The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر گریه بر جنین در دوران بارداری چیست؟

بدون شک حالات روحی مادر در دوران بارداری بر جنین او تاثیر گذار خواهد بود. نوسانات هورمونی سبب می شود که مادر باردار بسیار بیشتر از پیش حساس شده و بلافاصله اشک هایش سرازیر گردد. اما با تمام این ها در این دوران تاثیر گریه بر جنین چیست و یا اصلا تاثیری دارد یا نه؟

تاثیر گریه مادر بر جنین در بارداری

در مورد این موضوع که عادات تغذیه‌ای و رژیم غذایی و سلامت عمومی مادر و حتی‌ میزان فعالیت بدنی‌اش‌ می‌تواند بر سلامت و رشد جنین تاثیرگذار باشد شکی نیست اما حتما در رابطه با این مسئله نیز شنیده‌اید که مادر باردار باید تا جای ممکن شاد باشد و از افسردگی او پیشگیری شود. تحقیقات انجمن علوم روانشناسی حاکی از این موضوع است که احساسات مادر در دوران بارداری روی جنین شش ماهه یا بالاتر تاثیر‌ می‌گذارد و‌ می‌تواند تاثیر قابل توجهی در تعیین نگرش و دیدگاه فرزندش نسبت به آینده در دوران بزرگسالی داشته باشد. این موضوع هنوز کاملا تایید نشده است اما دلیل خوبی است تا از افسرده و غمگین شدن مادر باردار پیشگیری کنید. بررسی‌‌ها نشان داده گریه کردن موضوعی شایع در زنان باردار است و اکثر خانم‌‌ها در سه ماهه نخست مستعد افسردگی و گریه کردن هستند.

گریه مادر چگونه بر جنین تاثیر‌ می‌گذارد؟

خلقیات و روحیه مادر در تمام طول بارداری بر جنین تاثیرگذار است گرچه این موضوع در سه ماهه دوم به نظر پر رنگ‌تر‌ می‌رسد.‌ میزان تاثیری که جنین از گریه مادر‌ می‌گیرد به شخصیت مادر و نوع گریه‌اش بستگی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره‌ می‌کنیم:

*مادر استرسی: بارداری با استرس همراه است اما استرس به خودی خود هیچ ضرری برای جنین ندارد. برخی مادران در طول بارداری دچار اضطراب و استرس مزمن‌ می‌شوند که این موضوع‌‌‌ می‌تواند سبب ترشح بیشتر کورتیزول یا هورمون استرس در بدن شود. این هورمون از طریق جفت به جنین منتقل‌ می‌شود. اگر جنین دائماً در معرض این هورمون قرار گیرد پس از زایمان، صاحب نوزادی مضطرب خواهید شد.

* مادر افسرده: افسردگی در دوران بارداری امری طبیعی و نسبتا شایع است و تخمین زده‌‌‌ می‌شود حدود ده درصد از کل زنان باردار افسرده باشند. افسرده بودن مادر برای جنینش خوب نیست زیرا‌‌‌ می‌تواند در دوران کودکی و بزرگسالی او تأثیر منفی بگذارد. کودکان متولد زنانی که از نظر بالینی در بارداری افسرده هستند، نه تنها خود در بزرگسالی افسردگی را تجربه‌ می‌کنند بلکه دچار نوسانات خلقی هم در کودکی خواهند بود.

* مادر ناراضی از بارداری: اگر خانمی از بارداری‌اش ناراضی یا از بارداری به دلایل جسمی و روحی ناخوشنود باشد این موضوع را به جنینش هم منتقل‌ می‌کند. تحقیقات نشان داده مادرانی که هیچ گونه دلبستگی و دوست داشتنی به جنین خود ندارند، نوزادانی با مشکلات عاطفی و روانی به دنیا‌ می‌آورند بنابراین لازم است مراقب تاثیر گریه بر جنین در این دوران حساس باشید.

*مادری با افسردگی موقت در دوران بارداری: استرس یا افسردگی موقتی در بارداری قابل قبول و امری طبیعی است. درد و ناراحتی‌‌‌های دوران بارداری‌ می‌تواند هر خانمی را در دوران بارداری مستعد افسردگی کند و خوشبختانه استرس و افسردگی گاه گاهی هیچ تاثیری در رشد و پیشرفت جنین نخواهد داشت. 

اکنون که تاثیر گریه بر جنین را می دانید، سعی کنید تا حد امکان با کمک روش های جلوگیری از افسردگی در دوران بارداری خود و جنینتان را شاد نگه دارید.

 

https://parenting.firstcry.com/articles/crying-during-pregnancy-how-it-affects-your-baby/