The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مصرف مکمل های غذایی و ویتامین های دوران بارداری

 اگر در دوران بارداری از مواد غذایی متنوع و سالم تغذیه می‌کنید و مواد مورد نیاز بدنتان را در حد متعادل به بدنتان می‌رسانید، شاید به نظر برسد که مصرف مکمل های غذایی و ویتامین های دوران بارداری لزومی نداشته باشد، ولی نکته اینجاست که نیاز مادر باردار به این ریز مغذی ها نسبت به گذشته به شدت افزایش می‌یابد و مصرف مواد غذایی سالم و متنوع  نیز کفاف نیاز بدن شما را ندهد. گاهی حتی سالم‌ترین رژیم‌ها نیز نیاز به تقویت دارند تا با دریافت میزان لازم و ضروری ویتامین ها در دوران بارداری سلامت خود و فرزندتان را تضمین نمایید. در این نوشته، متخصصین تشریح می‌کنند که در دوران بارداری به چه مکمل هایی نیاز دارید.

 

 

چه زمانی باید مصرف ویتامین های بارداری را شروع کنم؟

در صورت امکان، بهتراست ‌سه ماه قبل از تلاش برای لقاح جنین، مصرف این ویتامین ها را آغاز کنید. دکتر "روبرت گرین" متخصص زنان و زایمان از مرکز "باروری سیراسیوس نیویورک" می‌گوید: تخمک حدود سه ماه پیش از رها شدن، شروع به بالغ شدن می‌کند، بنابراین  ضروری است که مواد مغذی مناسب در اولین مراحل در دسترس تخمک باشند.

دکتر "سودیپ کوکرجی" از مرکز مراقبت های ویژه نوزادان در بیمارستان کودکان اورنج کانتی کالیفرنیا می‌گوید: از آنجاییکه اختلالات سیستم عصبی (مثل اسپینا بیفیدا) در چهار تا شش هفته اول بارداری رخ می‌دهد، اگر باردارید و مصرف مکمل ها را آغاز نکرده‌اید، برای آغاز مصرف آنها تا اولین ملاقات خود با پزشک صبر نکنید، زیرا این دوره بسیار حیاتی برای رشد فرزندتان را از دست می‌دهید. پس بهتر است تا زمان تجویز پزشک روزانه 600 میکروگرم اسید فولیک مصرف کنید.

 

مواد معدنی و ویتامین‌ های مورد نیاز مادران باردار کدامند؟

دکتر کوکرجی می‌گوید: براساس تحقیقات انجام شده، مهمترین مواد مغذی شامل اسید فولیک، آهن و کلسیم هستند. اسید فولیک به پیشگیری از ناهنجاری های سیستم عصبی کمک می‌کند، آهن برای انتقال اکسیژن به جنین اهمیت دارد و از کم خونی مادر پیشگیری می‌کند و کلسیم به ساختن استخوان های جنین کمک می‌کند و از نابودی استخوان های مادر پیشگیری می‌کند. زیرا در صورت کمبود کلسیم در تغذیه شما جنین کلسیم مورد نیاز خود را از استخوان های شما تامین می‌کند.

 

آیا تمامی ویتامین های بارداری مثل یکدیگرند؟    

خیر. ویتامین های دوران بارداری، توسط سازمان غذا و دارو بررسی شده است. ترکیبات بسیار گوناگونی با تمرکز بر مواد مغذی مختلفی در این ویتامین ها قرار دارند. برخی از مکمل ها تمامی مواد مغذی را به میزان کمی دارند و بعضی دیگر فقط حاوی چند ماده مغذی هستند. اگر در شرایط خاصی هستید، ممکن است، پزشک تان مکملی با مواد مغذی اضافی برای برطرف کردن احتیاجات‌تان به شما پیشنهاد کند.

تاثیر مصرف ویتامین ها بر پیشگیری از تهوع صبحگاهی چیست؟

دکتر اشلشا دایال متخصص زنان و زایمان در شهر نیویورک می‌گوید: سعی کنید شب هنگام پیش از رفتن به بستر، ویتامین خود را مصرف کنید، تا از حالت تهوع صبحگاهی پیشگیری شود.

