The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

استفاده از پد شیردهی ،موارد استفاده از پد شیردهی چیست؟

بسیاری از مادران در دوران بارداری دچار مشکل نشت شیر از پستان ها می شوند. برخی نیز با تولد نوزاد، خصوصا در ماه های اول این مشکل را تجربه می کنند. پد شیردهی وسیله ای بسیار کارآمد است که با کمک آن می توانید مشکلات نشت شیر، خیس شدن و در نهایت لک شدن لباسهایتان را رفع کنید. اگر می خواهید درمورد پد شیردهی بیشتر بدانید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

پد شیردهی چیست؟

پد شیردهی که به آن پد پستان نیز گفته می شود از جمله لوازم بسیار مفید شیردهی است. این پدها در داخل سینه بندهای معمولی و یا سینه بندهای مخصوص شیردهی قرار گرفته و از ترشح بی موقع شیر که موجب لک شدن لباس ها و معذب شدن مادر در جمع می شود پیشگیری می کنند.

ترشح شیر از پستان ها

ترشح شیر از پستان ها به ویژه در نخستین روزهای شیردهی که هنوز میزان تولید شیر مادر بر اساس نیاز کودک تنظیم نشده امری بسیار شایع است. عده ای از مادران ممکن است در این دوران به هیچ وجه نشت شیر را تجربه نکنند در حالیکه این عارضه ممکن است در عده ای دیگر تا چندین هفته و در عده ای دیگر نیز تا پایان دوره شیردهی همچنان ادامه یابد.

نشت شیر ممکن است به دلایل مختلفی از جمله شنیدن صدای گریه نوزاد، پر شدن سینه ها، قرار گرفتن در موقعیت های احساسی با همسر و یا گاهی بدون هیچ گونه دلیل خاصی رخ دهد.

موارد استفاده از پد شیردهی

• در طول نخستین هفته های شیردهی که شیر برای نخستین بار در سینه ها جاری می شود.

• هنگامیکه به ناچار نوزاد خود را چندین ساعت تنها گذاشته و از او دورید.

• پس از بازگشت به کار

• زیاد بودن تولید شیر

• در حین رابطه جنسی

• در طول شب و در مواقع خواب

چنانچه نوک سینه های شما ترک خورده و دردناک می باشند استفاده از پدهای هیدروژل می تواند در تسکین آنها بسیار موثر باشد.

انتخاب پد شیردهی مناسب

در هنگام خرید پدی را انتخاب کنید که نرم بوده، قدرت جذب کافی داشته و ترجیحا جنس آن نخی باشد. جنس پد باید به گونه ای باشد که مانع جریان هوا در پد نشود بنابراین از خرید پدهای ضد آب یا پدهایی با آسترهای پلاستیکی که باعث رد و بدل نشدن هوا و ایجاد رطوبت در پوست شما می شوند خودداری کنید.

پدهای شیردهی را باید به محض مرطوب شدن تعویض کنید. قرار گرفتن دائم پستان ها در معرض رطوبت می تواند باعث سوزش و التهاب نوک پستان ها شود که این امر نیز به نوبه خود با فراهم کردن زمینه رشد قارچ ها و باکتری ها می تواند منجر به بروز عفونت هایی از جمله برفک و ماستیت شود.

انواع پد شیردهی

پدهای شیردهی در انواع، اشکال و اندازه های مختلف وجود داشته و ممکن است یکبار مصرف بوده و یا قابل شستشو و استفاده مجدد باشند. برخی انواع پدها دارای چسب های خصوصی هستند که باعث ثابت نگه داشتن آنها در لباس و پیشگیری از تکان خوردن و جا به جا شدن آنها در سینه بند می شود در حالیکه انواع دیگری از پدها به شکل و سایز سینه طراحی شده و آنها را احاطه می کنند. برخی از بهترین انواع پدها عبارتند از:

پد شیردهی یکبار مصرف: این نوع پد شیردهی همانگونه که از نامشان پیدا است یکبار مصرف بوده و به گونه ای طراحی شده اند که پس از استفاده به دور انداخته شوند. پدهای یکبار مصرف در اشکال و ضخامت های مختلف وجود دارند بنابراین می توانید انواع مختلف آنها را امتحان کنید تا بتوانید پد مناسب خود را به راحتی از میان آنها انتخاب کنید.

این پدها اغلب برای زمانی مناسب هستند که در مسافرت یا خارج از منزل به سربرده و در نتیجه امکان شستشوی آنها برایتان وجود ندارد. ولی با این حال از آنجایی که به دلیل یکبار مصرف بودن دائما ناچار به خرید بسته های جدید پد می باشید مسلما خرید آنها در بلند مدت برای شما مقرون به صرف نخواهد بود.

پدهای قابل شستشو: استفاده از این پدها مقرون به صرفه تر است زیرا می توانید از آنها استفاده کرده و هر بار پس از شستشو مجددا آنها را مورد استفاده قرار دهید. همچنین استفاده از این پدها برای پاکیزه ماندن محیط زیست نیز مناسب تر است زیرا با استفاده مجدد از آنها به کاهش تولید زباله نیز کمک بسزایی می کنید.

