The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چگونه بر ترس از زایمان غلبه کنیم؟

بچه ای که در شکم شماست، قرار است تا چند وقت دیگر به دنیا بیاید، اما مثل اینکه اعتماد‌به‌نفس کافی ندارید!

چگونه به زایمان خود فکر می‌کنید؟ هیجان‌زده، هراسان یا نگران هستید؟ برخی از اطرافیان با مطرح کردن افسانه‌هایی درباره‌ی زایمان‌های طولانی و رنج و سختی حاصل از زایمان شما را می‌ترسانند. عده‌ای دیگر پافشاری دارند که به سادگی با خروج کمی باد و چند فشار آرام این مسیر را پشت سر گذاشته‌اند. خب، این حرف‌ها سرگردان‌کننده و حتی ترسناک است.  

قطعا یکی از جذاب‌ترین و مهیج‌ترین تجربه‌های زندگی هر خانمی، زایمان اوست؛‌ تجربه‌ای که به دردناک بودن، معروف است اما می‌توان آن را طوری تسهیل کرد که در عین حال که بدون درد است، فرد مجبور نشود تن به تیغ سزارین و عوارض بیهوشی عمومی بسپارد.

خانم تینا اوت، نرس ماما، می‌گوید: زایمان، یک تجربه ناشناخته و بسیار مهم در زندگی بانوان است و بنابراین نگران بودن نسبت به آن کاملاً طبیعی است. اما کلید کنارآمدن با ترس از زایمان، آگاهی درباره‌ی اتفاقاتی است که احتمال بروز در هنگام زایمان زیاد است. اگر آمادگی بیشتری داشته باشید، آرامش بیشتری نیز احساس خواهید داشت و در نتیجه به جریان اکسی توسین (هورمونی که باعث انقباض های رحمی‌ می‌شود) نیز کمک می‌‌کنید تا پیشرفت زایمانتان را بهبود می‌بخشد. احساس آرامش (یا حداقل نداشتن وحشت‌) واقعاً می‌تواند تجربه‌ی زایمانتان را دگرگون سازد.

 

1- پارگی میان دوراه یا پرینه

احتمال دارد در طول زایمان شکاف یا پارگی اندکی رخ دهد، و این برای بسیاری از بانوان باردار ترسناک است. خانمی که در هفته بیست و نهم بارداری خود قرار دارد می‌گوید: فکر انقباض‌ها اذیتم نمی‌کند. به هر حال دردهایی هستند که می‌آیند و می‌روند. اما فکر اینکه وقتی فرزندم را به بیرون فشار می‌دهم، احتمال پارگی نیز وجود دارد، واقعاً مرا وحشت‌زده می‌کند.

روش ماساژ میان دوراه یا پرینه برای پیشگیری از پارگی

 مطالعات نشان می‌دهد که ماساژ ناحیه بین مهبل و مقعد (میان دوراه) از هفته سی و نهم، احتمال پارگی و نیاز به بخیه را کاهش می‌دهد. به روغن ملایمی که آلرژی زا نیست (مثل روغن جو دو سر) نیاز دارید و تمام کاری که می‌کنید این است که هر دو شست دست‌تان را سه تا چهار سانتیمتر داخل واژن کنید. به سمت پایین فشار دهید و همزمان به همه جهات ماساژ دهید، تا زمانی‌که کمی سوزش احساس کنید. به آرامی و محکم به کشش ادامه دهید و حدود دو دقیقه فشار را ثابت نگه دارید.

انجام دادن این کار بافت را می‌کشد و نرم می‌کند و هنگام زایمان با آگاهی از اینکه از قبلاً هم آن ناحیه را کشیده‌اید، وقتی تاج سر بچه نمایان شود، هراسی‌ به خود راه نمی‌دهید و با کنترل بیشتری فشار می‌آورید. بسیاری از بانوان کشش ناحیه میان دوراه هنگام بارداری را با استفاده از Epi-No پیشنهاد می‌کنند، این نوعی بالون است که طی بارداری آن را داخل مهبل می‌گذارند و باد می‌کنند (برای اطلاعات بیشتر با ماما یا پزشک خود مشورت کنید).

