The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا خودارضایی باعث آکنه می شود و دلیل واقعی آکنه چیست؟

داستانها و تصورات غلط زیادی در مورد خودارضایی وجود دارد از جمله اینکه می گویند این عمل بر پوست انسان تاثیر می گذارد. عده ای معتقدند که خودارضایی باعث شیوع جوش می شود، اما این نیز حقیقت ندارد. خودارضایی به هیچ وجه جوش یا آکنه ایجاد نمی کند اما تأثیر آن بر سطح هورمون ها می تواند به طور ملموس با ایجاد آکنه مرتبط باشد. با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر گفتگو کنیم و راه های درمان آن را بیابیم.

آیا خودارضایی باعث آکنه می شود؟سرآغاز داستان از اینجاست که...

می دانیم که شروع آکنه و اولین تجربه خود ارضایی معمولاً در دوران بلوغ اتفاق می افتد. در این دوران، بدن تستوسترون و آندروژن های بیشتری تولید می کند. افزایش هورمون ها به معنی ترشح بیشتر سبوم، مادۀ روغنی است که از غدد چربی ترشح می شود. سبوم از پوست محافظت می کند، اما مقدار زیاد آن، باعث انسداد منافذ پوست و ایجاد آکنه خواهد شد.

از سوی دیگر، اگرچه خودارضایی ربطی به میزان چربی تولید شده در بدن ندارد اما گفته می شود که این دو مانع رابطه جنسی سالم در بین جوانان هستند.فراموش نکنید جوش های روی صورت، صرف نظر از سن فرد، تجربه خود ارضایی یا رابطه جنسی او، ایجاد می شوند.

اما آیا خودارضایی بر سطح هورمون ها شما تأثیر می گذارد؟

بله، اما این تاثیر به اندازه ای نیست که بتواند سلامت پوست را تحت شعاع قرار دهد. مطالعات نشان داده اند که افزایش تستوسترون در خانمها و آقایان بعد از ارگاسم بسیار کم است.

طبق پژوهش های انجام شده، تغییر سطح تستوسترون در اوج لذت جنسی ناچیز بوده است و در عرض چند دقیقه به حالت عادی باز می گردد. هجوم موقت هورمون های ناشی از خودارضایی آنقدر ناچیز است که نمی توان آن را "دلیل" پزشکی بروز آکنه دانست.

دلیل واقعی آکنه چیست؟

مسدود شدن منافذ پوست علت اصلی بروز آکنه است. گاهی بدن نمی تواند سلول های مرده پوست را دفع کند، این سلولها در منافذ پوست گیر کرده و منجر به جوش سر سفید، جوش سرسیاه، کورک و کیست می شوند.

وجود باکتری ها روی پوست و ورود آنها به منافذ پوستی، روی پوست تورم و قرمزی ایجاد کرده و در موارد شدیدتر کیست تشکیل می شود. حال باید ببینیم باکتری ها از کجا می آیند؟ هر جا و هر چیزی می تواند باکتری داشته باشد. مثلا تلفن همراهی که نزدیک صورت می گیریم، روبالشی کثیف، قرار دادن سر روی میز کار یا کنار پنجره اتوبوس و پاک نکردن لوازم آرایشی همه اینها باعث ورود باکتری به پوست می شوند. بنابراین، غیر از صورت، در هر جای دیگری از بدن مانند گردن، پشت، سینه، شانه ها، بازوها و حتی باسن می توان انتظار بروز آکنه را داشت. آکنه یکی از شایع ترین بیماری های پوستی است که روزانه عده زیادی با آن مقابله می کنند.

چه راهی برای از بین بردن آکنه وجود دارد؟

راه های زیادی برای مبارزه با آکنه وجود دارد ، اما اینکه چقدر طول می کشد تا آکنه از بین برود بستگی به خفیف یا شدید آن دارد. برای از بین بردن جوش های سرسیاه و پاکسازی پوست می توانید از اسکراب های لایه بردار یا درمانهای موضعی حاوی بنزوئیل پراکسید یا سالیسیلیک اسید استفاده کنید. برنامه روزانه مراقبت از پوست برای مبارزه با آکنه نیز در از بین بردن چربی اضافی، پاکسازی منافذ پوست و بهبود لک ها موثر است.

روال فعلی مراقبت از پوست خود را ارزیابی کنید

با استفاده از یک رژیم زیبایی خوب و ثابت می توان جوش ها را از بین برد و پوست خود شفاف ، شاداب و روشن نگه داشت. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، این موارد را در نظر داشته باشید:

دوبار در روز صورت خود را بشویید. یکبار صبح و یکبار شب پوست خود را بشویید تا هر گونه عامل مسدود کننده منافذ از روی پوست پاک شود. اطمینان حاصل کنید صورت کاملاً تمیز و تمام آلودگی ها و روغن هایی که در طول روز روی پوست تجمع کرده اند، پاک شده است.

بعد از ورزش صورت خود را تمیز کنید. عرق کردن می تواند باعث ایجاد بثورات پوستی صورتی مایل به قرمز در قفسه سینه، پشت کمر و شانه ها می شود. این به دلیل رشد بیش از حد مخمر است که منافذ پوست را ملتهب می کند. شستن صورت و بدن بعد از هر ورزش به حذف مخمر کمک می کند.

دو تا سه بار در هفته لایه برداری کنید. لایه برداری پوست به منظور از بین بردن تجمعات آزاردهنده در عمق منافذ پوست و جوش چندبار در هفته توصیه می گردد. گاهی لایه برداری موجب تحریک می شود، بنابراین به دنبال یک اسکراب ملایم دارای اسید گلیکولیک باشید، آلفا هیدروکسی اسید پوست مرده را از بین می برد و به پوست آرامش می بخشد.

