ویار بارداری کی شروع میشود وچه عواملی باعث ایجاد ویار میشود؟

در هفته ۱۲ بارداری هستید و ناگهان هوس ناچو (غذای مکزیکی) می کنید. بله، کلی ناچو! و زمانی که در صف غذاهای مکزیکی هستید متوجه می شوید ناچو فقط با یک کاسه خامه همزده و توت فرنگی می چسبد. مراقب باشید! ویار بارداری شما رسما آغاز شده است. در ادامه برای شما شرح می دهیم که ویار بارداری کی شروع می شود و نیز به دلایل ویار در دوران بارداری و این که چه معنایی دارد می پردازیم. همچنین در مورد این که چه مدت این ویار ادامه دارد و در صورت افراط چه اتفاقی خواهد افتاد.

چه عواملی باعث ایجاد ویار بارداری می شود؟

در طول دوران بارداری ترکیب عجیب و غریبی از مواد غذایی را هوس می کنید که تا قبل از آن حاضر به خوردن آن نبودید. بر اساس تحقیقات ارائه شده در Frontiers in Psychology، حدود ۵۰ تا ۹۰ درصد بانوان آمریکایی در دوران بارداری ویار خاصی به غذا دارند. اما پزشکان به یقین نمی دانند چرا بانوان باردار تمایل به طعمی خاص، بافت یا ترکیبی از مزه ها دارند.

ممکن است علت آن تغییرات سریع هورمون ها باشد. ویار نیز ممکن است به این دلیل ایجاد شود که بدن بیش تر از حد معمول فعالیت می کند تا خون بیش تری تولید کند یا این که بدن به دلیل این تغییرات، برخی غذاها را راحت تر می پذیرد.

چه زمانی ویار بارداری آغاز می شود؟

ویار بارداری در اکثر بانوان در سه ماهه آول آغاز شده، در سه ماهه دوم اوج می گیرد و در سه ماهه سوم کاهش پیدا می کند. پزشکان می گویند تعداد کمی از ویارهای دوران بارداری تا پس از زایمان ادامه پیدا می کنند. بنابراین برای همیشه به خوردن چیزهای عجیب و غریب ادامه نخواهید داد. در حقیقت، بسیاری از بانوان دچار ویار یک یا دو روزه می شوند و برخی ویار به چیز دیگری خواهند داشت که یکی دو روز یا بیش تر طول می کشد.

بیزاری از غذا چیست؟

بیزاری از غذا برعکس ویار غذایی است و باعث ایجاد احساساتی کاملا غیرمعمول می شود. معمولا ویار و بیزاری غذایی در دوران بارداری در یک زمان اتفاق می افتند. جالب این که، Frontiers in Psychology به این نتیجه رسیده است که ویار غذایی ربطی به حالت تهوع و استفراغ صبحگاهی ندارد اما بیزاری از غذاهایی خاص با این قضیه ارتباطی مستقیم دارد.

به طور معمول، گوشت اصلی ترین ماده غذایی است که اکثر مادران باردار از خوردن آن امتناع می کنند. ظاهر و بوی خامی گوشت، بوی پخته آن و بافت گوشت آماده به طرز شدیدی برخی از بانوان باردار را اذیت می کند.

مطالعه ای که در سال ۲۰۰۶ انجام شد نشان داد، بانوان بارداری که مقادیر زیادی گوشت مصرف کرده اند بیش تر دچار تهوع صبحگاهی خواهند شد.خب! چرا گوشت برای برخی این گونه است؟ محققان بر این باورند که گوشت گاهی حامل باکتری هایی است که می تواند مادر و جنین را بیمار کند. بدن اشتهای مادر باردار به گوشت را از بین می برد و این گونه از خود محافظت می کند.

ویار من چه خواهد بود؟

ویار دوران بارداری شخصی، بدون خطر و حتی ممکن است سرگرم کننده باشد. برخی از شایع ترین ویارهای دوران بارداری گزارش شده در آمریکا شامل موارد زیر است:

• مواد غذایی شیرین مانند بستنی و آبنبات

• لبنیات مانند پنیر و خامه ترش

• کربوهیدرات های پرنشاسته

• میوه ها

• سبزیجات

فست فودها مانند غذاهای چینی یا پیتزا

در نظرسنجی اخیری که برند مکمل Pregnacare انجام داد مشخص شد، شکلات، میوه و یخ از شایع ترین ویارهای بانوان باردار در انگلستان است.در نظرسنجی های فردی مشخص شد ویارهایی مانند موارد زیر وجود دارد:

• تخم مرغ آب پز همراه با ترب کوهی

• قارچ با طعم سیر آغشته به کاستارد

• هویج رنده شده همراه با سس گوجه فرنگی

برخی افراد علاقه به ترکیبات عجیب و غریب مواد غذایی دارند. شوخی معروفی در این زمینه وجود دارد که بانوان باردار علاقه به خوردن ترکیب ترشی با بستنی دارند.