 

اندازه مجاز مصرف ویتامین های بارداری چقدر است؟

اگر ویتامین های بارداری شما به اندازه کافی کلسیم ندارد، مکمل های حاوی کلسیم را نیز مصرف کنید. اکثر مکمل ها فاقد کلسیم هستند، زیرا افزودن مقدار زیادی کلسیم به مولتی ویتامین ها، آنها را ناپایدار می‌کند. بانوان باردار روزانه به 1000 میلی‌گرم کلسیم نیاز دارند و بسیاری از مکمل ها تنها حاوی 150 میلی‌گرم تا 250 میلی‌گرم کلسیم هستند.

 علاوه براین، بسیاری از بارداران میزان پیشنهادی روزانه 600 واحد بین‌المللی ویتامین D را دریافت نمی‌کنند. اما اکثر مکمل های بارداری حاوی 400 واحد بین‌المللی ویتامین D است و زمانی که همراه با رژیمی سالم مصرف شوند، کافی خواهند بود. "سازمان مارچ اف دایم" پیشنهاد می‌کند که بانوان باردار، روزانه حداقل 200 میلی‌گرم اسیدهای چرب امگا 3 DHA را دریافت کنند. این اسیدهای چرب در ماهی‌ها و برخی از گیاهانی یافت می‌شوند.  اسیدهای چرب DHA امگا 3 هایی هستند که برای مغز و رشد چشم های جنین ضروری‌اند. بسیاری از مکمل های بارداری حاوی DHA هستند، اما برای اطمینان بیشتر می‌توانید از کپسول های روغن ماهی نیز استفاده کنید. این کپسول‌ها فاقد جیوه هستند.

 

مصرف مکمل های غذایی و ویتامین های بارداری در مادران گیاه خوار چگونه است؟

دکتر گرین می‌گوید: مواد مغذی ای که مادران گیاه خوار نیاز دارند، شامل ویتامین B12، روی، آهن و اسیدهای چرب امگا 3 مثل DHA می‌شود. پس بهتراست به دنبال مکمل هایی باشید که حاوی این ویتامین ها هستند. به علاوه می‌توانید به جای اسیدهای چرب ماهی‌ها از DHA جلبک‌ها (منبعی گیاهی) استفاده کنید.

نیازهای مواد مغذی در دوران بارداری شامل جدول زیر می باشد:

ماده مغذی

نیاز روزانه

کلسیم

1000 میلی‌گرم

DHA

200 میلی‌گرم

اسید فولیک

600 میکروگرم

یُد

220 میکروگرم

آهن

27 میلی‌گرم

ویتامین B6

1.9 میلی‌گرم

ویتامین B12

2.6 میکروگرم

ویتامین C

85 میلی‌گرم

ویتامین D

600 واحد بین‌المللی

ویتامین E

15 میلی‌گرم

روی

11 میلی‌گرم

راهنمای انتخاب مناسب ترین ویتامین های بارداری

پیش از آنکه خودتان ویتامین بارداری را انتخاب و از داروخانه تهیه کنید، بهتر است از پزشکتان یک تاییدیه بگیرید. دکتر اشلشا دایال (Ashlesha Dayal)، استادیار مرکز پزشکی مامایی، زنان و زایمان و بهداشت زنان "مونتیفیور" در نیویورک می‌گوید، "قرص‌هایی که حاوی گیاهان خاص هستند می‌توانند نگران کننده باشند و آنهایی که دارای مقدار زیادی از یک ویتامین، مثل ویتامین A، باشند می‌توانند تاثیر منفی بر رشد جنین بگذارند." انتخاب خود را همراه با توصیه‌های پزشکتان انجام دهید تا انتخابی مطمئن داشته باشید.

 

مطالعه بیشتر:

1- باید ها و نباید های مصرف مکمل در دوران بارداری

2- مهمترین ویتامین ها و مکمل های مورد نیاز دوران بارداری

3- دوپینگ اسپرم و تخمک؛ با بهترین مکمل های تقویت کننده قدرت باروری آشنا شوید!

4- تخمک گذاری را بیشتر بشناسیم