The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان سریع خارش واژن در بارداری چگونه است؟

خارش واژن یکی ار عارضه های شایع در میان بانوان باردار است. این بیماری علی رغم آزاردهنده بودن درصورتی که به موقع درمان گردد، معمولا خطری را برای مادر و جنین به همراه نخواهد داشت. برای درمان سریع خارش واژن در بارداری چندیدن راهکار را در ادامه خواهید خواند.

درمان سریع خارش واژن در بارداری

خارش واژن در دوران بارداری معمولا جای نگرانی ندارد و معمولا با درمان‌های خانگی برطرف خواهد شد. هرچند در این دوران منطقی است که در مورد هر مسئله‌ای که برای شما ایجاد ناراحتی می‌کند با پزشک خود مشورت کنید. درمان فوری خارش واژن در بارداری با توجه به علت خارش، متفاوت خواهد بود. این درمان‌ها شامل موارد زیر است:

 • درمان بدون نسخه با ضد قارچ‌ها. اگر پزشک تشخیص داده است که عفونت قارچی دارید، می‌توانید از کرم‌های ضدقارچ OTC یا شیاف طبی برای درمان عفونت خود استفاده کنید. از ضدقارچ فلوکونازول استفاده نکنید. این دارو خطر سقط جنین را در دوران بارداری بالا می‌برد و در این دوران نباید مصرف شود. به طور کلی مصرف هر دارویی در بارداری باید زیر نظر متخصص انجام شود.
 • جوش شیرین. خارش پوست با نشستن در لگنی که در آن جوش شیرین است و یا استفاده از کمپرس جوش شیرین در ناحیه،‌ از بین می‌رود.
 • آب سرد. حمام آب سرد و کمپرس آب سرد، ممکن است در درمان فوری خارش واژن در بارداری و کاهش خارش موثر باشد.
 • حذف محصولات حساسیت‌زا. اگر فکر می‌کنید محصولاتی که استفاده می‌کنید باعث ایجاد این علائم شده‌اند،‌ سعی کنید همه آنها را حذف کنید و محصولاتی که کاملا طبیعی هستند و محصولاتی را که فقط برای استفاده در دوران بارداری یا کودکان طراحی شده‌اند استفاده کنید.
 • آنتی‌بیوتیک‌ها. اگر دچار عفونت مجاری ادراری (UTI)، عفونت‌های مقاربتی (STI) و یا عفونت باکتریایی واژن هستید، باید از داروهایی که توسط پزشک تجویز می‌شود، استفاده کنید.
 • کورتیکواستروئیدها. کرم‌های موضعی ضد خارش مانند کورتیکواستروئیدها ممکن است به بهبود خارش کمک کنند.
 • دیگر داروها. اگر مشکل کلستاز (جمع شدن صفرا در کبد) دارید، پزشک شما را معاینه می‌کند و داروی ضد صفرا برای شما تجویز می‌کند.

 پیشگیری از خارش واژن در بارداری 

ممکن است سخت باشد که در دوران بارداری به طور کامل از خارش واژن در امان باشید. ولی برخی رفتارها دراین دوران می‌تواند کمک کننده باشد. این کارها را انجام دهید:

 • با مصرف ماست که باکتری‌های زنده دارد سعی کنید PH واژن را در حد طبیعی نگه دارید. همچنین می‌توانید تحت نظر پزشک روزانه از مکمل‌های لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس مصرف کنید.
 • از لباس زیر نخی با بافت نازک که هوا در آن جریان داشته باشد استفاده کنید.
 • از پوشیدن لباس‌های تنگ پرهیز کنید.
 • لباس‌های مرطوب مانند مایو یا لباس‌های ورزشی را سریع از تن خود درآورید.
 • از محصولاتی که معطر، شیمیایی یا محرک هستند استفاده نکنید.
 • بهداشت را رعایت کنید و همیشه دستمال توالت را از جلو به عقب بکشید.
 • از دوش‌های واژینال استفاده نکنید. زیرا این دوش‌ها میزان PH طبیعی واژن را برهم می‌زند.
 • سطح استرس خود را با انجام یوگای بارداری،‌ مدیتیشن یا نفس عمیق پایین آورید.

 چه زمان به پزشک مراجعه کنیم؟

هر علائم ناراحت‌کننده‌ای را که در دوران بارداری دارید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر دچار خارش واژن هستید و طی چند روز با درمان‌های خانگی برطرف نشده بهتر است توسط پزشک معاینه شوید. درصورتی که خارش واژن همراه با علائم دیگری مانند درد، ترشح غلیط و بودار باشد، به پزشک مراجعه کنید تا علت عفونت را بررسی کند. همچنین اگر در ترشح خود خون مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

خارش واژن از اتفاقات شایع دوران بارداری است و اغلب جایی برای نگرانی وجود ندارد. معمولا، خارش به علت تغییرات هورمونی این دوران است. اگر بابت این علائم نگران هستید و نشانه‌های دیگری مانند درد یا بو دارید، به پزشک مراجعه کنید تا متخصص درمان سریع خارش واژن در بارداری برای کمک به بهبود آن تجویز کند.

 https://www.healthline.com/health/pregnancy/vaginal-itching-during-pregnancy#takeaway