The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

میزان شیر خشک مناسب برای نوزاد در ماه های مختلف چقدر است؟

آیا نگران این هستید که نوزاد شما بیشتر یا کمتر از نیازش شیر خشک دریافت می‌کند؟ چه مقدار برای او کافی است؟ رفتار، سن و وزن و همچنین منحنی رشد سالم دستورالعمل‌های مفیدی ارائه می دهند. اگر در مورد میزان شیر خشک مناسب برای نوزاد در ماه های مختلف سوالاتی دارید، این متن را مطالعه کنید.

میزان شیر خشک مناسب برای نوزاد چقدر است؟

به طور کلی نوزادان هنگام گرسنگی غذا می‌خورند و هنگام سیر شدن از خوردن دست می‌کشند، بنابراین مهم است که به نشانه‌های گرسنگی نوزاد خود توجه کرده و اصراری برای اتمام بطری شیر توسط او نداشته باشید. دستورالعمل‌های اساسی زیر توضیح می‌دهد که یک نوزاد به طور معمول بر اساس وزن خود چه مقدار شیر خشک باید بخورد. منحنی رشد سالم نشان خواهد داد که رژیم غذایی نوزاد شما درست است.

• این دستورالعمل‌ها مربوط به نوزادانی است که برای ۴ تا ۶ ماه اول منحصراً از طریق شیر خشک تغذیه می‌شوند و سپس تا سن یک‌ سالگی با ترکیبی از شیرخشک و غذای جامد تغذیه می‌شوند.

• اگر نوزاد شما از شیرمادر و شیرخشک همزمان تغذیه می‌کند برای مشاوره جداگانه با پزشک متخصص مشورت کنید.

• پزشک اطفال می‌تواند به شما بگوید که نوزاد شیرخوار شما در نمودارهای رشد قرار دارد و به شما اطمینان می‌دهد که او به طور مرتب در حال رشد است و مقدار کافی شیرخشک دریافت می‌کند. اگر نگران این هستید که نوزاد شیرخوارتان میزان کم یا زیاد شیر خشک دریافت می‌کند با پزشک خود صحبت کنید.

مقدار شیر خشک مورد نیاز با توجه به نشانه‌های گرسنگی

در حالی که در بخش‌های زیر دستورالعمل‌هایی در مورد میزان شیر خشک برای تغذیه نوزاد بر اساس وزن و سن وجود دارد، همیشه توجه به رفتارهایی به نام نشانه‌های گرسنگی نیز مهم است.

گریه کردن: گریه کردن نشانه دیر هنگام گرسنگی است.

نشانه‌های زود هنگام گرسنگی شامل موارد زیر هستند:

• مکیدن لب‌های خود

• روت کردن (چرخاندن سر به سمت دستان شما هنگام لمس کردن گونه‌های او)

• بردن دست‌ها به دهان

• باز کردن دهان

نگاه کردن به اطراف: شما متوجه خواهید شد که وقتی نوزاد شیر خوردن را سریعاً تمام کرده و اطراف را نگاه می‌کند شیر بیشتری می‌خواهد. اگر به نظر می‌رسد که او پس از خوردن یک شیشه شیر هنوز قانع نشده، هر بار فقط 30 سی‌سی یا بیشتر شیر خشک ‌برای او آماده کنید. اگر مقدار بیشتری آماده کنید ممکن است نتواند آن را بخورد و ناچار باید آن را دور بریزید.

جهش رشد: نوزاد شما ممکن است در طول جهش رشد گرسنه‌تر از حد معمول شود. این موارد معمولاً 10 تا 14 روز پس از تولد و حدود 3 هفتگی، 6 هفتگی، 3 ماهگی و 6 ماهگی رخ می‌دهند. اگر حال نوزاد مناسب نباشد ممکن است کمتر از میزان معمول احساس گرسنگی کند.

مسئله همیشه گرسنگی نیست: در مقابل وسوسه پاسخ دادن با یک شیشه شیر به هر ناله و گریه نوزاد مقاومت کنید. احتمالات دیگر را در نظر بگیرید. به ویژه اگر اخیراً او را تغذیه کرده‌اید و به خاطر داشته باشید که ممکن است پوشک وی خیس باشد، او احساس سرما یا گرما می‌کند، نیاز به آروغ زدن دارد یا فقط می‌خواهد به شما نزدیک باشد.

میزان شیر خشک مناسب برای نوزاد بر اساس وزن

در طی 4 تا 6 ماه اول، هنگامی که نوزاد شما هنوز شروع به خوردن غذای جامد نکرده است، یک قانون برای درک میزان مصرف شیر خشک وجود دارد: بر اساس هر 4540 گرم وزن نوزاد روزانه مقدار 9/73 سی سی شیر خشک باید مصرف کند. یعنی حداکثر 4/946 سی سی روزانه. به عنوان مثال اگر نوزاد شما 2721 گرم وزن داشته باشد در مدت 24 ساعت حدود 425 سی سی شیر خشک به او می‌دهید. اگر او 4535 گرم وزن داشته باشد، در مدت 24 ساعت حدود 739 سی سی به او شیر می‌دهید.

این اعداد قوانین سفت و سختی نیستند. آنها تخمین تقریبی هستند برای آنچه نوزاد شما ممکن است نیاز داشته باشد. برخی از نوزادان با مصرف کمتر از مقدار توصیه شده رشد خوبی خواهند داشت، در حالی که برخی دیگر به طور مداوم به مقدار بیشتری شیر نیاز دارند. تغذیه روزانه نوزاد شما نیز بسته به نیازهای فردی متفاوت خواهد بود. به عبارت دیگر ممکن است در بعضی روزها کمی بیشتر بخواهد و در بعضی روزها کمی کمتر.

