیرخوار پروتئین شیر مادر را راحت‌تر هضم می‌کند، شیرخشک‌ می‌تواند به‌خاطر پروتئین کازئین برای معده و روده شیرخوار مشکل‌ساز باشد. این مشکلات گوارشی می‌تواند باعث تولید گاز و نفخ شود.

معایب: هزینه

شیر مادر رایگان است، اما شیرخشک می‌تواند کاملا پرهزینه باشد. شیرخشک پودری ارزان‌ترین است، اما شیرخشک‌های آماده مصرف از همه گران‌تر است. شیرخشک‌های تخصصی، نظیر سویا یا ضدحساسیت نیز از انواع معمولی آن گران‌تر است. برآورد وبسایت سازمان بارداری آمریکا در سال ۲۰۱۳ این بود که شیرخشک می‌تواند بسته به نوع و مارک آن ماهانه ۵۰ تا ۱۰۰ دلار هزینه داشته باشد.

حال که از مزایا و معایب شیر خشک به طور کامل مطلع شده اید، بدون شک می توانید بهتر و عاقلانه تر درمورد انتخاب کردن یا نکردن شیر خشک تصمیم گیری کنید. 

 

بیشتر بدانید:

1- همه چیز درباره شیر خشک!

2- ترکیب شیر خشک با شیر مادر چه فایده ای دارد؟

3- تغذیه با شیر خشک ، درچه مواردی ضرورت پیدا می کند؟

4- بهترین شیر خشک برای نوزاد و نکات مهم در تهیه بهترین شیر خشک

?پرسش و پاسخ های مزایا و معایب شیر خشک برای شیرخوار چیست؟

آیا شیردهی پستانی برای مادر فایده ای دارد؟

بله. شیردادن به شیرخوار برای سلامت مادر بسیار مفید است. طبق نظر وبسایت فمیلی داکتر، مادری که به فرزند خود شیر می‌دهد، کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان، تخمدان و پوکی استخوان قرار می‌گیرد. بعلاوه، مادر شیرده کمتر احتمال دارد با افسردگی پس از زایمان یا دیابت نوع ۲ مواجه شود.

شیر مادر غنی تر است یا شیر خشک؟

ثابت شده است که شیر مادر از لحاظ تقویت رشد مغز، مغذی‌تر از شیرخشک است. شیر مادر با آهن غنی‌شده است و تا وقتی شیرخوار از آن تغذیه می‌کند در برابر بیماری‌ها مصون است. علاوه بر این، شیرخوار به راحتی می‌تواند مواد مغذی را بشکند، بنابراین شیر مادر راحت‌تر از شیرخشک هضم می‌شود. همچنین شیردادن آرامش زیادی به شیرخوار می‌دهد و می‌تواند او را در زمان بیماری، ناراحتی و کم‌آبی آرام کند.

مهمترین مزیت استفاده از شیر خشک چیست؟

هرکسی می‌تواند به کودکی که شیرخشک می‌خورد غذا بدهد، چه مادر باشد، چه پدر، پدربزرگ و مادربزرگ یا پرستار. این سهولت به والدین اجازه می‌دهد وظیفه غذا دادن را با یکدیگر شریک شوند و این موضوع در هفته‌ها و ماه‌های اول بدنیا آمدن فرزند که هر دو به خواب نیاز دارند بسیار مفید است.

مهم ترین اشکال استفاده از شیر خشک برای نوزاد کدام است؟

با این‌که شیر مادر و شیرخشک پروتئین‌های مشابهی دارند، اما نسبت آن‌ها متفاوت است. شیر خشک مقدار زیادی پروتئین کازئین دارد. از آن‌جا که دستگاه گوارش ناکامل شیرخوار پروتئین شیر مادر را راحت‌تر هضم می‌کند، شیرخشک‌ می‌تواند به‌خاطر پروتئین کازئین برای معده و روده شیرخوار مشکل‌ساز باشد. این مشکلات گوارشی می‌تواند باعث تولید گاز و نفخ شود.

منبع: hellomotherhood