The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا استفاده از تامپون در دوران بارداری مجاز است؟

آیا در دوران بارداری ترشحات واژینال و خونریزی دارید؟ در این شرایط تصمیم گرفته‌اید از تامپون استفاده کنید؟ در این مورد عجله نکنید!

بسیاری از کارهایی که قبل از بارداری انجام می‌دادید و کاملا بی‌خطر بود؛ بعد از مشاهده آن دو خط کوچک بر روی تست بارداری می‌تواند کارهایی کاملا خطرناک باشند و همین‌طور اتفاقاتی که کاملا به نظر طبیعی می‌رسند، در این دوران جدی‌تر از آن چیزی هستند که واقعا وجود دارند.

امروز می‌خواهیم در مورد تامپون، ترشحات و خونریزی واژن صحبت کنیم و اینکه آیا استفاده از تامپون در دوران بارداری بی‌خطر است؟ و آیا این ترشحات و خونریزی‌ها طبیعی است یا چیزی هست که باید نگران آن باشیم.

آیا برای کنترل لکه بینی و ترشحات دوران بارداری می توان از تامپون استفاده کرد؟

یکی از ناراحت کننده ترین تجربه‌های دوران بارداری، ترشحات بسیار زیاد آن است که گاها سبب نگرانی مادر می شود. این افزایش ترشحات مربوط به تغییرات هورمونی بوده و هیچ خطری برای مادر و جنین ندارد.

 به یاد داشته باشید که ترشحات طبیعی نباید بوی بد داشته باشد،‌ به رنگ سبز یا زرد نباشند. مهمترین کار در مورد این ترشحات این است که برای درمان آن خودتان دست به کار نشوید.

خونریزی معمولا در سه ماهه اول بارداری، هنگامی که لانه گزینی صورت می‌گیرد تا بدن شما پذیرای جنین شود، اتفاق می‌ا‌‌فتد. در زمان خونریزی اولین چیزی که به ذهن یک مادر خطور می‌کند،‌ سقط است. در صورتی که همیشه این اتفاق نشان از سقط جنین نیست. در حدود ۳۰ درصد از بانوان در بارداری سالم و موفق‌شان، در سه ماهه اول بارداری تجربه خونریزی دارند.

بدون شک همیشه مشورت با متخصص زنان در این زمینه اثر بخش است و حتما از یک پد استفاده کنید تا مقداری خونریزی را متوجه شوید و با متخصص در میان بگذارید.

 

استفاده از تامپون در دوران بارداری

در ترشحات و خونریزی های طبیعی استفاده از تامپون بی اشکال است ولی در دوران بارداری واقعا باید از آن پرهیز کنید.

استفاده از تامپون در دوران بارداری برای خودتان و جنین مشکل ساز است زیرا باعث ورود میکروب و باکتری به بدنتان می‌شود. این میکروب و باکتری باعث ایجاد عفونت شده و در رشد جنین اختلال ایجاد می‌کند. پدهای بزرگ گزینه بهتری هستند. اگر متوجه شده‌اید که ترشحات شما زیادی طولانی شده‌اند حتما به متخصص زنان مراجعه کنید. این ترشحات نباید به اندازه‌ای باشند که مجبور شوید در روز چند بار پد خود را عوض کنید.  

 

خطرات استفاده از تامپون در بارداری

یکی از عوارض ناخوشایند دوران بارداری افزایش بیش از اندازه ترشحات است. ممکن است برای کنترل این ترشحات و لکه بینی های گاه و بی گاه به فکر استفاده از تامپون افتاده باشید، اما توصیه می کنیم قبل از انجام این کار حتما مطلب زیر را مطالعه کنید.

هرخطری که استفاده از تامپون شما را تهدید می‌کند،‌ در دوران بارداری افزایش پیدا می‌کند. هم اکنون که باید غیر از سلامتی خودتان نگران سلامتی جنین نیز باشید، کمی شرایط حساس می‌شود.

تامپون یکی از آن وسیله‌هایی است که در بارداری برای سلامتی خودتان نیز مضر است، هرچند ممکن است خطر آن زیاد نباشد ولی احتیاط برآن است که به خاطر سلامتی جنین هرگز از تامپون استفاده نکنید.

بیایید در مورد خطراتی که استفاده از تامپون در دوران بارداری دارد صحبت کنیم:

1- احتمال وجود باکتری های مضر

تامپون‌ها ممکن است در هنگام بسته‌بندی توسط ماشین‌های صنعتی یا در انبارها آلوده شوند. هنگام حمل و نقل به داروخانه‌ها و در نهایت در حمام خانه زمانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید. همه این اتفاق‌ها به ما گوشزد می‌کند که ریسک استفاده از تامپون در دوران بارداری بالاست!

بدن ما خیلی راحت با باکتری‌های مضر مقابله می‌کند و استفاده از تامپون در صورتی که اصول بهداشتی رعایت شود کاملا بی‌خطر است ولی در دوران بارداری این باکتری‌ها راحت‌تر به داخل بدن نفوذ می‌کنند و سلامت جنین را به خطر می‌اندازند.

باکتری‌های مضر باعث ایجاد عفونت می‌شوند و سلامت رشد جنین را مختل می‌کنند.

