The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن چگونه است؟

بسیاری از بانوان به دلایل متعددی از جمله سفر به مکان های زیارتی می خواهند تاریخ قاعدگی خود را جابجا کنند و یا به عبارتی مانع از رخ دادن خونریزی قاعدگی در موعد مقرر شوند. یکی از روش های متداول برای انجام این کار استفاده از قرص های ضد بارداری است. گرچه انجام این کار به علت برهم زدن تعادل هورمونی بدن و بروز عوارض ناشی از آن به هیچ وجه توصیه نمی گردد اما در این متن طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن ذکر شده است.

طریقه مصرف قرص ضد بارداری

در مورد زمان شروع قرصها نظر پزشک را جویا شوید. مصرف قرص ها را همان زمانی که پزشک مشخص کرده است، حتی اگر در ایام قاعدگی هستید، آغاز کنید و به مصرف خود ادامه دهید. قاعدگی بعدی شما 25 روز بعد از مصرف قرص خواهد بود. بهتر است مصرف قرص هر روز و در زمان مشخص باشد. البته می توانید هر ساعتی در روز که راحت تر هستید، انتخاب کنید. اختصاص ساعتی قبل از صبحانه یا هنگام خواب در یادآوری به موقع قرص به شما کمک می کند.

قرصهای طولانی مدت نیز همین طور هستند. مثلاً شما مصرف قرص را در اولین یک شنبه، بعد از شروع دوره قاعدگی آغاز می کنید. اگر قاعدگی شما روز یکشنبه شروع می شود، قرص سیزنال را در همان روز شروع نمائید. سپس به مدت ۸۴ روز متوالی یک بسته قرص فعال مصرف می کنید. بعد بسته به نوع قرص، به مدت یک هفته، هر روز یک قرص بی اثر یا استروژن خواهید داشت.

هر بسته جدید باید دقیقا در همان روز هفته که بار اول از همان روز آغاز کرده بودید، شروع شود. اگر بسته قرص ۲۱ روزه مصرف می کنید، بسته قرص جدید را هفت روز پس از اتمام بسته قبلی آغاز کنید. اگر بسته قرص ۲۸ روزه مصرف می کنید، پس از مصرف آخرین قرص در بسته قدیمی، بسته جدید را آغاز کنید. بسته قرص جدید باید بر اساس همان برنامه زمان بندی مصرف شود حتی اگر در ایام قاعدگی باشید. اما درمورد طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن این فاصله هفت روزه وجود نخواهد داشت.

یکی دیگر از کابرد های قرص ال دی برای عقب انداختن پریود است که در ادامه درمورد طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن توضیح داده شده است.

مکانیسم عمل در قرص های جلوگیری از بارداری

قرص های جلوگیری از بارداری اگر طبق دستور مصرف شوند، معمولا از همان  اولین ماهی مصرف می شوند، موثر خواهند بود. برای اطمینان خاطر، پزشکان توصیه می کنند در ماه اول سایر روشهای پیشگیری مانند کاندوم، ژل یا فوم اسپرم کش نیز استفاده شود. بعد از ماه اول می توانید فقط با اتکای به قرص از بارداری پیشگیری کنید.   

در صورت فراموشی مصرف قرص چه باید کرد؟

اگر مصرف قرص ضد بارداری را فراموش کردید، بلافاصله بعد از یادآوری آن را مصرف کنید.

اگر تا روز بعد خاطرتان نبود که باید قرص مصرف کنید، روزی که به یاد آوردید، دو قرص مصرف کنید.

اگر دو روز کامل مصرف قرص را از یاد بردید، دو روز آینده، روزی دو قرص میل کنید و سپس دوباره بر طبق برنامه ادامه دهید.

در صورت فراموشی بیش از دو روز باید به پزشک مراجعه نمائید. احتمالاً به شما گفته می شود تا یک شنبه روزی یک قرص را هر روز مصرف کنید، سپس با بسته قرص جدید ادامه دهید یا بقیه بسته قرص را کنار بگذارید و با یک بسته جدید در همان روز ، مصرف را از سر بگیرید.

هر بار که مصرف قرص فراموش می شود، باید تا پایان همان بسته از سایر روش های دیگر جلوگیری از بارداری استفاده کنید. فراموشی مصرف، احتمال رها شدن تخمک از تخمدان را افزایش می دهد. اگر قاعدگی رخ نداد و شما یک یا چند قرص فعال را فراموش کرده بودید، آزمایش بارداری انجام دهید. اگر دوره قاعدگی دو ماه به تعویق بیفتد، حتی در صورت مصرف منظم قرص، باز هم آزمایش بارداری انجام دهید.

با مصرف برخی انواع قرصها، قاعدگی قطع می شود. در مورد پیامدهای مصرف یک قرص حتما با پزشک گفتگو کنید. دستورالعمل های پزشک را در مورد قطع قاعدگی به کار بندید.

 نحوه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن

برای انجام این کار نیز باید خوردن قرص ال دی را از روز 5 تا 7 سیکل ماهانه شروع کنید اما مصرف قرص را ادامه دهید تا زمانی که می خواهید قاعدگی رخ ندهد. در این حالت معمولا وقتی مصرف قرص را قطع می کنید به فاصله چند روز بعد پریود خواهید شد. اگر در میان دوره دچار لکه بینی شدید باید دو قرص مصرف کنید تا مقدار بیشتر هومون مانع از شروع خون ریزی گردد. 

عوارض قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

وقتی شما طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن را دانسته و به این روش قاعدگی خود را به تاخیر می اندازید، با وارد کردن مقدار قابل توجهی هورمون مصنوعی به بدنتان، سیکل های ماهانه را بر هم می زنید. برهم خوردن این تعادل هورمونی، تمامی محور هیپوفیز  - هیپوتالاموس - تخمدان را تحت تاثیر قرار داده و علاوه بر افزایش احتمال بروز عوارض جانبی، همانند لکه بینی و ... مدتی بعد از قطع مصرف طول خواهد کشید تا دوره های شما مجددا منظم گردد.

گرچه در این متن طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن ذکر شده است، اما با توجه به عوارض جانبی ناشی از آن، انجام این کار را به هیچ وجه به شما توصیه نمی کنیم.

 

https://www.webmd.com/sex/birth-control/birth-control-pills#2