از آنجایی که این پدها قابل شسشتو بوده و باید به طور مرتب تعویض شوند بهتر است چند جفت از آنها را خریداری کنید تا موقع تعویض بتوانید پد آلوده را شسته و بلافاصله پد تمیز دیگر را مورد استفاده قرار دهید.

پدهای سیلیکونی: پدهای مذکور قابلیت جذب شیر را ندارند ولی در عوض به سینه چسبیده و با فشار ملایمی که به پستان ها وارد می کنند مانع از نشت شیر از آنها می شوند. این پدها که از سیلیکون نرم تهیه شده اند دارای سطح چسبنده ای هستند که به راحتی بر روی پستان قرار گرفته و این امکان را به شما می دهند که از سینه بند استفاده نکنید. همچنین پدهای سیلیکونی معمولا برای رفتن به استخر و یا مهمانی ها مناسب می باشند.

پدهای خانگی: این نوع پد شیردهی را می توان به راحتی و با استفاده از انواع پارچه ها در منزل تهیه کرد و به پد شیردهی قابل شستشو نیز معروفند. برای این منظور می توانید پوشک های یکبار مصرف و یا نوار بهداشتی را به شکل و اندازه سینه برش زده و آنها را داخل سینه بند خود قرار دهید. روش دیگر استفاده از یک دستمال جیبی و یا پارچه نخی کوچک است که می توان آن را تا زده و در داخل سینه بند خود قرار داد. همچنین در صورت آشنایی داشتن با هنر خیاطی نیز می توانید چند لایه از یک پارچه جاذب آب را به شکل دایره و یا سایر اشکال دلخواه برش زده و آنها را بهم بدوزید.

از به کار بردن الیاف مصنوعی در تهیه پد شیردهی خودداری کرده و سعی کنید تا حد امکان برای انجام این کار از پارچه های صد در صد نخی که نرم بوده و قدرت جذب بالایی دارند استفاده کنید.

پدهای هیدروژل: پدهای هیدروژل برای ممانعت از نشت شیر نیستند. بلکه در واقع کاربرد آنها کمک به تسکین و بهبودی سینه های دردناک و متورمی است که به واسطه شیردهی ترک خورده و آسیب دیده اند. این نوع پد شیردهی را می توانید در یخچال یا فریزر نگهداری کنید تا سرمای آنها در هنگام استفاده تسکین و التیام بیشتری به سینه های شما ببخشند.

 مطالعه بیشتر:

1- نکات لازم در شیردهی پستانی (با سینه) موفق

2- مشکلات شیردهی ،8 مورد از مشکلات شیردهی چیست؟

3- زیاد بودن شیر مادر چه علائمی دارد و راه حل آن چیست؟

4- نشت شیر در بارداری بر کیفیت شیر تاثیر می گذارد؟

?پرسش و پاسخ های پد شیردهی

پد شیردهی چیست؟

پد شیردهی که به آن پد پستان نیز گفته می شود از جمله لوازم بسیار مفید شیردهی است. این پدها در داخل سینه بندهای معمولی و یا سینه بندهای مخصوص شیردهی قرار گرفته و از ترشح بی موقع شیر که موجب لک شدن لباس ها و معذب شدن مادر در جمع می شود پیشگیری می کنند.

چه زمانی می توانیم از پد شیردهی استفاده کنیم؟

• در طول نخستین هفته های شیردهی که شیر برای نخستین بار در سینه های جاری می شود• هنگامیکه به ناچار نوزاد خود را چندین ساعت تنها گذاشته و از او دورید• پس از بازگشت به کار• زیاد بودن تولید شیر• در حین رابطه جنسی• در طول شب و در مواقع خواب

آیا استفاده از پدهای هیدروژل در تسکین درد نوک سینه اثری دارد؟

پدهای هیدروژل برای ممانعت از نشت شیر نیستند. بلکه در واقع کاربرد آنها کمک به تسکین و بهبودی سینه های دردناک و متورمی است که به واسطه شیردهی ترک خورده و آسیب دیده اند. این نوع پد شیردهی را می توانید در یخچال یا فریزر نگهداری کنید تا سرمای آنها در هنگام استفاده تسکین و التیام بیشتری به سینه های شما ببخشند.

پد شیردهی سیلیکونی چیست و چه کاربردی دارد؟

پدهای مذکور قابلیت جذب شیر را ندارند ولی در عوض به سینه چسبیده و با فشار ملایمی که به پستان ها وارد می کنند مانع از نشت شیر از آنها می شوند. این پدها که از سیلیکون نرم تهیه شده اند دارای سطح چسبنده ای هستند که به راحتی بر روی پستان قرار گرفته و این امکان را به شما می دهند که از سینه بند استفاده نکنید. همچنین پدهای سیلیکونی معمولا برای رفتن به استخر و یا مهمانی ها مناسب می باشند.

منبع: verywellfamily