The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

فرق آی وی اف با میکرو اینجکشن یا ICSI چیست؟

امروزه باتوجه به پیشرفت هایی که در زمینه علم پزشکی صورت گرفته بسیاری از زوجینی که در گذشته نابارور شناخته می شدند، می توانند صاحب فرزند شده و لذت مادر و پدر شدن را تجربه کنند. خوشبختانه روش های بسیار زیادی پیش روی زوجین قرار دارد که از جمله آنها می توان به IVF اشاره کرد. در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که فرق آی وی اف با میکرو اینجکشن یا ICSI چیست؟

 فرق آی وی اف با میکرو اینجکشن یا ICSI چیست؟ 

تصمیم گیری برای درمان ناباروری به هیچ وجه تصمیمی آسان نیست. انواع مختلفی از درمان های ناباروری در دسترس است و موارد بسیاری باید مورد توجه قرار گیرد.

قبل از شروع به تصمیم گیری بزرگ، مانند انتخاب بین درمان به روش IVF یا  ICSI، مهم است که تحقیقات کافی انجام داده باشید و بدانید که فرق بین ای وی اف با میکرواینجکشن چیست، ثانیا احساس نکنید که از روی اجبار باید به هر کاری روی بیاورید.

همانطور که در مطالب قبلی درباره باروری اشاره شد، ۸۰ تا ۹۰ درصد از زوج ها در طی یک سال بدون نیاز به کمک های درمانی، باردار می شوند.

با این حال، اگر بیش از دو سال تلاش کرده اید که باردار شوید، توصیه می شود با پزشک تان در مورد این روش ها مشورت کنید. این یک بینش دقیق از باروری به شما ارائه می دهد و مشخص می کند که آیا به درمان های باروری نیاز دارید و اگر چنین است، کدام روش درمانی برای شما مناسب است.

 تفاوت ای وی اف با میکرواینجکشن در چیست؟

دو مورد از متداول ترین روش های باروری عبارتند از: IVF (لقاح آزمایشگاهی) و ICSI (تزریق اسپرم به تخمک). تفاوت اصلی بین این دو تکنیک در چگونگی بارور کردن تخمک توسط اسپرم است.

مهم است که شما این درمان ها را با تلقیح داخل رحمی (IUI) اشتباه نگیرید. فرایندی که اسپرم در بارورترین نقطه چرخه قاعدگی در رحم زن وارد می شود. گرچه IUI نسبت به IVF و ICSI میزان موفقیت پائین تری دارد، اما بسیار ساده تر و غیرتهاجمی تر است.

در حقیقت در روش درمان ناباروری بدون میکرواینجکشن، اسپرم ها و تخمک را در مجاورت یکدیگر قرار می دهند تا لقاح انجام شود اما در روند انجام میکرواینجکشن، اسپرم را با کمک سوزن بسیار باریکی به درون تخمک تزریق می کنند و عمل لقاح به صورت آزمایشگاهی انجام می شود.

فرق آی وی اف با میکرو اینجکشن، کدام یک برای شما بهتر است؟

اگر ناباروری شما ناشی از اسپرم باشد، احتمالا ICSI برای شما بهتر خواهد بود. دلیل این امر آن است که ICSI رایج ترین و موفق ترین درمان ناباروری مردان است، زیرا به اسپرم کمک بیشتری می شود. از این رو، اگر مرد (۱) تعداد اسپرم کم (۲) اسپرم شکل یا تحرک غیرطبیعی داشته باشد، یا (۳) جمع کردن اسپرم با جراحی( برای مثال، اگر شما وارکتومی داشته اید)، پزشک شما ممکن است ICSI را توصیه کند.

IVF یکی از رایج ترین و موفق ترین روش های باروری است و برای طیف گسترده ای از افراد و مسائل مربوط به باروری مناسب است. از این رو، انواع مختلفی ازIVF برای سنین و شرایط مختلف وجود دارد. به عنوان مثال،IVF برای بانوان ۳۷ ساله یا کمتر، دارای عدد بی ام آی زیر ۳۰ و ذخیره تخمدان خوب مناسب است.

منبع: abcivf.co.uk

 

بیشتر بدانید:

1- مراقبت های بعد از آی وی اف IVF چگونه است؟

2- IVF موثرترین روش لقاح مصنوعی برای درمان ناباروری

3- بارداری با کمک میکرواینجکشن یا ICSI چیست؟

4- بارداری با میکرواینجکشن (icsi)، آیا زایمان طبیعی امکان پذیر است؟