The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

trace blood در آزمایش ادرار به چه معناست؟

اگر در نتیجه آزمایش شما در دوران بارداری کلمه trace blood در آزمایش ادرار نوشته شده، به این معنا است که خون در ادرارتان مشاهده شده که به آن هماچوری میکروسکوپی نیز گفته می شود. هماچوری میکروسکوپی به دلایل مختلفی ممکن است بروز کند که در این مقاله به طور کامل شرح داده شده است.

blood trace در آزمایش ادرار چیست؟

معنی trace blood در آزمایش ادرار یعنی دیده شدن هماچوری میکروسکوپی و یا رد خون در ادرار است. گلبولهای قرمز می توانند در شرایط فیزیولوژیک (مثل ورزش سنگین، تب و عادت ماهانه) و یا پاتولوژیک (مثل التهاب حاد مثانه، تروما، زخمها، عفونتها، سرطانهای کلیه یا مثانه، ضربه به کلیه ، انفارکتوس و گلومرولونفریت) در ادرار ظاهر شوند.

 پزشک معمولاً در اولین جلسه‌های معاینۀ بارداری علاوه بر آزمایش کامل ادرار، درخواست کشت ادرار نیز خواهد داد تا از نبود باکتری‌های نشان‌دهندۀ عفونت مجاری ادرار مطمئن شود. کشت ادرار، وجود عفونت مجاری ادرار را بررسی ‌می‌کند. اگر نتیجۀ این آزمایش منفی باشد، درصورت رعایت نکات بهداشتی دوران بارداری خطر دچار شدن به عفونت مجاری ادرار در ادامۀ دوران بارداری کم است، مگر اینکه سابقۀ عفونت ادراری مزمن داشته باشید. دریافت نتیجۀ کشت ادرار معمولاً حدود ۴۸ ساعت طول ‌می‌کشد، اما ممکن است پیش از دریافت نتایج، اگر علائم عفونت مجاری ادرار داشته باشید، پزشک مصرف آنتی‌بیوتیک را برای شما تجویز کند.

اگر مشخص شد که علت اصلی دیده شدن رد خون در ازمایش ادرار دوران بارداری شما ابتلا به عفونت ادراری بوده است، پیگیری دقیق آن اهمیت فراوانی دارد. اگر بگوییم شما می‌توانید این مشکل خود را در منزل برطرف کنید (البته اگر شدید نباشد)، حتما غافلگیر خواهید شد.

مصرف آنتی‌بیوتیک تنها راه حل خلاص شدن از این مشکل نیست. برخی درمان‌ها نیاز به تجویز پزشک ندارند و شما می‌توانید در منزل در کنار داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده؛ این کارها را نیز انجام دهید. اما باید در انجام این درمان‌های خانگی محتاط باشید و بدون مشورت با پزشک کار جدیدی را خودسرانه انجام ندهید.

در این مقاله ۷ روش خانگی برای درمان عفونت ادراری ایجاد کننده trace blood در آزمایش ادرار ارائه شده است. در مرحله اول، نوشیدن آب زیاد و پوشیدن لباس‌های نخی و سبک می‌تواند کمی اوضاع را بهتر کند.

  1. آب زیاد بنوشید

هنگامی که دچار عفونت ادراری می‌شوید حتما باید آب زیاد بنوشید. زیرا نوشیدن آب باعث می‌شود باکتری‌هایی که در بدن باعث این عفونت شده‌اند زودتر از بدنتان خارج شوند و شما را در مسیر درست درمان قرار می‌دهد. موسسه ملی دیابت و بیماری‌های کلیوی و گوارشی ایالات متحده آمریکا بر این مسئله تاکید زیادی دارد. به گفته بخش سلامت و داروی آکادمی ملی علوم،‌ مهندسی و پزشکی بیشتر افراد فکر می‌کنند زمانی که احساس تشنگی می‌کنند و آب می‌نوشند،‌ نیاز بدنشان با این مقدار برطرف می‌شود در صورتی که طبق پیشنهاد عمومی بانوان باردار لازم است روزانه حداقل 8 لیوان آب مصرف کنند. 

  1. ویتامین C بیشتر مصرف کنید

مصرف غذاهایی که ویتامین C بیشتری دارند مفید است. طبق کتابخانه سلامت دانشکده پزشکی جان هاپکینز، ویتامین C باعث می‌شود ادرار اسیدی شود و از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند. اگر عفونت ادرار به طور مرتب اتفاق می‌افتد، قرص‌های مکمل ویتامین C نیز کمک کننده است. اورولوژیست ها معمولا استفاده از مکمل‌های ویتامین C را توصیه می‌کنند.

 3. درد‌های عفونت ادراری را به وسیله گرما تسکین دهید

عفونت و خارشی که در نتیجه عفونت ادرار ایجاد می‌شود، باعث سوزش، درد و احساس فشار در قسمت دستگاه تناسلی فرد می‌شود. استفاده از یک پد گرم می‌تواند تسکین دهنده باشد. گرمای پد نباید زیاد باشد و مستقیم با پوست در تماس نباشد. به مدت ۱۵ دقیقه مصرف شود تا ایجاد سوختگی نکند.

 4. مواد غذایی را که باعث تحریک مثانه می‌شود از رژیم غدایی خود حذف کنید

زمانی‌که عفونت ادرار دارید از موادی چون کافئین، الکل، غذاهای پر ادویه، نیکوتین، نوشابه‌های گازدار و شیرین کننده‌های مصنوعی استفاده نکنید. این مواد باعث تحریک مثانه می‌شوند و بدن با آنها سازگار نیست. تمرکز روی غذاهای سالم داشته باشید؛ مثل جو دو سر و سوپ عدس که برای سیستم گوارشی بدن مفید هستند. اینها گفته‌های دکتر هالی لوسیل دکتر طب سنتی اهل کالیفرنیا و نویسنده کتاب‌های رسیدن به تعادل و حفظ آن، راهنمای امنیت بانوان، هورمون‌های طبیعی سلامتی است.

  1. مرتب مثانه خود را تخلیه کنید

هر زمان که مثانه خود را تخلیه می‌کنید؛ هرچند مقدار آن کم باشد، از شر مقداری از باکتری‌هایی که باعث عفونت شده‌اند خلاص می‌شوید.

 6. خود را با عادات سالم‌تر تغییر دهید

 طبق گفته موسسه ملی دیابت و بیماری‌های کلیوی و گوارشی ایالات متحده آمریکا، تغییر سبک زندگی مهم است زیرا به شما کمک می‌کند تا از شر عفونت ادراری و سایر عفونت‌ها درنتیجه trace blood در آزمایش ادرار خلاص شوید

تغییراتی چون:

  • ترک سیگار
  • پوشیدن لباس‌های زیر سبک و راحت
  • خشک کردن خود از جلو به عقب
  • استفاده از محصولات بهداشتی بدون رایحه

 

بیشتر بدانید:

1- درمان سنتی عفونت ادراری در بارداری چگونه است؟

2- علائم عفونت ادراری در بارداری چیست؟ چگونه تشخیص داده می شود

3- درمان خون در ادرار در بارداری چگونه است ؟

4- آیا وجود خون در ادرار در بارداری خطرناک است