The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

راهکارهایی موثر برای آرام کردن نوزاد کولیکی

امروزه اطلاعات بیشماری از طریق کتاب و مجله و اینترنت شما را با راز چگونگی داشتن نوزادی شاد آشنا کرده است. اما هیچ یک از آنها برای فرزند اولم کارساز نبود. در بارداری دوم نسبت به با بارداری اولم، کتاب‌های بیشتری خواندم و اعتمادبه‌نفس خوبی داشتم؛ "این دفعه دیگر هیچ مانعی جلودار من نخواهد بود". ولی متاسفانه این شجاعت زندگی کوتاهی داشت.

درمانی قطعی برای نوزادان کولیکی وجود ندارد. اما ترفندهایی وجود دارد که با به کارگیری آنان می‌توانید از بدترین کولیک ها جان سالم به در برید و حتی اگر خوش‌شانس باشید از تداوم آن نیز پیشگیری ‌کنید.

 

آیا درمانی برای کولیک نوزاد وجود دارد؟

پس از دو هفته، فرزند دومم، به کولیک دچار شد. آنچه در آن کتاب‌ به شما نمی‌گویند، این است که با بروز اولین نشانه این عارضه، همه‌ی قوانین و برنامه‌ها بی‌فایده می‌شوند. هر روز از ساعت سه تا هفت بعد از ظهر دقیقاً مثل ساعت، از نوزادی خوش‌خلق و آرام به به گلوله‌ای از فریادهای مداوم و گریه شدید مبدل می‌شد. چنان پشت خود را خم می‌کرد، مثل اینکه نیرویی ظالم پنهانی در حال آزار اوست.

هر چه بیشتر درباره‌ی این مشکل خواندم، خود را ناکارامدتر احساس کردم. نشانه‌ها آشکار و گسترده بودند(ناراحتی گوارشی دردناک و منظم). کار زیادی نمی‌توان انجام داد، درباره علت واقعی آن نظر واحدی وجود ندارد ولی اگر صبور باشید، باید تا وقتی که فرزندتان چهار یا شش ماهه شود، مشکل نیز ناپدید شود.

توجه داشته باشید که کولیک می‌تواند بر زندگی زناشویی نیز تاثیر داشته باشد. بزرگ‌ترین و تاثیرپذیرترین موضوع در کولیک، رابطه‌ی بین والدین است. مغز انسان از نااطمینانی متنفر است. هرچه ناامیدتر می‌شوید، به هر توجیه ممکنی چنگ می‌اندازید، حتی اگر به این معنا باشد که همسرتان را مقصر بدانید.

کولیک به معنای تشدید صعودی گریه ها در شش هفتگی نوزاد است، البته پس از آن اندکی بهتر می‌شود. در حقیقت هر دارویی را امتحان کردم، از قطره‌های پروبیوتیک گرفته تا شربت‌های مخصوص کولیک. در شش هفتگی به جای از کاهش نشانه‌ها، وضعیت بدتر شد. پسرم گریه خود را هر بار زودتر و زودتر شروع ‌کرد و من دیگر نمی‌دانستم که چه باید بکنم!

در حالی که به دیوار تکیه داده بودم، به این فکر بودم که باید ترفندی ساده بیابم که در آرام کردن نوزاد گریانم از آن استفاده کنم. البته این‌ راهکارها را به عنوان یک درمان برای کولیک بیان نمی‌کنم، اما پس از گذشت شش هفته از این گریه‌هایی بی‌رحمانه، این راهکارهای به ظاهر ساده، بیش از آنچه فکر می‌کنید روزهای سختی را برایم تحمل‌پذیرتر ‌کرد.

