The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اندازه آلت تناسلی در پسران و متوسط طول آلت تناسلی براساس سن

نوجوانی زمانی است برای جهش رشد و سایر تغییراتی که با شروع بلوغ ایجاد می شوند. برای پسرانی که با این تغییرات روبرو هستند، می تواند زمان عدم اطمینان زیادی باشد زیرا بعضی از آنها به طور حتم از لحاظ رشد در دیگران عقب می مانند. از بزرگترین تغییرات در بلوغ جنسی که پسران تجربه می کنند، بزرگتر شدن بیضه ها و نازک و قرمز شدن کیسه بیضه است. همراه با این تغییرات رشد آلت تناسلی مردانه است که می تواند برای پسران مختلف با سرعت های مختلف رخ دهد. با افزایش آگاهی جنسی، نگرانی در مورد اندازه آلت تناسلی ممکن است عمیق تر شود، به ویژه اگر سایر علائم بلوغ (از جمله قد، موهای بدن و تغییر صدا) قوی باشند. دانستن اینکه چه چیزی باید انتظار داشت و اینکه اندازه واقعی "آلت تناسلی مرد" چیست، می تواند به کاهش استرس کمک کند.

رشد طبیعی آلت تناسلی مرد

خبر خوب این است که اندازه آلت تناسلی مرد به ندرت نشانه یک مشکل پزشکی است. با این گفته، پاسخهای اندکی در مورد اندازه "طبیعی" آلت تناسلی مرد وجود دارد که بتواند نوجوان حساس و بیقرار را راضی کند.

در سنین 10 تا 14 سالگی، هنگامی که بیشتر جهش رشد اتفاق می افتد، پسران معمولاً احساس می کنند که باید اندازه آلت آنان مانند همسالان شان باشد و معتقدند که اگر اندازه آن کمتر از حد طبیعی باشد، به معنای کم آوردن است. حتی در پسران 11 ساله نیز، تغییرات مشهودی که در دیگران دیده می شود، می تواند به سرعت از کنجکاوی به اضطراب تبدیل شود.

برای کمک به از بین بردن این ترس ها، والدین باید واقعیت های مربوط به رشد طبیعی آلت تناسلی مردانه را درک کرده و در صورت و زمانی که این مسئله به وجود می آید آن را با آنها در میان بگذارند.

مراحل رشد

به طور کلی، دستگاه تناسلی پسر در مراحل تا حدودی قابل پیش بینی رشد می کند. طبق تحقیقات طولی موسسه ملی بهداشت کودک و رشد انسانی، مراحل بلوغ جنسی در پسران تقریباً به شرح زیر تجزیه می شود:

• شروع بلوغ: 5/9 تا 14 سال

• اولین تغییر بلوغ: بزرگ شدن بیضه ها

• رشد آلت تناسلی مرد: حدود یک سال پس از شروع تغییر بیضه ها

• ظهور موهای شرمگاهی: 13.5 سال

• اتفاق های شبانه ("رویاهای مرطوب"): 14 سال

• موی صورت، تغییر صدا و آکنه: 15 سال

آنچه باید توجه داشت این است که برخلاف خواب های خیس و آکنه، سن خاصی برای شروع رشد اندام های تناسلی در پسران وجود ندارد. در پسران حتی بیشتر از دختران. دانستن زمان دقیق بلوغ و چگونگی رشد آن دشوار است.

برای برخی، ممکن است به عنوان یک رویداد تقریباً منفرد به نظر برسد. در برخی دیگر، ممکن است به موقع باشد و درست از اوایل دبیرستان شروع شود. در حالی که پسران در یک خانواده غالباً از الگوی رشد مشابهی پیروی می کنند، حتی ممکن است در برادران تفاوت هایی وجود داشته باشد که انتظارات را نادیده بگیرند.

حتی اگر آلت تناسلی مرد در سن 14 سالگی کوچک به نظر برسد، باز هم فرصت رشد وجود دارد. با این اوصاف، بسیاری از والدین اگر آلت تناسلی پسرشان بعد از ظهور موهای بدن و صورت رشد نکرده باشد، مایل به تعیین وقت ملاقات با پزشک خانواده هستند.

به طور کلی، تا سن 18 تا 19 سالگی، رشد اضافی کمی را می توان انتظار داشت.

متوسط طول آلت تناسلی مرد براساس سن

طول آلت تناسلی مرد براساس سن، که در مراقبت های بهداشتی بزرگسالان و جوانان بیان شده است: یک راهنمای عملی توسط دکتر لارنس نینشتاین، فقط باید به عنوان یک راهنما برای رشد دستگاه تناسلی در پسران باشد.

