The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اسپرم پس از عمل هیسترکتومی به کجا می رود؟

هیسترکتومی عملی است که طی آن رحم برداشته می شود. دلایل متعددی مانند فیبروم های رحم، آندومتریوز و سرطان است که باعث می شود فرد این عمل را انجام دهد. ممکن است پرسش های متعددی در مورد ارتباط جنسی پس از عمل داشته باشید، یکی از این پرسش ها این است که اسپرم پس از ارتباط جنسی کجا می رود؟ در واقع پاسخ به این سوال بسیار آسان است. پس از عمل هیسترکتومی، نواحی باقی مانده از دستگاه تولید مثل از حفره شکمی جدا خواهد شد. بنابراین اسپرم جایی برای رفتن ندارد و در نهایت با ترشحات طبیعی واژن از بدن خارج خواهد شد. ممکن است همچنان پرسش های بسیاری در مورد ارتباط جنسی پس از هیسترکتومی داشته باشید. مقاله زیر را بخوانید زیرا می خواهیم در مورد این مبحث صحبت کنیم.

آیا ارتباط جنسی پس از هیسترکتومی متفاوت خواهد بود؟

احتمال دارد ارتباط جنسی پس از هیسترکتومی متفاوت باشد. هر چند تجربه شخصی هر کس ممکن است با دیگری فرق کند. مطالعات نشان داده است که در بسیاری از بانوان ارتباط جنسی پس از این عمل تغییری نکرده یا بهبود پیدا کرده است. این تاثیر به نظر می رسد مستقل از نوع روش جراحی مورد استفاده است.

به طور کلی پیشنهاد می شود پس از جراحی ۶ هفته صبر کرده و سپس ارتباط جنسی داشته باشید. برخی تغییرات که ممکن است متوجه آن شوید، افزایش خشکی واژن و کاهش میل جنسی است.

این تغییرات در صورتی که عمل برداشتن تخمدان ها را نیز انجام داده باشید، مشهودتر خواهد بود. این اتفاق به دلیل عدم حضور هورمون هایی است که به طور طبیعی توسط تخمدان ها ترشح می شود.

در برخی از بانوان، هورمون درمانی ممکن است به کاهش این علائم کمک کند. استفاده از یک روان کننده آب پایه هنگام ارتباط جنسی به کاهش خشکی واژن کمک می کند. تغییر دیگری که ممکن است رخ دهد این است که پس از عمل واژن نازک تر و کوچک تر می شود. در برخی بانوان ممکن است دخول بسیار سخت و دردناک باشد.

آیا پس از هیسترکتومی  همچنان می توانم به اوج لذت جنسی برسم؟

همچنان رسیدن به اوج لذت جنسی پس از عمل هیسترکتومی امکان پذیر است. در حقیقت بسیاری از بانوان ممکن است تجربه ارگاسم های قوی و متناوب داشته باشند. در بسیاری از موارد که عمل هیسترکتومی انجام می شود به دلیل ارتباط جنسی دردناک یا خونریزی پس از ارتباط جنسی است. بنابراین بسیاری از بانوان پس از این عمل در ارتباط جنسی خود بهبود زیادی را تجربه خواهند کرد.

هر چند برخی از بانوان ممکن است متوجه شوند که رسیدن به اوج لذت جنسی کاهش پیدا کرده است. مطالعات در این زمینه نامشخص است. اما به نظر می رسد که هیسترکتومی بر نقطه ای از بدن فرد که محرک جنسی او به شمار می رود، تاثیر گذاشته است.

برای مثال بانوانی که مهم ترین جنبه ارگاسم آن ها مربوط به انقباضات رحمی است بیش تر کاهش حس جنسی را تجربه می کنند. همچنین بانوانی که به طور عمده با تحریک کلیتوریس به اوج لذت جنسی می رسند، ممکن است تغییری احساس نکنند.

بعد از هیسترکتومی تخمک ها کجا می روند؟

در برخی موارد ممکن است تخمدان ها هنگام عمل هیسترکتومی برداشته شوند. مخصوصا این اتفاق هنگامی رخ می دهد که تخمدان ها با مشکلاتی مانند اندومتریوز یا سرطان درگیر باشد.اگر همچنان یک یا هر دو تخمدان خود را دارید و به سن یائسگی نرسیده اید، تخمک ها هر ماه آزاد می شود. تخمک در نهایت وارد حفره شکمی شده و تخریب خواهد شد. در موارد بسیار نادر، پس از عمل هیسترکتومی بارداری گزارش شده است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که همچنان بین واژن یا دهانه رحم و حفره شکمی ارتباطی وجود دارد و اجازه می دهد اسپرم به تخمک برسد.

آیا انزال همچنان در بانوان وجود دارد؟

انزال بانوان آزاد شدن مایع هنگام تحریک جنسی است. این اتفاق در همه بانوان رخ نمی دهد. تخمین زده شده که کمتر از ۵۰ درصد بانوان به انزال می رسند.منبع این مایع غددی است که با عنوان غدد اسکنه شناخته می شود که در نزدیکی رحم قرار دارد. ممکن است آن را با عنوان «غدد شبه پروستات بانوان» شنیده باشید.

این مایع غلیظ به رنگ شیری سفید است و مانند ترشحات واژن یا بی اختیاری ادرار نیست. این مایع شامل آنزیم های مختلف پروستات، گلوکز و مقادیر کمی کراتین است. به دلیل این که این ناحیه در عمل هیسترکتومی برداشته نشده است، همچنان امکان انزال بانوان پس از انجام این عمل وجود دارد. در حقیقت، در یک مطالعه آماری از بانوانی که تجربه انزال داشته اند، مشخص شد که ۹.۱ درصد از آن ها عمل هیسترکتومی انجام داده بودند.