 

 راهکارهایی ساده برای آرام کردن کولیک نوزاد

  1. فوراً رژیم غذایی خود را تغییر دهید. در واقع، این روش درمانی را پس از امتحان کردن پنج روش مختلف یافتیم. ولی در ابتدا این راهکار را توصیه می‌کنم، زیرا واقعاً فکر می‌کنم که این اولین راهکاری است که باید آنرا امتحان کنید. همان‌ طور که شیردهی می‌کردم، رژیم پرهیز از گلوتن (این ماده در گندم و جو و چاودار یافت می‌شود) و لبنیات گرم را با جدیت پیگیری کردم که خوشبختانه کارساز بود. پس از دو روز نشانه‌های پسرم از بین رفت. این کار مثل معجزه‌ای کوچک بود. احساس پیروزی و آرامش توصیف‌ناپذیر بود. تضمین نمی‌کنم که این کار برای شما کارامد باشد. اما به یاد داشته باشید که چیزی هم از دست نخواهید داد.  
  2. در دوران بارداری از توپ پیلاتس استفاده کنید. هنگام زایمان از آن بهره می‌گیریم. پس چرا پس از زایمان، آن را فراموش می‌کنیم؟ تکان دادن آرام و منظم نوزاد بر روی توپ نوزاد گریان را آرام می‌کند در آروغ زدن کمک می‌کند و حتی گاهی نوزادان را خواب می‌کند. این کار حال فرزندتان را بهبود می‌بخشد و همزمان ماهیچه های شکم و پای شما را نیز تمرین می‌دهد.
  3. برهنه شدن. نوزادان عاشق این هستند که از آن پوشک بزرگ و سنگینی که همیشه در بین پاهای خود احساس می‌کنند، خلاصی یابند. گذاشتن نوزاد روی پتو، درآوردن پوشک و اجازه آزادی بیشتر، تاثیر شگرفی در خلق و خوی فرزندتان خواهد داشت.
  4. با کالسکه یا ماشین نوزاد را به گردش ببرید. بارها و بارها، هنگامیکه گریه ها به طرز کنترل‌ناپذیری ادامه می یافت، او در صندلی مخصوصش در ماشین یا در کالسکه گذاشته و حرکت کرده ام.  هرچه مسیر ناهموارتر و پر پیچ و خم تر می شد، فرزندم سریع‌تر مشکل خود را فراموش کرده و با چشمانی باز و هوشیار از اتفاقات و تکان ها  لذت می برد. این کار حتی موجب آروغ زدن می‌شود. توجه، اگر با کالسکه به سرعت گشتی در اطراف بزنید، خودتان هم به نوعی ورزش کرده‌اید. پس رفتن به پارک را فراموش نکنید.
  5. نوزاد را قنداق کنید. پزشک کودکان به ما نشان داد که چگونه پسرمان را قنداق کنیم تا او نتواند تکان بخورد یا پستانک خود را از دهان بیرون بیندازد. پس از دو روز او متوجه شد که قنداق کردن با زمان خواب در ارتباط است و دیگر می‌توانستم او را زمین بگذارم و مطمئن باشم که آسوده است و به زودی می‌خوابد. این کار چنان کارساز بود که آن را قنداق معجزه‌گر نامیدم.

 

فواید قنداق کردن برای آرام کردن نوزاد کولیک

  • بالای پارچه یا پتوی قنداق را به اندازه‌ی پانزده سانتیمتر به سمت داخل تا بزنید.
  • بچه را در میان پارچه قرار دهید و پارچه را روی دست چپ (که در کنار و نزدیک بدنش است) و شکم او بکشید.
  • در سمت راست اضافه‌ی پارچه را زیر بدن او قرار دهید.
  • سپس پارچه‌ی سمت راست را نیز به شکل مشابهی به سمت چپ ببرید و اضافه را زیر بدن نوزاد بگذارید. به این ترتیب، دست‌های نوزاد محکم قنداق می‌شود.
  • اکنون با استفاده از تا خوردگی بالای پارچه می‌توانید روی پستانک را بپوشانید. فقط نیمه‌ی پایین پستانک را تا نوزاد بتواند پستانک را از دهان بیرون بیندازد. اما بینی او را با پارچه نپوشانید.

 

مطالعه بیشتر:

1- کولیک یا قولنج نوزاد چیست و چه ارتباطی با گریه های پیاپی دارد؟

2- 12 راه پیشگیری از کولیک نوزادان (قولنج نوزادان)

3- 7 راهکار برای آرام کردن نوزاد بلافاصله پس از زایمان

4- به فرزندتان آرام کردن خود را بیاموزید

5- علت و روش های آرام کردن گریه نوزاد