The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا مصرف آسپرین در دوران بارداری ایمن است؟

به طور کلی، مصرف آسپرین در دوران بارداری توصیه نمی شود مگر پزشک با هدف درمان بیماری خاص مجوز مصرف اش را صادر کند.

پزشکان در برخی از موارد، دوز کم آسپرین (روزانه 60 تا 100 میلی گرم) را برای مادران بارداری که از پره اکلامپسی، اختلال لخته خون و سقط جنین مکرر رنج می برند تجویز می کنند.

با این وجود، مصرف دوزهای بالای آسپرین در دوران بارداری خطرناک است. مصرف این دارو در سه ماهه نخست و سوم بارداری، خطر سقط جنین، تولد نوزاد ناقص، گرفتگی زود هنگام رگ های قلب جنین و خون ریزی مغزی نوزادان نارس را افزایش می دهد.

پزشک باید بالافاصله پس از مصرف آسپرین در سه ماهه سوم بارداری، سلامت مادر و فرزندش را به دقت ارزیابی کند.

پیش از مصرف دارو با هدف کاهش درد در دوران بارداری با پزشک مشورت کنید. او به احتمال زیاد استامینوفن را جایگزین آسپرین خواهد کرد.

آیا مصرف آسپرین در بارداری مجاز است؟

آسپرین چیست؟

آسپرین که به نام اسید آستیل سالیسیلیک (ASA) هم شناخته می‌شود، یک داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی است. اغلب برای درمان دردهای خفیف، تب و التهاب تجویز می‌شود. در برخی موارد، به عنوان رقیق‌کننده خون و درمان حملات قلبی، سکته و درد قفسه سینه نیز استفاده می‌شود. این دارو با نام‌های مختلفی نظیر Ascriptin ،Aspilet ،Angettes 75 ،Dispirin ،Duralza ،Caprin ،Ecripin ،Resprin ،Halfprin ، Nu-Seals و Micropirin به فروش می‌رسد.

 

آیا مصرف آسپرین در دوران بارداری بی خطر است؟

نه، آسپرین برای بانوان باردار بی خطر محسوب نمی‌شود مگر آن‌که با اجازه پزشک مصرف شود. با اینکه شواهد نشان نمی‌دهد آسپرین ضعیف (۷۵ تا ۳۰۰ میلی‌گرم که به عنوان آسپرین بچه هم شناخته می‌شود) مشکلی برای مادر یا جنین ایجاد کند، اما بهتر است تنها زمانی مصرف شود که استفاده از آن را پزشک تجویز کرده است.

مصرف آسپرین در سه ماهه اول بارداری

مصرف روزانه آسپرین با دوز پایین در سه ماهه اول بارداری خطر سقط جنین ندارد. آسپرین با دوز بالا در بارداری می‌تواند خطر نقص عضو در جنین را بالا ببرد.

مصرف آسپرین در سه ماهه سوم بارداری

دوز استاندارد آسپرین (تا ۴ گرم) در سه ماه سوم بارداری خطر دارد. مصرف آسپرین پس از هفته سی ام بارداری می‌تواند منجر به بسته شدن زودهنگام داکتوس آرتریوزوس یا مجرای شریانی باز (رگ خونی که نقش مهمی در بدن جنین بازی می‌کند) و تاخیر در زایمان و تولد شود. این موضوع می‌تواند باعث بالا رفتن احتمال ناهنجاری های قلبی و ریوی نوزاد شود. همچنین می‌تواند موجب خونریزی طولانی مدت در مادر و نیز نوزاد شود.

اگر گاه و بی گاه در دوران بارداری از آسپرین استفاده می‌کنید جای نگرانی نیست. آسیبی به جنین نمی‌رسد. نگرانی زمانی پیش می‌آید که به کرات از دوز بالای آن استفاده می‌کنید.

