The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درد تخمدان ها نشانه چیست و چگونه تشخیص داده می شود؟

تخمدان ها دو عضو بادامی شکل با طول تقریبی 3 سانتی متر در قسمت فوقانی طرفی رحم هستند که هر ماه در طی فرآیندی به نام تخمک گذاری یک تخمک بالغ را تولید و رها می کنند. این عضو نیز همانند سایر ارگان های بدن به علل گوناگون ممکن است دچار دردهای مزمن و یا تیر کشنده شود. در این مطلب قصد داریم در مورد درد تخمدان با شما گفت و گو کنیم.

تخمدان ها در بدن دو وظیفه بر عهده دارند و بخش مهمی از دستگاه تولید مثل بانوان را تشکیل می دهند. اولین وظیفه تخمدان تولید هورمون استروژن است که قاعدگی را تنظیم می کند. آزاد کردن تخمک برای لقاح نیز بر عهده تخمدان ها است.

 تخمدان ها در قسمت زیر شکم قرار دارند. این بدان معناست که درد در ناحیه تحتانی شکم یعنی زیر ناف و درد لگن می تواند به درد تخمدان مربوط باشد. عوامل متعددی از جلمه کیست تخمدان یا تومور در تخمدان ایجاد درد می کنند. لذا مراجعه به موقع به پزشک در صورت بروز هرگونه درد لگنی، اهمیت بسیار دارد.

درد تخمدانها نشانه چیست؟

در پاسخ به این سوال که درد در ناحیه تخمدانها نشانه چیست؟ لازم به ذکر است که درد تخمدان همیشه نشان دهنده وجود یک عارضه پاتولوژیک نیست. برخی از بانوان در زمان تخمک گذاری دردی تیر کشنده را در زیر شکم در سمت راست یا چپ حس می کنند که به آن درد میان دوره گفته می شود و نشان دهنده وقوع تخمک گذاری است. اگر می خواهید درد میان دوره را از سایر موارد درد تخمدان تشخیص دهید به سایر علائم تخمک گذاری توجه کنید.

درد تخمدان به دو صورت حاد و مزمن بروز می کند. درد حاد تخمدان به طور ناگهانی یعنی طی چند دقیقه یا چند روز ایجاد می شود و در مدت زمان کوتاهی نیز از بین می رود. اما درد مزمن معمولاً به تدریج آغاز شده و تا چندین ماه یا بیشتر به طول می انجامد.

ممکن است درد تخمدان مداوم باشد یا بعد از مدتی قطع و دوباره شروع شود. در مواقعی نیز برخی فعالیت ها مانند ورزش یا ادرار آن را تشدید می کنند. گاهی اوقات درد تخمدان آنقدر خفیف است که به ندرت احساس می شود، در مواردی نیز به حدی شدید است که زندگی روزمره را مختل می کند.

در هر حال، پزشک برای تشخیص علت درد از روشهای متفاوتی بهره می گیرد. این روش ها گاها بر حسب شرایط انتخاب می شوند. بعلاوه، پزشک شرح حال کاملی از بیمار گرفته و معاینه جسمی انجام می دهد، نیز در مورد خود درد نیز پرسشهایی از بیمار پرسیده می شود. به نمونه هایی از این سوالات توجه کنید:

  • درد دقیقا در کجا احساس می شود؟
  • درد از چه موقع آغاز شده است؟
  • چند بار در روز احساس درد می کنید؟
  • آیا ممکن است کاری انجام دهید که باعث بهتر یا بدتر شدن درد شود؟
  • درد شما چگونه است، خفیف، همراه با سوزش، دردناک یا تیرکشنده؟
  • این درد تا چه اندازه بر زندگی فردی شما تاثیر گذار است؟

آزمایش های تشخیصی مانند سونوگرافی و سایر انواع تصویربرداری نیز در موارد نادر می توانند منجر به این درد شوند. برای بررسی علل احتمالی بروز درد تخمدان و شیوه های تشخیص و درمان با ما همراه باشید. 

از جمله شایع ترین علل درد تخمدان می توان به کیست های تخمدانی اشاره کرد. کیست های تخمدانی کیسه های مملو از مایع هستند که با کمک سونوگرافی قابل تشخیص خواهند بود. افراد مبتلا به این عارضه معمولا از درد تخمدان چپ و یا درد تخمدان سمت راست شکایت دارند و دردهای دو طرفه معمولا شایع نیست.

درمان این عارضه به اندازه کیست بستگی دارد. درصورتی که کیست کوچک باشد می توان آن را با دارو برطرف کرد اما برای درمان کیست های بزرگ در بیشتر مواقع لاپاراسکوپی ضرورت دارد. بسیاری از افراد مبتلا به کیست های تخمدانی هرگز درد تخمدان را تجربه نکرده و طی معاینات سونوگرافی متوجه وجود آن می شوند.

 

https://www.webmd.com/women/guide/ovarian-pain-causes-diagnosis-treatments#1