The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پس از زایمان چه اتفاقی برای واژن می افتد؟

با وجود این که زایمان طبیعی بهترین و کم خطر ترین روش تولد نوزاد است اما باورهای نادرست درباره شرایط - پاره و گشاد شدن - واژن هنگام خروج نوزاد و پس از آن باعث شده بانوان به این روش زایمان تن نداده و زایمان سزارین را انتخاب کنند.

 

قطر متوسط سر نوزاد 11.4 سانتی متر است. قطر متوسط واژن بانوان نیز 2.1 تا 3.5 سانتی متر است. طبیعی است که بانوان از خروج سر نوزاد از واژن وحشت کنند، اما بررسی های متعدد محققان مدرسه پزشکی دانشگاه جان هاپکینز نشان داده بدن بانوان توانایی این کار را دارد. حقیقت این است که واژن به گونه ای طراحی شده که سر نوزاد به راحتی از آن خارج شود، اما برخی از بانوان به غلط ترجیح می دهند، به روش سزارین زایمان کنند.

دکتر سوئر النیل، پزشک متخصص زنان و زایمان بیمارستان لندن گفت:" واژن پس از زایمان گشاد تر می شود و کبود و متورم شدن اش طبیعی است اما به مرور زمان بهبود می یابد. "

او افزود:" واژن به احتمال زیاد به حالت پیش از زایمان باز نمی گردد، اما با کمک گرفتن از حرکات تقویت کننده عضلات کف لگن (Kegel) می توان عضلات واژن را تقویت کرد. "

توجه کردن به نکات زیر پس از تولد نوزاد که واژن تان خشک تر شده مفید است:

- واژن تان زخم و دردناک شده اما پس از گذشت شش تا 12 هفته بهبود می یابد.

- بالافاصله پس از توقف تغذیه نوزاد با شیر مادر، میزان هورمون استروژن بدن تان به حالت عادی بازگشته و عادت ماهانه آغازمی شود. خشکی واژن تان به زودی از میان می رود.

روش های تسکین درد واژن عبارتند از:

- دکتر النی وردیکت پزشک متخصص زنان و زایمان مرکز درمانی رونالد ریگان گفت:" مصرف داروهای ضد درد بهترین گزینه است، اما پیش از مصرف - به خصوص در دوران شیردهی - با پزشک متخصص زنان و زایمان یا ماما مشورت کنید. "

- دکتر نانسی ریترز استاد مدرسه پزشکی کالج سلطنتی لندن گفت:" تمیز بودن ناحیه تناسلی اهمیت زیادی دارد. پیش و پس از تعویض نوار بهداشتی دست های تان را با آب و صابون بشویید. حمام کردن روزانه نیز به حفظ پاکیزگی و تسکین درد واژن کمک می کند. "

- دکتر راجیو رانت، ماما مرکز درمانی دانشگاه آلاباما گفت:" اگر بخیه های واژن تان دردناک شده و از آنها بوی ناخوشایندی متصاعد می شود بالافاصله به پزشک تان اطلاع دهید. "

منبع: نی نی پلاس