میزان شیر خشک مناسب نوزاد بر اساس سن

هر چه سن نوزاد شما بیشتر می‌شود و شکم او بزرگتر می‌شود او روزانه مقدار شیر بیشتر و در دفعات کمتری می‌خورد. مهم است که نوزاد خود را بیش از حد تغذیه نکنید تا او در وزن سالم بماند. نوزاد باید در مدت زمان 24 ساعت بیش از 4/946 سی سی شیر خشک بخورد.

در اینجا میزان معمول شیر بر اساس سن ذکر می‌شود:

• هفته اول: بر اساس تقاضای نوزاد به او شیر خشک بدهید. بیشتر نوزادان تازه متولد شده می‌خواهند هر دو یا سه ساعت شیر بخورند. در روز اول و دوم آنها ممکن است در هر بار تغذیه فقط 15 سی سی شیر بخورند. بعد از آن در طول هفته 29/5 تا 59 سی سی شیر در هر بار تغذیه به او بدهید.

• تا دو هفتگی: 2 تا 3 اونس در هر بار تغذیه

• میزان شیر خشک نوزاد 15 روزه: 59 سی سی تا 118 سی سی هر سه یا چهار ساعت

• میزان شیر خشک نوزاد یک ماهه: حداقل 118 سی سی در هر سه یا چهار ساعت

• میزان شیر خشک نوزاد دو ماهه: 118 سی سی تا 147 سی سی هر سه یا چهار ساعت

• میزان شیر خشک نوزاد چهار ماهه: 4 تا 6 اونس هر سه یا چهار ساعت و در شب‌ها با فاصله بیشتر

• تا شش ماهگی: 177 تا 236 سی سی هر 4 تا 5 ساعت، در شب‌ها با فاصله بیشتر، به ویژه اگر او در طول شب خواب باشد. به احتمال زیاد زمانی که مصرف شیر خشک نوزاد به 207 تا 236 سی سی در هر بار تغذیه برسد تعادل ایجاد می‌شود.

میزان شیر خشک کودک یک ساله

هنگامی که کودک به اولین سال زندگی خود برسد، می‌تواند شیر کامل گاو را در بطری‌ یا فنجان به همراه سه وعده غذای جامد و دو میان وعده در بین غذاها مصرف کند. در کنار شیر گاو و غذای سفره می توانید به مقدار میل شیرخوار به او شیر خشک بدهید.

علائمی که نشان می‌دهند میزان شیر خشک برای نوزاد کافی است:

در این جا علایمی وجود دارد که نشان می‌دهد آیا کودک تمام شیرخشک مورد نیاز خود را دریافت می‌کند:

• افزایش وزن ثابت: نوزاد به افزایش وزن خود در ده روز اول ادامه می‌دهد و در طول اولین سال زندگی خود از یک منحنی رشد سالم پیروی می‌کند (بیشتر نوزادان در اولین روزها تا 10 درصد از وزن هنگام تولد خود را از دست می‌دهند و بعد از گذشت 10 روز دوباره آن را بازیابی می‌کنند).

• نوزاد خوشحال: به نظر می‌رسد کودک پس از تغذیه آرام و راضی است.

• پوشک خیس: نوزاد روزانه دو یا سه پوشک (یکبار مصرف یا پارچه‌ای) را در چند روز اول پس از تولد خیس می‌کند. طی چند روز آینده اگر از پوشاک یکبار مصرف استفاده می‌کنید، باید در روز حداقل به پنج یا شش پوشک افزایش یابد، یا در صورت استفاده از پوشک پارچه‌ای 6 تا 8 عدد (پوشک یکبار مصرف مایعات بیشتری را در خود حفظ می‌کند).

علائمی که نشان دهنده مصرف بیش از حد شیر خشک است:

استفراغ کردن پس از تغذیه ممکن است یک نشانه از خوردن بیش از حد شیر باشد (تف‌ کردن طبیعی است، اما استفراغ کردن نه).

• دل درد پس از تغذیه نیز می‌تواند نشانه پرخوری باشد. اگر نوزاد پاهای خود را بکشد یا شکم او سفت به نظر برسد ممکن است ناشی از درد باشد.

پزشک چگونه می‌تواند کمک کند:

اگر نگران میزان شیر خشک مصرفی نوزاد هستید و فکر می کنید که کودک شما شیر خشک را خیلی کم یا زیاد مصرف می‌کند، با پزشک خود صحبت کنید. پزشک می‌تواند:

• وزن و رشد نوزاد را بررسی کند.

• به شما بگوید که آیا میزان مصرف او از نظر اندازه و سن متناسب است یا خیر.

• در مورد هرگونه تغییر در برنامه غذایی نوزاد به شما توصیه‌هایی می‌کند.

 بیشتر بدانید:

1- مزایا و معایب شیر خشک برای شیرخوار چیست؟

2- تغذیه با شیر خشک ، درچه مواردی ضرورت پیدا می کند؟

3- چند سی سی شیرخشک به نوزاد در ماههای مختلف باید بدهیم؟

4- بهترین شیر خشک برای نوزاد و نکات مهم در تهیه بهترین شیر خشک

منبع: babycenter