 2- احتمال بروز سوزش واژن

با برهم خوردن تعادل طبیعی باکتری‌های مفید داخل واژن، خشکی بیش از حد و سوزش واژن رخ می‌دهد. در دوران بارداری حساس‌تر از آن هستیم تا با این تغییرات روبرو شویم. هورمون‌ها نیز فعالیت‌ جدید خود را آغاز کرده‌‌اند و باعث تغییرات در خلق و خوی ما می‌شوند.

استفاده از تامپون زمانی که به طور کامل چیزی به خود جذب نکرده است، می‌تواند دردناک باشد. اگر ترشحات و خونریزی شما در حد بسیار کم باشد، بعد از ۴ ساعت که زمان بیرون آوردن تامپون است، تجربه ناخوشایندی با بیرون آوردن تامپون خشک خواهید داشت.

3- پنهان کردن مشکل اصلی

اگر نتوانید خون یا ترشح خود را ببینید، متوجه مشکل خاصی نخواهید شد. توجه داشتن به هر اتفاقی که در دوران بارداری رخ می‌دهد، برای سلامت شما و جنین در حال رشد ضروری است. شما با استفاده از تامپون بر روی این مشاهدات سرپوش می‌گذارید.

عفونت‌ها و خونریزی‌هایی که مورد توجه قرار نمی‌گیرند و درمان نمی‌شوند،‌ در روند رشد جنین اختلال ایجاد می‌کنند که حتی ممکن است منجر به سقط جنین شوند. به همین دلیل لازم است که به بدن‌تان دقت کنید و تامپون اجازه نمی‌دهد که شاهد این تغییرات باشید.

4- سندرم شوک سمی

این بیماری بسیار نادر است و چیزی نیست که باعث نگرانی و استرس شما شود. هر چند این بیماری خطرناکی است که جان انسان‌ها را تهدید می‌کند و ممکن است در تامپون‌هایی با جذب بالا که مدت زمان زیادی داخل واژن استفاده شده است،‌ بروز کند.

تب،‌ تشنج،‌ فشار خون پایین و دیگر تغییرات در بدن از عوارض این بیماری نادر است. اگر این علائم را دارید خطر جدی هر دوی شما را تهدید می‌کند. احتمال بروز این بیماری بسیار پایین است ولی آیا با تمام این ها ریسک استفاده از تامپون را در دوران بارداری می‌پذیرید؟

 

آیا استفاده از تامپون خطر سقط جنین را بالا می‌برد؟

بسیاری از بانوان زمانی که نزدیک به قاعدگی هستند، از تامپون استفاده می‌کنند و ممکن است قبل از اینکه از بارداری خود مطلع شوند،‌ این کار را انجام دهند. این کار را ادامه ندهید تا از بارداری خود مطمئن شوید.

از آنجایی که مهمترین نگرانی مربوط به استفاده از تامپون، ورود باکتری‌ها به داخل واژن است، باید مطمئن شوید که عفونت واژن نداشته باشید. زیاد اتفاق نمی‌افتد اما امکان وقوع آن وجود دارد.

اگر نشانه‌هایی از عفونت دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید. اگر متوجه هیچ نشانه‌ای از عفونت در خود نیستید، وضعیت شما خوب است و نباید نگران چیزی باشید!

یکی از مخرب‌ترین کارها این است که قبل از اینکه بدانید باردار هستید نگران اتفاقاتی باشید که هنوز نیفتاده است. با این کارها اعصاب خود را بهم نریزید. فقط تمرکز خود را در لحظه حال بگذارید و به آینده فکر کنید و جسم خود را تبدیل به خانه‌ امنی برای دلبند در حال رشد خود کنید.

 

آیا بعد از سقط جنین می‌توان از تامپون استفاده کرد؟

سقط جنین یکی از دردناک ترین اتفاقاتی است که یک بانو در طول زندگی خود تجربه می‌کند و این اتفاق با کمبودهای بسیاری به سراغ او می‌آید. در این روزهای حساس، اتفاقات دردناک زیادی برای جسم و روح او می‌افتد. استفاده از تامپون می‌تواند راحت‌ترین انتخاب او باشد.

زمانی که خسته و درمانده از سقط جنین خود هستید،‌ در استفاده از تامپون تردید کنید. چیزی که اکنون به نظر یک راهکار موقتی است، در آینده می‌تواند از بارداری شما به مدت طولانی‌تری جلوگیری کند و این تجربه را برای شما دشوارتر سازد.

بعد از سقط دهانه رحم شما باز است و در مقابل عفونت و باکتری بسیار آسیب پذیر است. همه خطرهایی که در مورد استفاده از تامپون در دوران بارداری گفتیم، در دوران سقط بسیار شدیدتر می‌شوند. اگر دچار عفونت شوید، برای دوباره باردار شدن به زمان طولانی تری احتیاج خواهید داشت.

با احساس امنیتی که در ذهن دارید، آماده باشید و قدم‌های لازم را در جهت درمان ترشحات و خونریزی‌های خود بردارید و از تامپون استفاده نکنید. همیشه با مشاور زنان خود در ارتباط باشید. قدم‌های اولی که برای درمان خود برمی‌دارید بسیار مهم هستند.

 

مطالعه بیشتر:

1- 5 روش خانگی برای کاهش درد پریود یا عادت ماهانه

2- آیا استفاده از تامپون بهتر از نوار بهداشتی است؟

3- انتخاب بهترین نوار بهداشتی برای خونریزی پس از زایمان