The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

هفته ۳۹ بارداری چیکار کنم زود زایمان کنم؟

با رسیدن به هفته های پایانی بارداری زمان کندتر می گذرد. زیرا از طرفی عوارض ناشی از بارداری در بدن شما به حداکثر خود رسیده و گاهی به شدت آزاردهنده اند از طرف دیگر می خواهید هرچه سریع تر دلبندتان را در آغوش بگیرید. به همین سبب تعداد بسیار زیادی از مادران می گویند در هفته ۳۹ بارداری چیکار کنم زود زایمان کنم؟ در ادامه این مقاله راه های طبیعی القای زایمان را برای شما شرح خواهیم داد.

هفته ۳۹ بارداری چیکار کنم زود زایمان کنم؟

وقتی که از خبر بارداری خود مطلع می شوید، پزشک یک تاریخ تقریبی را برای زایمان شما مطرح می کند. ممکن است این تاریخ در سونوگرافی های شما نیز ذکر شود اما باید بدانید که این تاریخ تقریبی است و زایمان هر زمانی بعد از اتمام هفته 38 بارداری تا انتهای هفته 42 بارداری قابل انجام است. در حقیقت وقتی 38 هفته را تمام می کنید، جنین شما برای ورود به دنیای خارج از رحم آمادگی دارد به همین سبب بسیاری از مادران نمی خواهند تا هفته 42 صبر کنند و به دنبال راه هایی برای القای زایمان می گردند. اگر شما هم می گویید در هفته ۳۹ بارداری چیکار کنم زود زایمان کنم در ادامه این مطلب ما راه هایی را به شما معرفی می کنیم.

چه زمانی می توانیم از روش های طبیعی القای زایمان استفاده کنیم؟

در حالی که بسیاری از زنان 2 هفته قبل یا بعد از تاریخ تخمینی زایمان، وضع حمل می کنند و نوزادان کاملاً سالم را به دنیا می آورند، توصیه می شود که زنان حداقل تا 39 هفته برای زایمان صبر کنند و قبل از هفته اتمام 39 اقدام به استفاده از این روش ها نکنند. البته لازم به ذکر است، بهترین کار این است که به طبیعت اجازه دهید خودش در مورد زمان به دنیا آمدن نوزاد شما تصمیم بگیرد و بگذارید دلبندتان هر زمانی که آمادگی داشت وارد این دنیا شود. اگر به 40 هفته رسیده اید و هنوز خبری از دردهای زایمانی نیست از این روش ها کمک بگیرید. البته لازم به ذکر است که مشورت با متخصص قبل از استفاده از این روش ها ضرورت دارد. ماما یا متخصص زنان با توجه به شرایطی که شما در طول این بارداری و نیز بارداری های قبلی داشته اید بررسی خواهد کرد که آیا این روش ها برای شما مناسب هست یا نه؟

1. ورزش کنید

حرکات ورزشی می تواند هر چیزی باشد که ضربان قلب شما را افزایش می دهد، مانند پیاده روی طولانی. حتی اگر این روش کارساز نباشد و زایمان شما را القا نکند، راهی عالی برای از بین بردن استرس و تقویت بدن برای انجام زایمان است.

2. رابطه جنسی داشته باشین

از نظر تئوری، دلایل متعددی وجود دارد که می گوید رابطه جنسی باعث القای زایمان می شود. برای مثال، فعالیت جنسی، به ویژه داشتن ارگاسم (اوج لذت جنسی)، سبب آزادسازی اکسی توسین در بدن شما می شود که خود سبب القای زایمان خواهد شد. بعلاوه پروستوگلاندین های موجود در مایع منی، باعث نرم شدن دهانه رحم شده و القای انقباضات زایمانی را پیش می برند.

داشتن رابطه جنسی در هفته های آخر بارداری بی خطر است، اما اگر کیسه آب شما پاره شده یا سوراخ شده است، نباید رابطه جنسی داشته باشید. داشتن رابطه جنسی در صورت باز بودن کیسه آب می تواند خطر ابتلا به عفونت را به شدت افزایش دهد.

3. نوک سینه هایتان را ماساژ دهید

تحریک نوک پستان می تواند باعث آزاد سازی هورمون اکسی توسین در نتیجه شروع انقباض های رحم شود که ممکن است باعث شروع شدن زایمان شما گردد. زیرا اکسی توسین هورمونی است که باعث انقباض رحم و خارج شدن شیر از سینه های مادر می شود.

ار آنجا که هورمون اکسی توسین سبب انقباض رحم می شود، اگر بلافاصله بعد از زایمان دلبندتان را شیر بدهید، رحم شما منقبض شده و شکمتان هرچه سریعتر به حالت اول باز می گردد. برای تحریک نوک سینه به هدف القای زایمان می توانید از همسرتان در طی رابطه جنسی کمک گرفته و یا از پمپ شیردهی استفاده کنید.