این نباید برای بررسی اینکه آیا پسر "طبق برنامه" در حال رشد است یا نه، استفاده شود (عملی که فقط ممکن است احساس ناامنی پسر را تشدید کند). در عوض، اگر پسر شما ترس از عقب افتادن رشد خود نسبت به سایر نشانگرهای بلوغ دارد، باید از آن به عنوان مرجع استفاده شود.

محدوده تقریبی اندازه آلت تناسلی مرد در حالت غیر نعوظ به شرح زیر است:

• سن 10 تا 11: 5/3 تا 80/6 سانتی متر

• سن 12 سالگی: 2.0 تا 4.0 سانتی متر

• سن 13 سالگی: 4/4 تا 34/10 سانتی متر

• سن 14 سالگی: 28/5 تا 12 سانتی متر

• سن 15 سالگی: 82/6 تا 98/12 سانتی متر

• سن 16 سالگی: 58/8 تا 98/12 سانتی متر

• سن 17 سالگی: 58/8 تا 86/13 سانتی متر

• سن 18 سالگی: 46/9 تا 74/14 سانتی متر

از آنجا که ممکن است در نحوه اندازه گیری آلت تناسلی مرد اشتباهاتی وجود داشته باشد، معمولاً بهتر است این اندازه گیری توسط پزشک متخصص اطفال یا بهتر از آن، یک متخصص بهداشت نوجوان انجام شود.

از کجا بفهمیم که اندازه آلت تناسلی پسر طبیعی است یا نه؟

به نظر می رسد تشخیص اندازه آلت تناسلی غیرطبیعی مرد بسیار ساده است، اما در واقع اینطور نیست. اگرچه ممکن است معاینه بدنی نشان دهد که آلت تناسلی پسر کمتر از حد طبیعی سن وی است، اما نمی تواند به طور دقیق میزان رشد را پیش بینی کند. این امر به ویژه در پسران 14 سال و کمتر که ممکن است هنوز خصوصیات جسمی ثانویه بلوغ را پیدا نکرده اند، صادق است.

معاینه فیزیکی ممکن است در سنین 15 تا 16 سالگی که آلت تناسلی مرد به احتمال زیاد رشد می کند، گویاتر باشد. اما حتی در آن صورت، ممکن است عواملی غیر از رشد وجود داشته باشد که ظاهر غیرطبیعی کوتاه آلت تناسلی را توضیح دهد.

یکی از این نمونه ها چاقی کودکان است که در آن چربی بیش از حد لگن آلت تناسلی مرد را در سایز طبیعی دیگر پنهان می کند. همین امر ممکن است در پسری که قاب بسیار بزرگی دارد ایجاد شود و این تصور را ایجاد کند که آلت تناسلی مرد کوچکتر از حد است.

شرایط مادرزادی نادری وجود دارد که باعث می شود آلت تناسلی مرد در خارج به خوبی مشاهده نشود. به عنوان مثال می توان به ایجاد تورم در ناحیه پانوسکروتوم (که در آن بیضه به سمت پایین آلت تناسلی کشیده شده و محل اتصال نامشخصی را ایجاد می کند) و فیموز (که پوست ختنه گاه قادر به جمع شدن نیست) اشاره کرد .

میکروپنیس چیست؟

میکروپنیس، که به عنوان 2.5 انحراف آلت تناسلی کوچکتر از میانگین برای سن تعریف می شود، حتی یک علت محتمل تر است، اما گاهی اوقات می تواند در نتیجه یک اختلال ژنتیکی (مانند سندرم کلاینفلتر) ایجاد شود که مانع تولید تستوسترون در طی رشد جنین می شود.

درمان کوچک بودن اندازه آلت تناسلی پسران تا چه سنی امکان پذیر است؟

به طور کلی، بعد از 8 سالگی پزشک نمی تواند کاری کند که بتواند رشد آلت تناسلی را در پسران افزایش دهد.

درمان کوچک بودن اندازه آلت تناسلی پسران چگونه انجام می شود؟

برای پسران 8 سال و پایین تر، ممکن است از درمان جایگزینی تستوسترون استفاده شود، اما حتی در آن زمان نیز، این در واقع بیشتر در کودکان نوپای 3 ساله و کمتر موثر است.

اگر این درمان به موقع انجام شود، (در سه تزریق عضلانی طی 12 هفته انجام شود) ممکن است اندازه آلت تناسلی کودک را به محدوده مرجع سن او برساند. این روش درمانی بعد از 8 سالگی، تمایل به تأثیر بسیار کمتری دارد.

برای پسران بزرگتر، ممکن است جراحی برای درمان ناهنجاری های مخفی آلت تناسلی مرد مورد بررسی قرار گیرد. این روش می تواند بسته به مورد متفاوت باشد اما ممکن است شامل ختنه یا اقدامات بازساختی گسترده تری باشد.

