The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رژیم غذایی برای آماده شدن برای بارداری چیست؟

اگر قصد بچه دار شدن دارید دریافت رژیم غذایی برای آماده شدن برای بارداری احتمالا یکی از اولین نکاتی است که به ذهن شما می رسد و به همین سبب می پرسید که قبل از بارداری چه غذاهایی بخوریم؟ آیا مصرف مولتی ویتامین قبل از بارداری نیز ضروری است؟ تاثیر خوردن اسید فولیک قبل بارداری چیست؟ و ... برای دستیابی به پاسخ تمامی این پرسش ها تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

اگر تصمیم خود را برای بارداری گرفته اید، بهترین زمان برای تجدید نظر کلی و اساسی در رژیم غذایی و نیز دریافت رژیم غذایی برای آماده شدن برای بارداری شما هم اکنون است. به شما می گوییم از کجا و چگونه این تغییرات را آغاز کنید.

آیا برای بچه دار شدن آماده هستید؟ ما به پنج نکته اشاره می کنیم که به کمک آنها می توانید گامی برای بهبود رژیم غذایی خود بردارید: 

1-تاثیر فولیک اسید قبل از بارداری

تحقیقات نشان می دهد هرچه زودتر رژیم غذایی حاوی این ویتامین حیاتی را آغاز کنید،- بهتر است از قبل بارداری مصرف آن را آغاز کنید- تاثیر فولیک اسید قبل از بارداری به این ترتیب است که احتمال بروز نقص در کانال عصبی جنین ( اسپینا بیفیدا) کاهش می یابد.

تحقیقات نشان می دهد هرچه زودتر رژیم غذایی حاوی این ویتامین حیاتی را آغاز کنید ؟ اکثر برگ های سبز سبزیجات و انواع غلات منابع طبیعی و غنی اسید فولیک هستند. علاوه بر این به بیشتر غلات تصفیه و فرآوری شده نیز اسید فولیک اضافه می کنند (به مقدار کم).

آیا می خواهید اطمینان بیشتری کسب کنید؟ آسان ترین روش، خریدن و مصرف کردن مکمل های مخصوص دوران بارداری است. مصرف دقیق اسید فولیک ممکن نیست. ( مصرف سه وعده سالاد در روز عادت بسیار خوبی است ولی نمی توانید همیشه برنامه ریزی درستی برای تهیه سه وعده سالاد در روز داشته باشید) زیرا این تغییرات بلند مدت است و حتی پس از ایجاد تغییرات اساسی و بنیادین در عادات غذایی خود، باید با کمک مکمل های غذایی بهترین و عملی ترین روش را برای تامین اسید فولیک اتخاذ کنید. شما می توانید یک روز در میان از این مکمل ها استفاده کنید. (بخصوص روزهایی که حالت تهوع دارید.) مکمل هایی را برای دوران بارداری خود انتخاب کنید که بین 600-400 میکروگرم اسید فولیک داشته باشد تا مطمئن شوید اسید فولیک کافی دریافت می کنید.

خوردن مولتی ویتامین قبل از بارداری

همواره با یاد داشته باشید که مصرف مولتی ویتامین قبل از بارداری درصورتی ضرورت دارد که آزمایشات پیش از بارداری وجود فقر و یا کمبود ویتامینی را در بدن شما نشان دهد. بنابراین هیچ گاه بدون تجویز پزشک اقدام به خوردن مولتی ویتامین قبل از بارداری نکنید.

 2- غذاهای ناسالم مصرف نکنید.

وقتی می پرسید که قبل از بارداری چه مواد غذایی بخوریم، به شما خواهیم گفت شکر تصفیه شده و آرد سفید کمتر مصرف کنید. ( بیسکوئیت، انواع دونات، شیرینی دانمارکی، کیک و آبنبات، غذاهای آماده موجود در قفسه ها، قهوه های آماده و همچنین شیرینی هایی که در شیرینی فروشی ها فروخته می شوند از جمله مواد غذایی هستند که برای تهیه آنها از شکر تصفیه شده وآرد سفید استفاده می کنند و در گروه غذاهای ناسالم قرار می گیرند.) چربی اشباع شده را هرچه کمتر مصرف کنید برای سلامت جنین بهتر است، همچنین مصرف چربی ها به این شکل احتمال افزایش حالت تهوع و استفراغ بارداری را افزایش می دهد.

