The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

هموروئید در بارداری چیست وچه نشانه هایی دارد و علت آن چیست؟

وقتی می پرسید که هموروئید در بارداری چیست، ابتدا به شما اطمینان می دهیم بواسیر در دوران بارداری اتفاق خوشایندی نیست اما بواسیر در بارداری و درمان آن به هیچ وجه مساله پیچیده ای محسوب نمی شود. در اینجا روش‌هایی طبیعی برای رهایی از علائم بواسیر را معرفی می‌کنیم. این موضوع جالب توجه همه است!  یکی دیگر از عوارض جانبی بارداری، بواسیر است که تعداد زیادی از افراد انتظارش را می‌کشند. خبر خوش اینکه این عارضه قابل درمان است، به راحتی و با درمان‌های خانگی می‌توانید آن‌را مداوا کنید.

هموروئید در بارداری چیست؟

به رگ‌های متورم اطراف مقعد و انتهای روده بزرگ بواسیر می‌گویند. در اصل آنها رگ‌های واریسی داخل شکم شما هستند. دو نوع بواسیر وجود دارد: بواسیر داخلی و بواسیر خارجی.

  • بواسیرهای داخلی، داخل مقعد هستند و اغلب درد ندارند ولی ممکن است باعث فشار شوند. هنگامی‌که بواسیر داخلی مورد فشار قرار می‌گیرد، بیرون می‌زند و بسیار دردناک خواهد شد.
  • بواسیرهای خارجی، برآمدگی‌های کوچکی در خارج از مقعد هستند که می‌توانند بسیار دردناک و همراه با خارش باشند.                                                      

علائمی شامل خونریزی مقعدی، خارش، احساس سوزش و درد یا فشار و برآمدگی بر روی مقعد و وجود خون بر روی دستمال کاغذی است.

علت بواسیر در بارداری چیست؟

  • فشار: در دوران بارداری رحم و حجم خون داخل رحم افزایش پیدا می‌کند و همین باعث می‌شود فشار بر روی رگ‌هایی که از داخل مقعد عبور می‌کنند بیشتر و باعث متورم شدن آنها شود.
  • یبوست: به خاطر هورمون‌های بارداری، روده‌ها فعالیت کمتری دارند و یبوست اتفاق می‌افتد.
  • ویتامین‌های دوران بارداری: ویتامین‌های دوران بارداری که حاوی آهن مصنوعی هستند، باعث ایجاد یبوست می‌شوند. فشاری که به علت یبوست به بدن خود وارد می‌کنید باعث بیرون زدن بواسیر می‌شود.
  • افزایش جریان خون: در کنار فشار اضافی که از طریق رحم ایجاد می‌شود، خون اضافی نیز در رگ‌ها جریان پیدا می‌کند و همین نیز باعث التهاب رگ‌ها خواهد شد.

 چرا اغلب مادران به بواسیر دوران بارداری دچار می‌شوند؟

هرچند بواسیر ممکن است در هر زمانی اتفاق افتد،‌ ولی اغلب مادران در سه ماهه سوم بارداری یا در هنگام زایمان به آن دچار می‌شوند. (فشاری که در هنگام زایمان وارد می‌شود مانند فشار هنگام اجابت مزاج است).

بواسیر در بارداری ضرر دارد؟

اگر منظور شما از ضرر، خطر بواسیر برای جنین باشد باید بگوییم که معمولا این عارضه تحدیدی برای جنین محسوب نشده و فقط درد و سوزش ناشی از آن مادر را در این دوران آزار می دهد.

مصرف پماد آنتی هموروئید در بارداری

یکی از بهترین راهکارهای درمان بواسیر مصرف پماد آنتی هموروئید در دوران بارداری است. این پمادها را می توان بدون نسخه از داروخانه ها تهیه کرد اما باتوجه به آنکه در دوران بارداری به هیچ وجه مجاز نیستید که خودسرانه دارو مصرف کنید توصیه می شود هرگونه پماد برای بواسیر در بارداری فقط و فقط زیر نظر پزشک متخصص مصرف شود.

اکنون که می دانید هموروئید در بارداری چیست، چه نشانه هایی دارد، علت بروز آن چیست و درچه صورت می توان پماد بواسیر در بارداری استفاده کرد، توصیه می شود قبل از هرکاری ابتدا با ماما و یا متخصص زنان صحبت کنید.

 

بیشتر بدانید:

1- آیا شیاف یا دارو برای درمان بواسیر در بارداری موثر است؟

2- علت و علائم بواسیر در دوران بارداری از درمان طبیعی تا دارو

3- با داشتن بواسیر (هموروئید)، میشود طبیعی زایمان کرد؟

4- درمان بواسیر در بارداری با شناخت علل و علائم آن