The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

انتقال جنین کامپکت، انتقال جنین تازه بهتر است یا فریز شده؟

انتقال جنین آخرین مرحله در فرآیند لقاح آزمایشگاهی (IVF) است در اینکار جنین در یک کاتتر بارگیری می شود و از طریق واژن و دهانه رحم منتقل شده و در درون رحم قرار می گیرد. این کار در صورت انتقال جنین تازه بین 3 تا 5 روز پس از گرفتن تخمک ها از بدن زن و در صورت انتقال جنین منجمد یا فریز شده، از 4 هفته تا یک سال بعد انجام می شود.

منظور از انتقال جنین چیست؟

درحقیقت منظور از انتقال جنین آخرین مرحله در فرآیند IVF است، جایی که تخمک بارور شده که اکنون رویان نام دارد در رحم زن قرار می گیرد جایی که امیدوار است کاشته شده و به یک جنین تبدیل شود و منجر به تولد یک نوزاد سالم گردد. برای انتقال جنین بیهوشی معمولاً لازم نیست.

انواع انتقال جنین

انتقال جنین انواع بسیاری دارد اگرچه اصل اساسی در تمام آنها یکی است.

انتقال جنین تازه

دقیقاً همانطور که از نام این اصطلاح پیداست ، انتقال جنین تازه انتقال جنینی است که منجمد نشده. در این مورد تخمک ها بلافاصله بعد از گرفتن از بدن مادر لقاح داده شده و سپس به رحم مادر منتقل می گردند.

انتقال جنین فریز یا منجمد (FET)

انتقال جنین منجمد یا فریز شده، چرخه ای است که در آن جنین های منجمد حاصل از IVF قبلی یا دوره های قبلی دریافت تخمک از بدن مادر، ذوب شده و سپس به رحم زن منتقل می شوند.

انتقال جنین فریز شده بهتر است یا تازه؟

انتقال جنین فریز ممکن است به چند دلیل انجام شود:

برای جلوگیری از تحریک مجدد تخمدان برای گرفتن تخمک: در طی یک چرخه IVF داروهای تجویز شده برای گرفتن تخمک ها ممکن است بیش از حد تخمدان ها را تحریک کند که خود استرس فیزیولوژیکی زیادی به بدن زن وارد خواهد کرد. در برخی موارد، بدن زن قادر نیست که این همه تحریک را تحمل کند. اگر خانم مبتلا به سندرم تحریک بیش از حد تخمدان باشد یا سطح پروژسترون یا استروژن بالایی داشته باشد یا در زمان شروع دریافت داروها ، ضخامت اندومتر رحم زیر 7 میلی متر باشد، ممکن است توصیه شود که به جای تحریک تخمدان فقط در موقع مناسب جنین های فریز شده از دوره قبل را به بدن زن منتقل کنند.

انتقال جنین ثانویه: در یک چرخه IVF معمولی، حدود 10-15 تخمک از طریق تحریک بیش از حد و کنترل شده تخمدان برای تولید تعداد زیادی از جنین های با کیفیت بالا جهت انتقال گرفته می شود. روش استاندارد امروز انتقال یک (گاهی اوقات دو) جنین به رحم زن و فریز کردن تمام جنین های باقی مانده برای تکرار روند در آینده است.

انتقال جنین فریز شده سه روزه، انتقال جنین کامپکت

جنین های فریز شده سه روزه یا جنین کامپکت، جنین های در مرحله کیواژ یا شکاف نامیده می شوند. در حقیقت منظور از جنین کامپکت، جنین هایی هستند که به مرحله بلاستوسیست (5 روزگی) نرسیده اند. مرحله کلیواژ به این دلیل نامگذاری شده است که در این زمان سلول های رویان در حال تقسیم (یا شکاف) هستند، اما اندازه جنین با روز اول تفاوتی ندارد. انتقال جنین سه روزه در حدود روز سوم انجام می شود، اما ممکن است در روز دو یا چهار نیز رخ دهد. به طور کلی انتقال جنین دو تا چهار روزه را انتقال جنین سه روزه می نامیم.

آیا جنین های فریز شده و یا تازه باید زود به رحم مادر منتقل گردند؟

بله. برخی از کارشناسان باروری معتقدند که هیچ جایگزینی برای رحم زن وجود ندارد و جنین ها باید هر چه سریعتر به محیط رحم برگردانده شوند. از آنجا که همه جنین ها تا روز 5 زنده نمی مانند، انتقال در روز 3 راهی کارآمد برای اطمینان از رسیدن جنین به محیط مطلوب برای رشد است.

انتقال جنین 5 روزه

جنین 5 روزه که بلاستوسیست نامیده می شود، جنینی است به شکل یک کره که توسط تک لایه سلول که حفره ای پر از مایع را با توده متراکم سلول ها در یک طرف احاطه می کنند. بلاستوسیست ها از 60 تا 120 سلول را در خود دارند. انتقال جنین پنج روزه معمولاً در روز پنج اتفاق می افتد، اما ممکن است در روزهای 6، 7 یا حتی 8 نیز رخ دهد.