یادداشت کنید که می‌خواهید طی زایمان فعال بمانید. اگر پشت بچه مقابل پشت شماست و هنگام خارج شدن، صورتش به جای اینکه پایین باشد، به سمت بالاست، احتمال پارگی بیشتر است. راست قامت بودن و تحرک داشتن هنگام زایمان به فرزندتان کمک می‌کند تا در وضعیت خوبی قرار گیرد. زایمان در آب را در نظر داشته باشید. آب پوست را نرم می‌کند و در نتیجه احتمال خطر پارگی را کاهش می‌دهد. به‌علاوه، به توصیه‌های مراقب پزشکی خود گوش دهید. برای به حداقل رساندن خطرات، او به شما می‌گوید که چه زمانی و چگونه فشار آورید.

اگر دچار پارگی شدید، بدانید که ناحیه میان دوراه به سرعت بهبود می‌یابد و مسکن درد نیز برایتان تجویز می‌شود.

 

2- خارج شدن مدفوع در زایمان طبیعی

بسیاری از بانوان نمی‌خواهند با هتک آبرو و شرمندگی دفع مدفوع در طول زایمان روبه‌رو شوند. پذیرفتن دشواری‌های زایمان برای بسیاری از مادران قابل قبول است. اما فکر دفع مدفوع بدون اختیار واقعاً نگران کننده و خجالت‌آور است.

پیشگیری از دفع مدفوع در طول زایمان

طی بارداری و خصوصاً در ماه آخر از رژیمی سالم و سرشار از فیبر پیروی کنید تا گوارشتان را تنظیم کند. از مصرف خوراکی‌هایی که ممکن است روده‌هایتان را ناراحت کند، پرهیز کنید. مثل روغن کرچک که برخی برای تسریع زایمان آن را توصیه می‌کند. این روش‌های افسانه‌ای برای القای زایمان و کاملاً بی‌پایه است و موجب اسهال می‌شود.

مراقب پزشکی‌تان همه چیز را (بله، حتی دفع مدفوع) از قبل در نظر می‌گیرد. در صورت دفع مدفوع، مخفیانه به آن رسیدگی می‌شود و بسیاری از بانوان حتی از آن با خبر هم نمی‌شوند.

چون سر فرزندتان هنگام خارج شدن به دفع مدفوع فشار می‌آورد، ثابت می‌کند که در حال پیشرفت و مسیر خوبی قرار دارید.

 

3- چه میزان درد زایمان در انتظار مادر است؟

هیچ‌کس نمی‌تواند درد را برای دیگری معنا کند. خانم سی ساله‌ای که در هفته بیست و شش بارداری است، می‌گوید: درست نمی‌دانم که از درد زایمان باید چه انتظاری داشته باشم. برخی از مادران به من می‌گویند که با اندکی درد، زایمان آرامی داشته‌اند. در حالی‌که دیگران معتقدند درد چنان طاقت فرساست که باید درخواست مسکن کنم. ترس از ندانستن اینکه زایمان چه دردی دارد، واقعاً کلافه‌ام می‌کند.

چگونه برای مقابله با درد زایمان آماده شوم؟

کتاب‌هایی درباره زایمان بخوانید و در کلاس‌های بارداری حضور یابید. اگر بانوان بدانند که چه اتفاقی خواهد افتاد و به بدن خود اعتماد کنند، به بهترین وجه با آن کنار می‌آیند. کلاس‌های بارداری فکر شما را باز می‌کند و مراحل زایمان و موقعیت پیش‌رو را به شما توضیح می‌دهد و مسکن‌های مخصوص درد را به شما می‌شناساند.  

در طول زایمان فعال بمانید. احتمالاً اگر در وضعیتی راست قامت باشید، درد کمتری احساس خواهید کرد، مثل نشستن و به جلو و عقب رفتن روی توپ زایمان. با وجود این، از امتحان کردن وضعیت‌های متفاوت هراسان نباشید و روشی را بیابید که برای شما کارآست. درباره مسکن‌ها آزادانه تحقیق کنید. عده‌ای می‌گویند که استفاده از اپیدورال احتمال زایمان سزارین را افزایش می‌دهد، اما این مسکن برای کاهش درد بسیار موثر است.              