 

علت تجویز قرص آسپرین در بارداری

در حالیکه مصرف آسپرین در دوران بارداری می‌تواند خطرناک باشد، اما در شرایط خاص بی خطر است. پزشک شما می‌تواند در موارد زیر این دارو را توصیه کند:

 • فشار خون بالای مربوط به بارداری، به منظور جلوگیری از مشکلات دوران بارداری
 • سندرم آنتی فسفو لیپید (APLS) که یک اختلال سیستم ایمنی است و موجب ایجاد لخته خون می‌شود.
 • پره اکلامپسی، که معمولا در سه ماهه سوم رخ می‌دهد.
 • دیابت یا اختلالات کلیوی

آیا مصرف آسپرین در بارداری می تواند مانع از سقط جنین شود؟

استفاده از آسپرین با دوز بالا در بارداری می‌تواند خطرآفرین باشد و مشکلاتی را پدید آورد. با این حال، نتایج نشان داده است که در شرایط خاص می‌تواند بی خطرتر باشد.

اگر مادر دچار فشارخون بالای ناشی از بارداری است و یا مادر باردار دچار سندرم هیوز (سندرم آنتی فسفو لیپید) که یک اختلال سیستم ایمنی است و باعث لخته شدن خون می‌شود ‌باشد. ایجاد لخته خونی می‌تواند منجر به سقط جنین شود. آسپرین بچه درمانی بی خطر است و به جلوگیری از ایجاد لخته کمک می‌کند و به میزان زیادی خطر سقط جنین را کاهش می‌هد.

آیا جایگزین بی خطرتری برای آسپرین در بارداری وجود دارد؟

اگر به مدت طولانی آسپرین مصرف کرده‌اید یا هنگامی که باردار شده‌اید دوز بالایی از آن را استفاده می‌کرده‌اید این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید. او می‌تواند تشخیص بدهد که می‌توانید آن را ادامه بدهید یا بهتر است این دارو را با داروی دیگری جایگزین کنید. پزشک همچنین می‌تواند سلامت شما و رشد جنین را ارزیابی کند.

استامینوفن (تایلنول یا پاراستامول) جایگزین بی خطرتری برای تب و درد در دوران بارداری محسوب می‌شود. اما پیش از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.

 

مصرف آسپرین بچه در دوران بارداری

آیا مصرف آسپرین بچه در بارداری بی خطر است؟

این روش درمانی برای بانوانی مناسب است که پره اکلامپسی زودهنگام را تجربه کرده‌اند و یا در یک یا چند بارداری قبلی دچار اکلامپسی شده بوده‌اند. از آنجا که پره اکلامپسی زودهنگام می‌تواند در هر زمانی پس از هفته ۲۰ بارداری رخ بدهد، درمان با آسپرین بچه می‌بایست پیش از هفته بیستم بارداری شروع شود. این روش درمانی معمولا حدود هفته دوازدهم بارداری آغاز می‌شود. مقدار مصرف معمول آن روزانه ۷۵ میلی‌گرم است. این درمان عموما به منظور بازگشت انعقاد خون به حالت طبیعی دو هفته پیش از زایمان متوقف می‌شود.

چه زمانی آسپرین بچه در بارداری تجویز می شود؟

با این که آسپرین داروی ترجیحی دوران بارداری نیست، اما برخی از مصارف آن در این دوران مهم است:

 • آسپرین بچه برای بانوانی که خطر بالای پره اکلامپسی دارند مفید است.
 • آسپرین بچه همچنین در بانوانی که قبلا دچار سقط جنین شده‌اند آزمایش می‌شود.

موارد منع مصرف آسپرین بچه در بارداری

در موارد بسیار نادر آسپرین بچه می‌تواند در بانوانی که به این دارو حساسیت دارند موجب تاثیرات جانبی شود. این گروه از بانوان ممکن است نتوانند از مزایای آسپرین بچه در دوران بارداری بهره‌مند شوند.