انتقال جنین سه روزه بهتر است یا پنج روزه؟

جنین پنج روزه یا بلاستوسیست بهتر از جنین سه روزه در نظر گرفته می شود زیرا احتمال طبیعی بودن ماده ژنتیکی، موفقیت بیشتر کاشت و منجر به تولد زنده شدن در این مرحله بیشتر است.

اما اگر تخمک لقاح یافته به مرحله بلاستوسیست رسیده باشد، یک جنین شناس متبحر قادر به انتخاب جنین های بهتر با احتمال بالاتر برای ادامه رشد است.بعلاوه بر روی جنینی که تا مرحله بلاستوسیست رشد کرده امکان انجام آزمایشات ژنتیکی قبل از انتقال وجود دارد که خود می تواند به کاهش خطر سقط جنین، جلوگیری از اختلالات ژنتیکی شناخته شده و انتخاب جنسیت کودک کمک کند.

انتقال یک جنین به رحم مادر (SET یا eSET)

انتقال تک جنین عملی است که فقط یک جنین را به رحم زن منتقل می کند. این کار احتمال بارداری چندقلویی را کاهش می دهد. با توجه به اینکه این نوع از انتقال احتمال باردار شدن مادر را کاهش نمی دهد، بیشتر از این روش استفاده می شود.

انتقال چند جنین به رحم مادر

همانطور که از نام آن پیداست در این روش چند جنین را به رحم مادر منتقل می کنند. اگرچه این کار برای بعضی ها قابل انجام است، اما دستورالعمل های سختگیرانه ای وجود دارد که انتقال چندین جنین را محدود می کند. انتقال تعداد بالایی از جنین ها بدون شک وقت گیرتر است و اگر پدر و مادر تمایل به داشتن دوقلو یا چندقلو نداشته باشند، گزینه مناسبی نیست.

انتقال جنین چه زمانی از چرخ قاعدگی اتفاق می افتد؟

جدول زمانی انتقال جنین بسیار متغیر است زیرا چرخه قاعدگی هر زن منحصر به فرد است و توسط بسیاری از عوامل ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. از آنجا که انتقال جنین مرحله آخر چرخه IVF است، روزی که این اتفاق می افتد بسیار متغیر خواهد بود بنابراین مهم است که در طی چرخه IVF خود به هیچ تقویم یا جدول زمانی خاصی بسنده نکرده و فقط و فقط توصیه های متخصص را در نظر داشته باشید.

مطالعه بیشتر:

روش های لقاح مصنوعی برای باردار شدن

فرق آی وی اف با میکرو اینجکشن یا ICSI چیست؟

آنچه در مورد ivf و آزمایش بتا بعد از ivf باید بدانید

IVF موثرترین روش لقاح مصنوعی برای درمان ناباروری

?پرسش و پاسخ های انتقال جنین

انتقال جنین سه روزه بهتر است یا پنج روزه؟

جنین پنج روزه یا بلاستوسیست بهتر از جنین سه روزه در نظر گرفته می شود زیرا احتمال طبیعی بودن ماده ژنتیکی، موفقیت بیشتر کاشت و منجر به تولد زنده شدن در این مرحله بیشتر است.

انتقال جنین چه زمانی از چرخ قاعدگی اتفاق می افتد؟

جدول زمانی انتقال جنین بسیار متغیر است زیرا چرخه قاعدگی هر زن منحصر به فرد است و توسط بسیاری از عوامل ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. از آنجا که انتقال جنین مرحله آخر چرخه IVF است، روزی که این اتفاق می افتد بسیار متغیر خواهد بود بنابراین مهم است که در طی چرخه IVF خود به هیچ تقویم یا جدول زمانی خاصی بسنده نکرده و فقط و فقط توصیه های متخصص را درنظر داشته باشید.

آیا جنین های فریز شده و یا تازه باید زود به رحم مادر منتقل گردند؟

بله. برخی از کارشناسان باروری معتقدند که هیچ جایگزینی برای رحم زن وجود ندارد و جنین ها باید هرچه سریعتر به محیط رحم برگردانده شوند. از آنجا که همه جنین ها تا روز 5 زنده نمی مانند، انتقال در روز 3 راهی کارآمد برای اطمینان از رسیدن جنین به محیط مطلوب برای رشد است.

انتقال جنین کامپکت یعنی چه؟

جنین های فریز شده سه روزه یا جنین کامپکت، جنین های در مرحله کیواژ یا شکاف نامیده می شوند. درحقیقت منظور از جنین کامپکت، جنین هایی هستند که به مرحله بلاستوسیست (5 روزگی) نرسیده اند. مرحله کلیواژ به این دلیل نام گذاری شده است که در این زمان سلول های رویان در حال تقسیم (یا شکاف) هستند، اما اندازه جنین با روز اول تفاوتی ندارد.