منبع معتبر نشان می دهد که تحریک پستان می تواند یک روش موثر برای موارد زیر باشد:

• القای زایمان و پیشبرد صحیح روند آن

• کاهش نیاز به مداخله پزشکی در روند زایمان

• کاهش خونریزی بعد از زایمان

4. طب سوزنی را امتحان کنید

متخصصان طب چینی معتقد هستند که طب سوزنی باعث آزاد سازی و نیز متعادل سازی انرژی در بدن شده و می توان با کمک آن زایمان مادران را القا کرد. خیلی مهم است که طب سوزنی فقط و فقط توسط متخصص آن انجام شود. درصورت انجام آن به روش صحیح و دقیق، این کار به باز شدن دهانه رحم مادر کمک می کند.

5. طب فشاری

برخی از پزشکان معتقدند که طب فشاری می تواند به شروع زایمان کمک کند. قبل از استفاده از طب فشاری، اطمینان حاصل کنید که از یک متخصص طب فشاری آموزش دیده راهنمایی صحیح دریافت می کنید. حتی اگر طب فشاری زایمان شما را القا نکند، باز هم می تواند راهی عالی برای تسکین درد و ناراحتی در حین زایمان باشد.

6. روغن کرچک

نوشیدن کمی روغن کرچک باعث تحریک ترشح پروستاگلاندین شده که می تواند به باز شدن دهانه رحم و شروع زایمان کمک کند. توصیه می شود این کار زیر نظر ماما یا پزشک انجام شود و مراقب باشید که در خوردن آن زیاده روی نکنید.

7. در هفته ۳۹ بارداری چیکار کنم زود زایمان کنم ؟ خرما بخورید

تحقیقات منابع معتبر نشان می دهد که خوردن خرما در هفته های آخر بارداری به باز شدن دهانه رحم کمک می کند و نیاز به استفاده از اکسی توسین در هنگام زایمان را کاهش می دهد.

8. در هفته ۳۹ بارداری چیکار کنم زود زایمان کنم؟ چای برگ تمشک بنوشید

برخی ماماها معمولاً نوشیدن چای برگ تمشک قرمز را هنگام نزدیک شدن موعد مقرر زایمان به مادران توصیه می کنند. این کار احتمال شروع دردهای زایمانی را بیشتر می کند.

با تمام اینها بازهم توصیه می کنیم که صبر کنید تا دردهای زایمان خود به خود و بدون دخالت شما شروع شوند. بر اساس آمارها، نوزادانی که خودبخود به دنیا می آیند زمان بیشتری در رحم مادر مانده اند به همین دلیل:

• زمان بیشتری برای ایجاد عضلات قدرتمند داشته اند.

• خطر کاهش خطر قند خون، ابتلا به عفونت و زردی در آنها کمتر است.

• کمتر دچار مشکلات تنفسی می شوند.

• رشد بهتری در دستگاه عصبی دارند.

چنانچه با تمام این موارد بازهم می گویید که در هفته ۳۹ بارداری چیکار کنم زود زایمان کنم، باید قبل از انجام هر کاری مشورت با متخصص را فراموش نکنید.

مطالعه بیشتر:

چیکار کنم زودتر زایمان کنم؟آیا القای زایمان اشکالی ندارد؟

چه کنیم درد زایمان شروع شود،8 راهکار برای شروع درد زایمان

چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟ از وقت زایمانم گذشته چیکار کنم؟

چکار کنیم دهانه رحم زودتر باز شود؟روش‌های‌‌ طبیعی و غیرپزشکی

?پرسش و پاسخ های هفته ۳۹ بارداری چیکار کنم زود زایمان کنم؟

برای شروع شدن دردهای زایمانم چی بخورم؟

تحقیقات منابع معتبر نشان می دهد که خوردن خرما در هفته های آخر بارداری به باز شدن دهانه رحم کمک می کند و نیاز به استفاده از اکسی توسین در هنگام زایمان را کاهش می دهد

آیا خوردن روغن کرچک باعث زایمان میشه؟

بله. نوشیدن کمی روغن کرچک باعث تحریک ترشح پروستاگلاندین شده که می تواند به باز شدن دهانه رحم و شروع زایمان کمک کند. توصیه می شود این کار زیر نظر ماما یا پزشک انجام شود و مراقب باشید که در خوردن آن زیاده روی نکنید.

تحریک نوک پستان چه تاثیری بر زایمان دارد؟

منبع معتبر نشان می دهد که تحریک پستان می تواند یک روش موثر برای موارد زیر باشد: القای زایمان و پیشبرد صحیح روند آن. کاهش نیاز به مداخله پزشکی در روند زایمان. کاهش خونریزی بعد از زایمان

آیا نزدیکی کردن باعث زایمان میشه؟

بله. از نظر تئوری، دلایل متعددی وجود دارد که می گوید رابطه جنسی باعث القای زایمان می شود. برای مثال، فعالیت جنسی، به ویژه داشتن ارگاسم (اوج لذت جنسی)، سبب آزاد سازی اکسی توسین در بدن شما می شود که خود سبب القای زایمان خواهد شد. بعلاوه پروستوگلاندین های موجود در مایع منی، باعث نرم شدن دهانه رحم شده و القای انقباضات زایمانی را پیش می برند.

منبع: healthline