The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

شیردهی پستانی ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد

یافته های تازه نشان می دهند، تغذیه نوزاد با شیر مادر و شیردهی پستانی ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

محققان انستیتو مطالعات سرطان آمریکا پس از تجزیه و تحلیل بیش از 18 مطالعه دریافتند، خطر بروز سرطان سینه در بانوان که دست کم پنج ماه فرزندان شان را با شیر مادر تغذیه کرده اند دو درصد کاهش می یابد.

آنها همچنین دریافتند، نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند کمتر از سایر همسالان شان در حین رشد و نمو با اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم خواهند کرد که می تواند خطر ابتلاء آنها به سرطان را کاهش دهد. بزرگسالانی که از اضافه وزن یا چاقی رنج می برند دست کم 11 برابر بیش از سایر افراد در معرض انواع سرطان ها قرار دارند.

همه بانوان نمی توانند فرزندان شان را با شیر مادر تغذیه کنند، اما افرادی که چنین می کنند باید بدانند احتمال ابتلا خود و فرزندشان به سرطان سینه را کاهش می دهند.

فواید تغذیه نوزاد با شیر مادر عبارتند از:

  • به تاخیر افتادن عادت ماهانه،
  • کاهش زمان قرار گرفتن در معرض هورمون استروژن که با بروز سرطان سینه ارتباط دارد

متخصصان همچنین حفظ وزن در حد طبیعی، ننوشیدن الکل، داشتن فعالیت بدنی و ورزش کردن را با کاهش خطر بروز سرطان سینه مرتبط می دانند.

مدیر بخش تغذیه انستیتو مطالعات سرطان آمریکا افزود:" مهم این است که مادران تغذیه نوزاد با شیر مادر را در دراز مدت (دست کم شش ماه) ادامه دهند تا تاثیر مثبت این کار نمایان شود."

 

مطالعه بیشتر:

1- فواید شیردهی پستانی برای مادر و نوزاد

2- روش و زمان مناسب شیردهی به نوزاد پس از زایمان

3- تاثیر رژیم غذایی بر سرطان سینه

4- بهترین روش پیشگیری از بارداری در دوران شیردهی به نوزاد

 

منبع: healthday