The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

طرز تهیه شیر خشک برای نوزادان چگونه است؟

احتمالا می دانید که در مورد طرز تهیه شیر خشک باید هر 30 سی سی آب را با یک پیمانه شیر خشک مخلوط کرده و خوب هم بزنید. اما آیا نکات دیگری نیز درمورد طرز تهیه شیر خشک وجود دارد؟ در ادامه این متن شما را با تمام ریزه کاری های طرز تهیه شیر خشک آشنا خواهیم کرد.

طرز تهیه شیر خشک برای نوزاد

دستورالعمل های موجود بر روی ظرف های شیر خشک را با دقت بخوانید و طبق آن ها عمل کنید. این مراحل به شما کمک می کنند تا بدانید چگونه شیر خشک فرزند شیرخوار خود را به درستی تهیه و ذخیره کنید. تهیه شیر خشک برای نوزادان و شیرخواران طبق دستورالعمل ها بسیار مهم است. در اینجا نکات کلیدی و مهم دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام تهیه و ذخیره شیر خشک فرزند خود به خاطر بسپارید.

آماده سازی

• قبل از تهیه شیر خشک یا تغذیه کردن فرزندتان، دست های خود را به خوبی بشویید. محل آماده سازی شیر خشک را تمیز، مرتب و استرلیزه کنید.

• بطری های یا شیشه های شیر باید به خوبی تمیز و خشک شوند.

• چه شیر مادر و چه شیر خشک، قبل از شیر دادن به فرزندتان، هیچ کدام نیازی به گرم شدن ندارند، اما برخی از افراد دوست دارند بطری حاوی شیر فرزند خود را گرم کنند. اگر تصمیم دارید شیر را گرم کنید، هرگز از مایکروویو استفاده نکنید. مایکروویو شیر و غذا را به طور یکنواخت گرم نمی کند، در نتیجه قسمت هایی از شیر یا غذا به قدری داغ می شوند که می توانند دهان و گلوی فرزند شیرخوار شما را بسوزانند.

• برای گرم كردن شیشه ی شیر: بطری را زیر آب گرم جاری قرار دهید و مراقب باشید آب وارد بطری یا شیشه شیر فرزندتان نشود. برای اینکه دهان و گلوی شیرخوار نسوزد، چند قطره از شیرخشک مخصوص او را پشت دست خود بریزید تا ببینید آیا بیش از حد گرم شده است یا خیر.

اگر از پودر شیر خشک مخصوص نوزادان استفاده می کنید:

در مورد طرز تهیه شیر خشک لازم به ذکر است که:

1. برای مخلوط كردن شیرخشك از یك منبع آب ایمن و تمیز استفاده كنید. اگر مطمئن نیستید که آب شیرآلات شما برای تهیه شیر خشک فرزندتان بی خطر است یا نه، با اداره آب محلی خود تماس بگیرید.

2. از مقدار آب درج شده در دستورالعمل ظرف شیرخشك نوزاد استفاده كنید. همیشه ابتدا آب را به اندازه ی مشخص و کافی آماده کنید و سپس پودر شیر خشک را به آن اضافه کنید. زیاد بودن آب ممکن است نیازهای تغذیه ای فرزند شما را برآورده نکند ( یعنی شیر خشک رقیق شده و اثر مفید خود را از دست بدهد). به علاوه، کم استفاده کردن از آب برای تهیه شیر خشک، ممکن است باعث شود کلیه ها و سیستم هضم و گوارش فرزند شما بیش از حد کار کنند که باعث کمبود آب بدن او خواهد شد.

اگر کوچولوی شما تازه به دنیا آمده است (کم تر از 3 ماهه دارد) یا نارس متولد شده است یا سیستم ایمنی بدنی ضعیفی دارد، ممکن است لازم باشد در تهیه شیر خشک برای او اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید تا در برابر کرونوباکتر محافظت لازم صورت گیرد.