 درد زایمان، درد مثبتی است. این درد شدید است، اما همیشگی نیست و هر انقباضی شما را به در آغوش کشیدن فرزندتان نزدیک‌تر می‌کند.

 

4- آیا شوهرم پس از زایمان دوباره همان احساس را به من خواهد داشت؟

این حقیقت دارد که زایمان بسیار باشکوه است، اما اکثر مردان فقط همسرانشان را در حالتی مثبت می‌بینند. خانمی در هفته سی و دوم بارداری خود می‌گوید: می‌ترسم، وقتی همسرم تاج سر بچه را ببیند، دیگر مرا مثل قبل نخواهد.

او را با این تصویر آشنا سازید. اگر همسرتان از زایمان اطلاعات درستی داشته باشد، دیگر از شوکه شدن او نگران نخواهید بود. یا اگر راحت‌ترید که او از آنچه می‌گذرد، آگاه نباشد، از او بخواهید بیرون از اتاق زایمان، منتظر شما باشد.

هنگام زایمان به شوهرتان نیز کاری بسپارید، مثل ماساژ دادن پشتتان یا کمک به شما در هماهنگ‌کردن تنفستان. این عمل به هر دوی شما کمک می‌کند. مردان از این احساس متنفرند که مثل قطعه‌ای یدکی باشند که به هیچ دردی نمی‌خورد

صرف‌نظر از اینکه زایمان شما چگونه پیش برود، مردان عموماً از توانایی همسرشان شگفت‌زده می‌شوند. به دنیا آوردن بچه موفقیتی است که احترام و عشق همسرتان نسبت به شما و فرزندتان را عمیق‌تر می‌کند. این احساس شما را متحد می‌سازد. جای نگرانی وجود ندارد.

 

روش های کاهش ترس و درد در طول زایمان

روش‌های آزمون شده‌ای وجود دارد که ترس و نگرانی شما در مورد زایمان را کاهش می‌دهد. در ادامه با روش‌هایی آشنا می‌شوید که در طول بارداری و زایمان به شما آرامش می‌بخشد.

1- مکانی آرام بخش را تصور کنید.

چشمانتان را ببندید و نفس عمیق و پایداری بکشید. تصور کنید که با زیبایی‌ها محصور شده‌اید، این مکان را قبلاً هم دیده‌اید و از تصوراتتان سرچشمه می‌گیرد. بر زنده‌ کردن تمامی عناصر این منظره تمرکز کنید: از رنگ‌هایی که می‌بینید تا صداهایی که می‌شنوید. سعی کنید برای پنج دقیقه در آن منظره بمانید. هر روز چند دقیقه این کار را تکرار کنید و سپس هنگام زایمان آن را تجسم کنید.

2- به  بهترین حالت ممکن فکر کنید.

ورزشکاران از این روش استفاده می‌کنند: خود را چنین تصور کنید که با حداکثر توانایی خود زایمان می‌کنید. فرضیه چنین است که اگر ذهنتان به رخدادهای خوب عادت کند، بی‌شک اتفاق می‌افتند.

3- تنفس را به یاد آورید.

وقتی احساس ترس به سراغتان می‌آید، لحظه‌ای صبر کنید و روی تنفس‌ خود متمرکز شوید. به آرامی هوا را به درون بکشید و وقتی آن را بیرون می‌فرستید، تصور کنید که تمامی اضطراب‌ها و نگرانی‌های خود را خارج می‌کنید.     

 

مطالعه بیشتر:

1- اقدامات لازم پس از مشاهده نشانه های شروع زایمان

2- مزایا و معایب حضور پدر در اتاق زایمان

3- همه چیز در مورد تسکین درد زایمان با بی حسی اپیدورال

4- تکنیک های تنفس برای تسهیل مراحل مختلف زایمان طبیعی

5- پارگی پرینه یا میان دوراه در زایمان طبیعی و روش های جلوگیری از آن