تونر مناسب تهیه کنید. تونر منافذ را کوچک کرده و تعادل پی هاش را به پوست باز می گرداند، باعث مرطوبیت پوست می شود، منافذ را بسته و سفت می کند و از رشد موهای زائد جلوگیری به عمل می آورد. بلافاصله بعد از تمیز کردن صورت، صبح و شب باید از تونر بدون الکل استفاده کنید.

مراقب باشید چه موادی در پوست شما جوش ایجاد می کنند. بعضی از مرطوب کننده ها، کرم های ضد آفتاب و پاک کننده های صورت حاوی موادی هستند که می توانند آکنه را بدتر کنند. برخی از این موارد عبارتند از:

• عطر

• رتینول

• الکل

• سیلیکون

• تالک

• پارابن

داروهای بدون نسخه برای جوش

درمان های بدون نسخه مانند ماسک و سرم به از بین بردن آکنه های سرسخت کمک کنند، مکانیسم عمل این داروها به شرح زیر است:

• کشتن باکتری های ایجاد کننده التهاب

• حذف روغن اضافی

• سرعت بخشیدن به رشد سلول های جدید پوست

• از بین بردن سلول های مرده پوست

داروهای حاوی مواد فعال زیر، بسیار مؤثر هستند:

• بنزوئیل پراکسید

• اسید سالیسیلیک

• آلفا هیدروکسی اسیدها، مانند اسید گلیکولیک

• گوگرد

امتحان این روشها نیز بی ضرر است:

• اگر مشکل زخم، لکه های کیستیک یا جوش های سر سیاه دارید، کرم درمان آکنه روغن درخت چای را امتحان کنید.

• اگر جوش های هورمونی یا زخم های آکنه دارید، شستشوی صورت با اسید سالیسیلیک توصیه می شود.

در زندگی خود این تغییرات را ایجاد کنید:

برای کاهش یا از بین بردن جوش های صورت این سبک زندگی را در پیش بگیرید:

• هفته ای یکبار روبالشی خود را با شوینده های ملایم و مناسب پوست شستشو دهید.

• حداقل یکبار در ماه ملافه خود را با شوینده های ملایم و مناسب پوست شستشو دهید.

• برای کمک به دفع سموم به اندازه کافی آب، آب، آب بنوشید.

• از لوازم آرایشی فاقد چربی و غیرجوش زا استفاده کنید.

• از محصولات مو که فاقد روغن هستند، استفاده کنید.

• از ضد آفتاب بدون چربی و غیر جوش زا با اس پی اف 30 استفاده کنید.

• به اندازه کافی بخوابید.

چه زمانی باید برای آکنه به پزشک مراجعه کرد؟

درمان های بدون نسخه آکنه یک شبه جواب نمی دهند. ممکن است مجبور شوید تا شش هفته منتظر بمانید تا متوجه تغییرات واضحی در پوست خود شوید. اگر بعد از هشت هفته هیچ بهبودی مشاهده نکردید، به متخصص پوست مراجعه کنید. خودارضایی آکنه ایجاد نمی کند. در صورت بروز آکنه، کیست یا ندول شدید، باید فوراً به متخصص پوست مراجعه کنید. با درمانهای قوی تر، تخلیه کیست های بزرگ و سایر روش های مبارزه با آکنه درمان سریع تر انجام می شود.

مطالعه بیشتر:

آیا خودارضایی در زنان باعث نازایی می شود؟

آیا خودارضایی باعث نازایی در مردان می شود؟

برخورد صحیح با خودارضايی كودكان چگونه است؟

خودارضایی در بارداری می تواند مشکلی برای جنین ایجاد کند؟

?پرسش و پاسخ های خودارضایی

اما آیا خودارضایی بر سطح هورمون ها شما تأثیر می گذارد؟

بله، اما این تاثیر به اندازه ای نیست که بتواند سلامت پوست را تحت شعاع قرار دهد. مطالعات نشان داده اند که افزایش تستوسترون در خانمها و آقایان بعد از ارگاسم بسیار کم است.

برای از بین بردن جوش های سر سیاه چه کنیم؟

• اگر مشکل زخم، لکه های کیستیک یا جوش های سر سیاه دارید، کرم درمان آکنه روغن درخت چای را امتحان کنید.

چیکار کنم جوش نزنم؟

برای کاهش یا از بین بردن جوش های صورت این سبک زندگی را در پیش بگیرید: • هفته ای یکبار روبالشی خود را با شوینده های ملایم و مناسب پوست شستشو دهید. • حداقل یکبار در ماه ملافه خود را با شوینده های ملایم و مناسب پوست شستشو دهید. • برای کمک به دفع سموم به اندازه کافی آب، آب، آب بنوشید. • از لوازم آرایشی فاقد چربی و غیرجوش زا استفاده کنید. • از محصولات مو که فاقد روغن هستند، استفاده کنید. • از ضد آفتاب بدون چربی و غیر جوش زا با اس پی اف 30 استفاده کنید.

چه زمانی باید برای آکنه به پزشک مراجعه کرد؟

درمان های بدون نسخه آکنه یک شبه جواب نمی دهند. ممکن است مجبور شوید تا شش هفته منتظر بمانید تا متوجه تغییرات واضحی در پوست خود شوید. اگر بعد از هشت هفته هیچ بهبودی مشاهده نکردید، به متخصص پوست مراجعه کنید. در صورت بروز آکنه، کیست یا ندول شدید، باید فوراً به متخصص پوست مراجعه کنید.

منبع: healthline