 

عوارض مصرف آسپرین در بارداری

عوارض مصرف آسپرین در بارداری چیست؟

آسپرین در دوران بارداری می‌تواند تاثیرات جانبی متعددی داشته باشد. این تاثیرات شامل موارد زیر است:

 • استفاده از آسپرین بزرگسالان در زمان لقاح و اوایل بارداری خطر سقط جنین را افزایش می‌دهد.
 • استفاده از آسپرین بزرگسالان در دوران بارداری می‌تواند بر رشد جنین تاثیر بگذارد و خطر جدا شدن جفت را بالا ببرد.
 • استفاده از آسپرین بزرگسالان در سه ماه آخر ممکن است باعث تاخیر در زایمان و افزایش خطر مشکلات قلبی در نوزاد شما شود.
 • همچنین موجب مشکلات خونریزی طولانی مدت هم در مادر و هم در نوزاد می‌شود.
 • محققان بین استفاده از آسپرین بزرگسالان در مراحل اولیه بارداری و چند نقص مادرزادی دیگر ارتباطاتی یافته‌اند.
 • استفاده از آسپرین بزرگسالان پس از هفته سی ام بارداری ممکن است باعث کمبود شدید مایع آمنیوتیک شود. این عارضه می‌تواند منجر به:
 • رشد ضعیف ریه های جنین
 • رشد ناکافی مثانه جنین
 • عیب در جمجمه و استخوان های پای جنین
 • له شدگی بند ناف که راه را برای کاهش جریان خون از مادر به جنین در رحم هموار می‌کند.

 

چه زمانی باید اقدام به قطع مصرف آسپرین در بارداری کرد؟

بانوانی که برای اولین بار مادر شده‌اند، مگر کسانی که در معرض خطر بالای حمله پره اکلامپسی هستند.

 • بانوانی که پیشاپیش پره اکلامپسی دارند.
 • بانوانی که سابقه شروع دیرهنگام یا خفیف پره اکلامپسی دارند
 • بانوانی که به آسپرین حساسیت دارند
 • بانوانی که خونریزی طولانی مدت یا اختلال پلاکت دارند
 • بانوانی که مبتلا به آسم هستند، چراکه آسپرین گاهی می‌تواند آسم را وخیم تر کند

 

بایدها و نبایدهای مصرف آسپرین در دوران بارداری

آیا آسپرین می‌تواند مانع از بارداری شود؟

آسپرین نمی‌تواند مانع از بارداری شود. اما مشخص شده است احتمال لقاح را برای کسانی که اخیرا بارداری ناموفق داشته‌اند افزایش می‌دهد.

آیا آسپرین می‌تواند به بارداری کمک کند؟

آسپرین و یا آسپرین بچه می‌تواند به حفظ بارداری شما کمک کند. اگر دچار التهاب و پف کردگی خفیف یا عارضه نادری مشهور به سندروم آنتی بادی آنتی فسفولیپید (اختلال سیستم ایمنی) هستید، مصرف آسپرین پیش از لقاح و در دوران باردای می‌تواند به شما کمک کند.

درد بخشی از بارداری است. اما خوردن آسپرین هربار که احساس درد می‌کنید ایده خوبی نیست. همیشه پیش از خوردن آسپرین یا هرگونه دارو در دوران بارداری با پزشک خود مشورت کنید.

چرا قرص آسپرین مقاوم در برابر اسید معده ۵۰ میلی گرم در دوران بارداری تجویز می‌شود؟

آسپرین مقاوم در برابر اسید معده ۵۰ میلی گرم یک داروی ضعیف است که معمولا برای بانوان باردار بالای ۳۵ سال که بیشتر در معرض خطر فشارخون بالای دوران بارداری هستند تجویز می‌شود. همچنین در صورتی که جریان خون رحم غیرعادی باشد نیز توصیه می‌شود.

در بارداری چه کسی نباید آسپرین بچه مصرف کند؟

در موارد بسیار نادر آسپرین بچه می‌تواند در بانوانی که به این دارو حساسیت دارند موجب تاثیرات جانبی شود. این گروه از بانوان ممکن است نتوانند از مزایای آسپرین بچه در دوران بارداری بهره‌مند شوند.

اگر در دوران بارداری آسپرین مصرف کرده باشید چه می شود؟

اگر به مدت طولانی آسپرین مصرف کرده‌اید یا هنگامی که باردار شده‌اید دوز بالایی از آن را استفاده می‌کرده‌اید این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید. او می‌تواند تشخیص بدهد که می‌توانید آن را ادامه بدهید یا بهتر است این دارو را با داروی دیگری جایگزین کنید. پزشک همچنین می‌تواند سلامت شما و رشد جنین را ارزیابی کند.