اصلاح مزاج قبل از بارداری

مهم است با بدنی سالم وارد بارداری شوید. اصلاح مزاج قبل بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد. درصورت نیاز به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و متخصص تغذیه با بررسی وضعیت مزاجی شما و رفع مشکلات موجود می تواند بر روی توان باروری شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

 3- از خوردن غذاهای سالم لذت ببرید.

رژیم غذایی برای آماده شدن برای بارداری در یک کلام به معنای مصرف غذاهای سالم است. مواد غذایی سالم و پرخاصیت که به حفظ سلامتی شما کمک می کند را بیشتر در برنامه غذایی خود بگنجانید. بدن شما به مواد غذایی زیر نیاز دارد و شما باید آنها را تامین کنید: برگ های سبز (برای تهیه سالاد خوشمزه) میوه های زرد و خوش آب و رنگ (زردآلو،هویج، پاپایا و انبه ) غلات کامل و تصفیه نشده خوشمزه (نان گندم کامل، برنج قهوه ایی و جودوسر) لبنیات کم چرب (شیر، ماست و پنیر)

 4- هیچ یک از وعده های غذایی خود را حذف نکنید.

 ترجیح می دهید که وعده های غذایی خود را با فاصله زمانی کم بخورید! یا وعده های غذایی با فاصله زمانی مشخص میل کنید! دوست دارید به جای خوردن وعده غذایی نهار خود را با آن سرگرم کنید؟ برای دریافت رژیم غذایی برای آماده شدن برای بارداری لازم است عادات غذایی خود را بر اساس هرم غذایی تغییر دهید زیرا اکنون به دلیل اهمیت نیازهای غذایی جنین در آینده، باید توجه کافی به نوع تغذیه خود داشته باشید. جنین باید در طول روز به شکل پیوسته مواد مغذی جهت رشد بهتر دریافت کند بنابراین باید با بدنی غنی از ویتامین ها و مواد مغذی باردار شوید.

5- دیدگاه خود را نسبت به عادات غذایی جدید تغییر دهید.

آیا ممکن است نتوانید به همه موارد ذکر شده برای تغذیه سالم، به خوبی عمل کنید و برنامه ریزی را برای مدت طولانی ادامه دهید؟ آیا شما تصور می کنید دچار اختلال و ناهنجاری در تغذیه خود شده اید؟ (به عنوان مثال بی اشتهایی یا پر خوری عصبی) آیا محدویت یا رژیم غذایی خاصی  دارید؟ (رژیم غذایی که خودتان آن را به خود تحمیل کرده اید یا به دلیل شرایط یا بیماری های مزمن مجبور هستید به آن عمل کنید مانند رژیم ماکروبیوتیکی، گیاه خواری یا دیابتی) آیا می دانید شما در آینده مسئول تغذیه دو نفر هستید پس باید شرایط جدید را قبول کرده و خود را با رژیم غذایی جدید وفق دهید.

اکنون زمان آن رسیده تا درباره نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم و نیز رژیم غذایی برای آماده شدن برای بارداری با پزشک خود مشورت کنید. در صورتی که عادات غذایی شما نیاز به بازنگری و اصلاح دارد با کمک متخصص تغذیه لیستی از مواد غذایی ضروری تهیه کنید.   

 

بیشتر بدانید:

1- بهترین رژیم غذایی برای بارداری

2- رژیم غذایی و مکمل های مناسب دوران بارداری

3- رژیم غذایی سالم در بارداری برای پیشگیری از زایمان زودرس

4- رژیم غذایی گیاهخواری در بارداری چه فوایدی دارد؟