تاثیرات دیگر

تاثیرات دیگری که ممکن است پس از عمل هیسترکتومی تجربه کنید، شامل موارد زیر است:

  •  خونریزی یا ترشحات واژن. این اتفاق تا هفته ها پس از عمل شایع است.
  •  یبوست. ممکن است به طور موقت پس از عمل دچار مشکل در اجابت مزاج شوید. پزشک ممکن است ملین هایی را برای کمک به شما تجویز کند.
  •  علائم یائسگی. اگر تخمدان های خود را حین عمل بردارید، ممکن است علائم یائسگی را تجربه کنید. با استفاده از هورمون درمانی می توانید به بهبود این علائم کمک کنید.
  •  بی اختیاری ادرار. برخی از بانوان پس از عمل هیسترکتومی ممکن است دچار بی اختیاری ادرار شوند.
  •  احساس اندوه. ممکن است پس از انجام عمل هیسترکتومی احساس ناراحتی و فقدان کنید. با این که احساسات طبیعی است، اگر احساس می کنید کنار آمدن با این احساسات دشوار است می توانید با پزشک مشورت کنید.
  •  افزایش خطر سایر مشکلات. اگر تخمدان های خود را برداشته اید، ممکن است در خطر بالای ابتلا به مشکلاتی مانند پوکی استخوان و بیماری قلبی قرار گیرید.
  •  عدم توانایی برای باردار شدن. به دلیل این که برای باردار شدن به رحم نیاز دارید، بانوانی که عمل هیسترکتومی انجام داده اند، نمی توانند باردار شوند.

چه زمان با پزشک مشورت کنیم؟

برخی مشکلات و احساس ناراحتی پس از عمل هیسترکتومی طبیعی است. هر چند در موارد زیر بهتر است با پزشک مشورت کنید:

• از بین نرفتن احساس ناراحتی و افسردگی.

• ناراحتی و مشکلات مکرر هنگام ارتباط جنسی

• کاهش قابل توجه تمایل جنسی.

در زمان بهبودی پس از عمل هیسترکتومی در صورتی که موارد زیر را تجربه کردید، به سرعت با پزشک تماس بگیرید:

• خونریزی سنگین واژن یا لخته های خون

• ترشحات واژن با بوی تند

• نشانه های عفونت دستگاه ادراری (UTI)

• اشکال در ادرار کردن

• تب

• علائم عفونت در محل برش مانند ورم، درد یا ترشح

• تهوع یا استفراغ

• درد شدید یا مداوم

حرف آخر

در ابتدا ارتباط جنسی پس از عمل هیسترکتومی باید با برنامه ریزی باشد. هر چند، می توانید عادات جنسی خود را مانند سابق ادامه دهید. در حقیقت بانوانی که این عمل را انجام داده اند، می گویند عملکرد جنسی آن ها تغییری نکرده یا شاهد بهبودی بوده اند. در برخی موارد، ممکن است شاهد تغییراتی باشید که بر فعالیت جنسی شما تاثیر می گذارد. مانند افزایش خشکی واژن و کاهش میل جنسی. برخی بانوان ممکن است بنا بر محل تحریک جنسی خود، از شدت ارگاسم آن ها کاسته شود.

لازم است در مورد تاثیرات بالقوه این عمل با پزشک مشورت کنید. اگر عمل هیسترکتومی انجام داده اید و دچار مشکل یا درد هنگام ارتباط جنسی هستید و یا میل جنسی شما کاهش پیدا کرده در مورد این نگرانی های خود با پزشک مشورت کنید.

مطالعه بیشتر:

عمل برداشتن رحم یا هیسترکتومی چیست؟

همه چیز در مورد هیسترکتومی یا عمل برداشتن رحم

مقایسه انواع روش های عمل برداشتن رحم یا هیسترکتومی

مزایا و معایب انجام هیسترکتومی برای درمان آندومتریوز چیست؟

?پرسش و پاسخ های هیسترکتومی

بعد از هیسترکتومی تخمک ها کجا می روند؟

اگر همچنان یک یا هر دو تخمدان خود را دارید و به سن سائسگی نرسیده اید، تخمک ها هر ماه آزاد می شود. تخمک در نهایت وارد حفره شکمی شده و تخریب خواهد شد.

نشانه های خطر بعد از هیسترکتومی کدام است؟

• خونریزی سنگین واژن یا لخته های خون • ترشحات واژن با بوی تند • نشانه های عفونت دستگاه ادراری (UTI) • اشکال در ادرار کردن • تب • علائم عفونت در محل برش مانند ورم، درد یا ترشح • تهوع یا استفراغ • درد شدید یا مداوم

آیا بعد از هیسترکتومی علائم یائسگی شروع می شود؟

اگر تخمدان های خود را حین عمل بردارید، ممکن است علائم یائسگی را تجربه کنید. با استفاده از هورمون درمانی می توانید به بهبود این علائم کمک کنید.

آیا پس از هیسترکتومی همچنان می توانم به اوج لذت جنسی برسم؟

همچنان رسیدن به اوج لذت جنسی پس از عمل هیسترکتومی امکان پذیر است. در حقیقت بسیاری از بانوان ممکن است تجربه ارگاسم های قوی و متناوب داشته باشند.

منبع: healthline