The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تغذیه تکمیلی نوزاد با دستور تهیه 2 پوره خوشمزه با موز

وقتی کوچولوی شما نوش جان کردن خوراکی های سفت را شروع کرد، این میوه سرشار از پتاسیم با بنیانی خامه ای برای تهیه این دو پوره بسیار مناسب است.

راهنمای شروع کردن غذای کمکی یا تغذیه تکمیلی نوزاد

1- آماده بودن فرزندتان را بسنجید.

هنگام وعده های غذایی خانوادگی، صندلی غذای فرزندتان را نزدیک میز بگذارید. وقتی او به پنج یا شش ماهگی رسید، امکان دارد همان ‌طور ‌که لقمه‌ها را می‌جوید، دهان شما را بنگرد یا برای رسیدن به غذاها دست درازی کند. این عمل نشان می‌دهد که او برای امتحان کردن پوره آماده است. همچنین باید بتواند راست بنشیند، سرش را بالا نگه دارد و پس از گذاشتن قاشق در دهانش، آن را بجود.

2- بافت خوراکی ها را در نظر داشته باشید.            

 برای بچه‌هایی که تازه غذای سفت را شروع کرده‌اند، سوپ عالی است. حدود هفت تا هشت ماهگی، غذاهای له شده کمی سفت‌تر را امتحان کنید؛ برای خوراکی‌های سخت‌تر تا نه ماهگی یا پس از آن صبر کنید.

3- تدریجی پیش بروید.

 روزانه با یک قاشق چای خوری از پوره غذاها یا ترکیب سرآل با چند قاشق چای خوری از شیرمادر شروع کنید. سپس به تدریج آن را به دو مرتبه در روز افزایش دهید. در هر زمان خوراکی‌های جدید را یکی یکی معرفی کنید و حداقل برای معرفی خوراکی بعدی سه روز صبر کنید.

4- بعدها، مزه ها را ترکیب کنید.

از موادی استفاده کنید که در سفره خانوادگی شما یافت می‌شود و شامل گیاهان و ادویه‌های محبوبتان است. به این ترتیب، احتمال ضعیفی وجود دارد که فرزندتان بد غذا شود. به پوره‌هایی که فرزندتان از آنان لذت می‌برد، توجه کنید و مراقب التهاب ها یا استفراغ او باشید. شاید او تحمل آن خوراک را ندارد.

بچه‌ها معمولاً دو تا چهار قاشق غذاخوری از پوره را برای هر وعده میل می‌کنند. اضافه پوره را در قالب یخ بگذارید، یخ زده ها را هم در کیسه فریزر بریزید و آن را در فریزر بگذارید. یک وعده را در مایکروویو برای ده ثانیه بگذارید، سپس هم بزنید و دمای آن را بررسی کنید.  

 

دستور تهیه پوره سیب – موز – هلو برای شش ماهگی و بالاتر

این دستور تهیه 8 تا 15 وعده خوراکی (برای بچه) را فراهم می‌آورد

مواد لازم

  • 1 عدد سیب پوست کنده و تخم گرفته شده
  • 1 عدد هلوی پوست کنده و بدون هسته
  • 1 عدد موز متوسط

سیب و هلو را خرد کنید. آنها را در دیگ کوچکی بریزید. داخل دیگ آب بریزید تا میوه‌ها را بپوشاند (حدود یک چهارم فنجان). تا زمانی آن را بخارپز کنید که میوه‌ها به سادگی و با چنگال له شود. موز را به این ترکیب اضافه کنید و له کردن آن را ادامه دهید تا کاملاً با هم مخلوط شوند. اگر بافت نرم‌تری مورد پسند شماست، از مخلوط‌کن استفاده کنید. این مخلوط را با قاشق به فرزندتان بدهید. باقیمانده آن را برای یک روز در یخچال یا بیش از 2 هفته در فریزر نگه دارید.

برای افزودن میزان مناسبی از شیرینی به این پوره از سیب سرخ یا زرد خوشمزه استفاده کنید.

 

دستور تهیه پوره آواکادوو – موز برای شش ماهگی و بالاتر

این دستور تهیه 6 تا 11 وعده خوراکی (برای بچه) را فراهم می‌آورد

مواد لازم

  • نصف آواکادوو
  • 1 عدد موز بزرگ
  • 2 قاشق غذاخوری ماست ساده

مواد لازم را در مخلوط‌ کن بریزید تا زمانی ‌که نرم شود. آن را با قاشق به فرزندتان بدهید. باقیمانده را می‌توانید یک روز در یخچال یا بیش از دو هفته در فریزر نگه دارید. آواکادوو کمی قهوه‌ای می‌شود، اما مزه‌ی آن همچنان عالی است!

دادن آواکادوو و ماست برای افزایش وزن به خصوص در نوزادان نارس مناسب است، به‌ویژه برای تامین چربی‌های خوب و کالری‌ها.

 

مطالعه بیشتر:

1- نقطه عطف رشد نوزاد در شش هفتگی

2- 6 ماده غذایی موثر بر رشد مغز کودکان

3- جدول برنامه غذای کمکی نوزاد از 9 تا 12 ماهگی

4- نکات مهم در تهیه و نگهداری غذای کمکی نوزاد

5- مخاطرات زود یا دیر شروع کردن غذای کمکی (تغذیه تکمیلی) نوزاد