سریع از شیر خشک استفاده کنید یا با خیال راحت آن را ذخیره کنید؟

• ظروف شیر خشک باز نشده فرزندتان را در مکانی خنک، خشک و داخل منزل یا محل کار نگهداری کنید. از نگهداری آن ها در وسایل نقلیه، گاراژها، تراس و یا بیرون از منزل اجتناب کنید.

• به یاد داشته باشید که شیرخشک آماده شیرخوار اگر در دمای اتاق نگه داشته شود، ممکن است خراب شود.

• ظرف مدت 2 ساعت بعد از آماده سازی شیر خشک و یا در عرض یک ساعت پس از شروع تغذیه، از این شیر استفاده کنید.

• درمورد طرز تهیه شیر خشک به یاد داشته باشید که اگر بعد از گذشت 2 ساعت از آماده سازی شیر خشک، شروع به استفاده از آن نکردید، بلافاصله بطری را در یخچال نگهداری کنید و ظرف مدت 24 ساعت از آن استفاده کنید.

• بعد از تغذیه فرزندتان با شیر خشک، اگر شیری در انتهای بطری باقی ماند، آن را دور بریزید. ترکیب شیر خشک با بزاق نوزاد می تواند باعث رشد باکتری ها در دهان و بدن او شود. قبل و بعد از استفاده از شیشه شیر حتما آن را تمیز و خشک کنید.

 مطالعه بیشتر:

1- چه نوع آبی برای درست کردن شیرخشک مناسب است؟

2- تغذیه با شیر خشک ، درچه مواردی ضرورت پیدا می کند؟

3- بهترین شیر خشک برای نوزاد و نکات مهم در تهیه بهترین شیر خشک

4- میزان شیر خشک مناسب برای نوزاد در ماه های مختلف چقدر است؟

?پرسش و پاسخ های طرز تهیه شیر خشک

آیا باید قبل از آماده کردن شیر خشک بطری را گرم کنیم؟

چه شیر مادر و چه شیر خشک، قبل از شیر دادن به فرزندتان، هیچ کدام نیازی به گرم شدن ندارند، اما برخی از افراد دوست دارند بطری حاوی شیر فرزند خود را گرم کنند. اگر تصمیم دارید شیر را گرم کنید، هرگز از مایکروویو استفاده نکنید. مایکروویو شیر و غذا را به طور یکنواخت گرم نمی کند، در نتیجه قسمت هایی از شیر یا غذا به قدری داغ می شوند که می توانند دهان و گلوی فرزند شیرخوار شما را بسوزانند.

چگونه بطری شیر بچه را گرم کنیم؟

برای گرم كردن شیشه ی شیر: بطری را زیر آب گرم جاری قرار دهید و مراقب باشید آب وارد بطری یا شیشه شیر فرزندتان نشود. برای اینکه دهان و گلوی شیرخوار نسوزد، چند قطره از شیرخشک مخصوص او را پشت دست خود بریزید تا ببینید آیا بیش از حد گرم شده است یا خیر.

از چه آبی برای تهیه شیر خشک استفاده کنیم؟

برای مخلوط كردن شیرخشك از یك منبع آب ایمن و تمیز استفاده كنید. اگر مطمئن نیستید که آب شیرآلات شما برای تهیه شیر خشک فرزندتان بی خطر است یا نه، با اداره آب محلی خود تماس بگیرید.

آیا می توانم شیر خشک را کمی رقیق کنم و به نوزاد بدهم؟

خیر. از مقدار آب درج شده در دستورالعمل ظرف شیرخشك شیرخوار استفاده كنید. همیشه ابتدا آب را به اندازه ی مشخص و کافی آماده کنید و سپس پودر شیر خشک را به آن اضافه کنید. زیاد بودن آب ممکن است نیازهای تغذیه ای فرزند شما را برآورده نکند ( یعنی شیر خشک رقیق شده و اثر مفید خود را از دست بدهد). به علاوه، کم استفاده کردن از آب برای تهیه شیر خشک، ممکن است باعث شود کلیه ها و سیستم هضم و گوارش فرزند شما بیش از حد کار کنند که باعث کمبود آب بدن او خواهد شد.

منبع: cdc