جراحی بزرگ شدن آلت تناسلی مرد (فالوپلاستی) تا اواخر زندگی گزینه مناسبی محسوب نمی شود. خطر عوارض ممکن است بیش از مزایای درک شده باشد و نتایج در بهترین حالت متغیر است.

سخنی با خوانندگان

گرچه ممکن است نگرانی در مورد اندازه آلت تناسلی مرد در پسران بلوغ قابل درک باشد، اما تکرار یا تقویت آن احساسات توسط والدین یا اعضای خانواده مفید نیست.

در نهایت، اندازه آلت تناسلی مرد هرگز نباید سنجشی برای مردانگی یا قوای مردانه فرد در نظر گرفته شود. این نگرشهای فرهنگی فقط باعث تضعیف اعتماد به نفس یک پسر در زمانی می شود که او تازه شروع به کشف اینکه کیست، می کند.

اگر پسرتان نگران اندازه آلت تناسلی خود است، وقت بگذارید و نگرانی او را کاهش دهید. در برخی موارد، اندازه آلت تناسلی مرد ممکن است فقط نشانه یک مشکل بزرگتر باشد. در برخی موارد، ممکن است در مدرسه مزاحمت هایی ایجاد شده باشد یا عدم اعتماد به نفس اساسی وجود داشته باشد که اندازه آلت تناسلی برای آنها یک نشانه است.

چه این مسئله جسمانی باشد یا روانی، اغلب کار با یک پزشک متخصص آموزش دیده در زمینه بهداشت نوجوان کمک می کند. با اجازه دادن به شخص ثالث عینی در مکالمه، می توانید از ایجاد هرگونه شبهه وجود "مشکلی" که نیاز به حل دارد جلوگیری کنید.

احساسات پسرتان را بپذیرید و از اعتماد به نفس او اطمینان حاصل کنید، اما از اطمینان و دروغگویی های دروغین که فقط ممکن است بر اضطراب او بیفزایند، خودداری کنید.اگر در آن پوست آلت تناسلی مرده شده و با بخیه و پیوند پوست جایگذاری مجدد می شود.

مطالعه بیشتر:

تغییر شکل آلت جنسی، مشکل جدید پسرها!

بازی کودک با آلت و علت بازی کودکان با آلتشان چیست؟

پریاپیسم در کودکان یا نعوظ غیر ارادی چیست و چه خطری دارد؟

کجی آلت تناسلی یا بیماری پیرونی و علت کجی آلت تناسلی چیست؟

?پرسش و پاسخ های اندازه آلت تناسلی

میکروپنیس چیست؟

میکروپنیس، که به عنوان 2.5 انحراف آلت تناسلی کوچکتر از میانگین برای سن تعریف می شود، حتی یک علت محتمل تر است، اما گاهی اوقات می تواند در نتیجه یک اختلال ژنتیکی (مانند سندرم کلاینفلتر) ایجاد شود که مانع تولید تستوسترون در طی رشد جنین می شود.

درمان کوچک بودن اندازه آلت تناسلی پسران تا چه سنی امکان پذیر است؟

به طور کلی، بعد از 8 سالگی پزشک نمی تواند کاری کند که بتواند رشد آلت تناسلی را در پسران افزایش دهد.

درمان کوچک بودم اندازه آلت تناسلی پسران چگونه انجام می شود؟

برای پسران 8 سال و پایین تر، ممکن است از درمان جایگزینی تستوسترون استفاده شود، اما حتی در آن زمان نیز، این در واقع بیشتر در کودکان نوپای 3 ساله و کمتر موثر است. اگر این درمان به موقع انجام شود، (در سه تزریق عضلانی طی 12 هفته انجام شود) ممکن است اندازه آلت تناسلی کودک را به محدوده مرجع سن او برساند. این روش درمانی بعد از 8 سالگی، تمایل به تأثیر بسیار کمتری دارد.

از کجا بفهمیم که اندازه آلت تناسلی پسر طبیعی است یا نه؟

به نظر می رسد تشخیص اندازه آلت تناسلی غیرطبیعی مرد بسیار ساده است، اما در واقع اینطور نیست. اگرچه ممکن است معاینه بدنی نشان دهد که آلت تناسلی پسر کمتر از حد طبیعی سن وی است، اما نمی تواند به طور دقیق میزان رشد را پیش بینی کند. این امر به ویژه در پسران 14 سال و کمتر که ممکن است هنوز خصوصیات جسمی ثانویه بلوغ را پیدا نکرده اند، صادق است.

منبع: verywellfamily