حتی کتاب آشپزی به نام ترشی و بستنی وجود دارد که حاوی دستورات عجیب و جالبی است که از جمله ویارهای بانوان باردار بوده است.

هالی ارنست، پزشک متخصص PA- C می گوید: «بیش ترین ویارهایی که در بانوان باردار دیدم شامل کربوهیدرات ها مانند سیب زمینی سرخ کرده، کلوچه و نان بود و برخی غذاها مانند سوشی که در گذشته علاقه ای به خوردن آن نداشتند. بانوان باردار باید همیشه مراقب باشند که غذاهایی مانند گوشت، ماهی یا سوشی کاملا پخته باشد تا در دوران بارداری مشکلی ایجاد نشود».

چه زمان باید برای ویار بارداری به پزشک مراجعه کنید؟

برخی از ویارها خطرناک هستند و باید به پزشک مراجعه کنید. اگر تمایل شدید به خوردن خاک، صابون یا موادی دارید که ارزش غذایی ندارد، ممکن است به بیماری پیکا که یک بیماری بالقوه سمی است مبتلا باشید.

تعداد کمی از بانوان در دوران بارداری میل به الکل یا مواد مخدر دارند. این کار برای مادر و کودک بسیار خطرناک است. در این مورد با پزشک مشورت کنید تا امنیت خود و جنین را حفظ کنید.

چکیده مطالب در مورد بانوانی که دچار ویار بارداری هستند

حتی اگر در هر وعده غذایی ویار سیب زمینی سرخ کرده دارید، حتما به میزان مصرف توجه کنید. بیش تر پزشکان اعتقاد دارند ویار به نمک، چربی و کربوهیدرات در صورتی که مدت کوتاه و تنها به عنوان هوس غذایی باشد، ایرادی ندارد.

اما در مورد ویار بارداری توجه داشته باشید: مصرف مداوم غذاهای ناسالم که میزان زیادی چربی، قند یا مواد شیمیایی دارد، باعث افزایش بیش از حد وزن، دیابت بارداری یا مشکلات دیگری می شود که تا بعد از به دنیا آمدن نوزاد ادامه خواهد داشت.

مطالعه بیشتر:

آیا نداشتن ویار در بارداری طبیعی است یا غیرطبیعی؟

علت ویار بارداری چیست و از چه زمانی شروع می شود؟

ويار چيست و به چه دلیل یا علت ویار بارداری به وجود می آید؟

ویار به شوهر در بارداری و علت ویار به شوهر در بارداری چیست؟

?پرسش و پاسخ های ویار بارداری

مادران باردار بیشتر چه چیزهایی را ویار می کنند؟

• مواد غذایی شیرین مانند بستنی و آبنبات • لبنیات مانند پنیر و خامه ترش • کربوهیدرات های پرنشاسته • میوه ها • سبزیجات • فست فودها مانند غذاهای چینی یا پیتزا

علت هوس های غذایی دوران بارداری چیست؟

ممکن است علت آن تغییرات سریع هورمون ها باشد. ویار نیز ممکن است به این دلیل ایجاد شود که بدن بیش تر از حد معمول فعالیت می کند تا خون بیش تری تولید کند یا این که بدن به دلیل این تغییرات، برخی غذاها را راحت تر می پذیرد.

آیا ممکن است ویار بارداری، بعد از زایمان هم ادامه داشته باشد؟

پزشکان می گویند تعداد کمی از ویارهای دوران بارداری تا پس از زایمان ادامه پیدا می کنند.

چه زمان باید برای ویار بارداری به پزشک مراجعه کنید؟

برخی از ویارها خطرناک هستند و باید به پزشک مراجعه کنید. اگر تمایل شدید به خوردن خاک، صابون یا موادی دارید که ارزش غذایی ندارد، ممکن است به بیماری پیکا که یک بیماری بالقوه سمی است مبتلا باشید.

منبع: healthline