The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا خودارضایی باعث نازایی در مردان می شود؟

خودارضایی مساله ای است که افراد با دیدگاه های متفاوتی به آن نگاه می کنند. اظهار نظر درمورد احکام دینی مربوط به خودارضایی بر عهده عالمان ادیان مختلف است و ما در این مقاله قصد داریم که از دیدگاه علمی و پزشکی به این مساله نگاه گنیم و به شما بگوییم که آیا خودارضایی باعث نازایی در مردان می شود؟ ایا خودارضایی مردان باعث عقیم شدن میشود؟ 

آیا خودارضایی باعث نازایی در مردان می شود؟

 جواب این سوال خیر است. ناباروری به معنای عدم وقوع بارداری بعد از یک سال تلاش زوج‌ ها است. عللی که باعث نازایی می شوند هم علت های مردانه هستند و هم زنانه. اگر می پرسید که آیا خودارضایی در مردان باعث نازایی می شود؟ باید به شما بگوییم که خودارضایی مکرر تأثیر زیادی روی باروری شما نخواهد گذاشت. برخی از داده ها نشان می دهد که کیفیت مطلوب منی بعد از دو تا سه روز بدون انزال اتفاق می افتد. به همین سبب به زوج هایی که قصد بچه دار شدن دارند توصیه می شود که خودارضایی نداشته باشند. اما تحقیقات دیگر نشان می دهد، مردانی که از کیفیت اسپرم طبیعی برخوردار هستند، حرکات و غلظت طبیعی اسپرم را حتی با انزال روزانه حفظ می کنند.

در  پاسخ به این پرسش که ایا خودارضایی مردان باعث نازایی میشود؟ یا خیر لازم است به شما بگوییم، با این حال مردانی که بیشتر خودارضایی می کنند، در مقایسه با مردانی که نمی کنند، مایع منی کمتری در انزال خود دارند. استمناء اغلب باعث کاهش مقدار مایع منی در انزال می شود و باید مجدداً برای مدت زمانی معین منتظر بمانید تا دوباره این موضوع ترمیم شود و تعداد اسپرم ها افزایش یابد. علاوه بر این، خودارضایی ممکن است باعث شود از نظر احساسی انرژی و تمایل به برقراری مقاربت را از دست دهید.

 آیا خودارضایی باعث نازایی در مردان می شود؟ آیا خودارضایی باعث عقیم شدن مرد میشود؟

در مورد خودارضایی و ارتباط آن با ناباروری مردان تحقیقات زیادی صورت گرفته است. متخصصان نظرات متفاوتی در این باره دارند. برخی اظهار داشتند كه مردان اگر می خواهند بچه دار شوند، از خودارضایی خودداری كنند. اما بیشتر آنها ابراز داشتند که استمناء به هیچ وجه نمی تواند انسان را نابارور کند.

باور بسیار رایج دیگر که درباره ی استمنا در مردان وجود دارد، این است که باعث اختلال در نعوظ می شود. این موضوع حقیقت ندارد. خودارضایی نمی تواند باعث اختلال در نعوظ شود. با این حال، مردانی که به استمنا عادت می کنند، از نظر ذهنی ممکن است در به ارگاسم رسیدن با همسرشان دچار مشکل شوند.

مقاربت منظم با انزال حداقل 3 یا 4 بار در هفته می تواند به کیفیت اسپرم شما کمک کند.

 آیا خودارضایی باعث نازایی در مردان می شود؟ چه چیزی باعث نازایی میشود؟

  اسپرم سالم تحرک و مورفولوژی خوبی دارد. تحرک اسپرم قابلیت شنا کردن اسپرم است و مورفولوژی اسپرم، شکل اسپرم است. یک اسپرم طبیعی دارای سر و دم است. سر و دم باید دارای ویژگی های مناسبی باشند تا اسپرم این قابلیت را داشته باشد که به سمت تخمک شنا کند، به آن برسد و در آن نفوذ کند. بسیاری از اسپرم های موجود در مایع منی، شکل یا تحرک مناسب را ندارند. گاهی اوقات پیدا کردن اسپرم طبیعی حتی در 3 میلیون اسپرمی که در مایع منی وجود دارد، دشوار است.

اسپرم با کیفیت مطلوب در زمانی تولید می شود که مرد هر دو یا سه روز انزال داشته باشد. اگر به طور طبیعی برای بارداری تلاش می کنید، توصیه می شود چند روز انزال نداشته باشید و سپس مقاربت را انجام دهید. این موضوع شانس بارداری شما را بهبود می بخشد.

اگر بعد از یک سال تلاش برای بارداری، پزشکان تشخیص ناباروری را برای شما مطرح کرده اند و تحت درمان IVF هستید، از شما انتظار می رود نمونه منی بدهید. پزشکان معمولاً توصیه می کنند حداقل 3 روز قبل از دادن نمونه، از استمناء و انزال خودداری کنید. این امر برای اطمینان از کیفیت مطلوب اسپرم است.

هر انزال تقریباً 300 میلیون اسپرم آزاد می کند و بدن مرد در هر ماه 12 میلیارد اسپرم تولید می کند. خودارضایی مکرر (3 یا 4 بار در روز) می تواند ذخیره اسپرم شما را کاهش دهد. اگر احساس می کنید تعداد اسپرم شما کم است، می توانید آن را با آزمایش ساده شمارش اسپرم بررسی کنید. مقادیر کم شمارش اسپرم ممکن است روی باروری تأثیر بگذارد. شما می توانید با دادن نمونه اسپرم در یک کلینیک درمان ناباروری ، شک و تردید خود را در مورد تعداد اسپرم خود برطرف کنید. اگر تست مثبت با تعداد اسپرم کم دارید، از این فکر که ممکن است ناشی از استمناء بیش از حد باشد، احساس شرمساری نکنید، زیرا خودارضایی روی تولید اسپرم ها تأثیر نمی گذارد.

آیا خودارضایی باعث نازایی در مردان می شود؟ ايا خودارضايي باعث عقيم شدن ميشود؟

 مقاربت بیش از حد جنسی یا خودارضایی بیش از حد بر تعداد اسپرم شما تأثیر نمی گذارد. اگرچه ممکن است موقتاً اسپرم ها را کاهش دهد تا بدن شما قادر به تولید بیشتر باشد. اگر شما مکرر رابطه جنسی دارید، ممکن است متوجه کاهش مقدار مایع منی در انزال بشوید. این امر موقتی است و نیازی به نگرانی نیست. چند روز استراحت کنید. بدن شما اسپرم بیشتری تولید می کند.

در مورد این که آیا خودارضایی باعث نازایی در مردان می شود؟ یا نه، اگر تحت درمان باروری هستید، بسیار مهم است که در مورد عادت های جنسی خود با پزشک صحبت کنید تا مانع از درمان و تولید سالم اسپرم نشود. همچنین سؤال در مورد اقداماتی که می توانید انجام دهید تا کیفیت اسپرمتان را بهبود ببخشد هم سودمند است. کیفیت اسپرم نقش بسیار مهمی در موفقیت روش IVF ایفا می کند. 

 

مطالعه بیشتر:

1- درمان خانگی و پیشگیری از اختلال نعوظ در مردان

2- عوامل موثر بر اختلال نعوظ در مردان

3- 4 دلیل اصلی کاهش قدرت باروری مردان

4- آیا خودارضایی در زنان باعث نازایی می شود؟