The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تبخال تناسلی در بارداری خطرناک است یا نه؟

در دوران بارداری سیستم ایمنی بدن مادر به طرز چشمگیری ضعیف می شود که همین امر سبب خواهد شد تا جنین را به عنوان یک عامل بیگانه دفع نکند و رشد و نمو ژن های پدری (به عنوان یک عامل بیگانه) درون شکم مادر امکان پذیر باشد. تضعیف سیستم ایمنی خود زمینه ساز ابتلا به برخی بیماری ها از جمله تبخال تناسلی در بارداری خواهد بود. در ادامه مطلب می خوانید که ایا تبخال تناسلی در بارداری خطرناک است یا نه؟

هرپس تناسلی و یا تبخال تناسلی دو نوع ویروس به نام HSV نوع یک و دو دارد که در بیشتر موارد، ضایعات نواحی تناسلی توسط نوع HSV-2 ایجاد می شوند.

هرپس تناسلی از چه طریقی انتقال می یابد؟

  • رابطه جنسی عمیق بدون کاندوم  
  • تماس اندام تناسلی با دهان فرد مبتلا به تبخال دور دهان
  • تماس اندام تناسلی با فرد مبتلا

حتی اگر فرد مبتلا روی پوست خود تاول و زخم های کوچک نیز نداشته باشد، این ویروس می تواند سرایت کند و حتی ممکن است فرد بعدی نیز تا مدت ها هیچ گونه علائمی نداشته باشد. اگر مادر بارداری هنگام زایمان، دارای زخم و تاول هرپس تناسلی باشد، احتمال سرایت آن به نوزادش نیز وجود دارد.

هرپس تناسلی در دوران بارداری

اگر مادر باردار پیش از باردار شدن به عفونت هرپس تناسلی دچار شده باشد، خطر انتقال آن به فرزندش بسیار پایین است، چراکه آنتی بادی های بدن او به بدن کودک نیز منتقل شده اند. پیش از بارداری هر چه زمان ابتلای مادر به هرپس تناسلی با زمان باردار شدن او فاصله داشته باشد، سیستم ایمنی او وضعیت بهتری خواهد داشت و جنین نیز در وضعیت بهتری خواهد بود، چرا که آنتی بادی ها هنگام زایمان و ماه ها پس از تولد از کودک محافظت می کنند.

خطر انتقال هرپس تناسلی به جنین، در مادرانی که در طی 13 هفته ابتدایی بارداری خود به این بیماری مبتلا شده اند، کمی بالاست. اگر مادر در اواخر بارداری به هرپس تناسلی مبتلا شود، خطر انتقال آن به فرزندش به میزان بالایی افزایش می یابد. بسیاری از مادرانی که در دوران بارداری به این بیماری دچار شده اند، باید از داروهای ضد ویروس (آسیکلوویر) استفاده کنند.

آیا مادری که به تبخال تناسلی دچار شده است می تواند زایمان طبیعی داشته باشد؟

اگر مادر در مراحل پایانی بارداری به این بیماری مبتلا شود، خطر انتقال آن به جنین در دوران بارداری و بلافاصله پس از زایمان به شدت افزایش پیدا می کند، مادر در این شرایط باید داروی ضد ویروس را بطور مرتب مصرف کند، با این حال پزشکان در این شرایط برای زایمان روش سزارین را توصیه می کنند.  

اگر سرایت این بیماری در سه ماهه سوم بارداری رخ داده باشد و در حوالی تاریخ زایمان مادر، در ناحیه واژن تاول و زخم ایجاد شود، بطور قطع باید سزارین انجام شود.

 بسیاری از پزشکان معتقدند اگر زمان ابتلای مادر به بیماری هرپس تناسلی پیش از بارداری بوده است و در دوران بارداری نیز در ناحیه اندام تناسلی او هیچ گونه علائم از جمله تاول و زخم وجود ندارد، خطر سرایت بیماری به جنین بسیار کاهش می یابد و زایمان طبیعی نیز بلامانع است.

پیشگیری از تبخال تناسلی در بارداری

برای کاهش خطر ابتلا و سرایت تبخال تناسلی در بارداری :

  • هنگام رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید (محققان معتقدند که با این کار خطر سرایت هرپس نوع2 تا حدودی کاهش می یابد.)
  • در صورت داشتن هرگونه علائم هرپس (تبخال) از جمله تاول و زخم در اندام تناسلی، اطراف مقعد و دهان و یا هرجای دیگر بدن، از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.
  • اگر در اطراف دهان تان تبخال دارید، از بوسیدن دیگران اجتناب کنید.
  • ختنه کردن نوزادان پسر، می تواند خطر ابتلا به بیماری های تبخال تناسلی (ویروس هرپس)، زگیل تناسلی (ویروس پاپیلوما) را کاهش دهد، اما بر ابتلا به سیفلیس تاثیری ندارد.

 برخی بر این باورند که استرس، خستگی، بیماری ها زمینه ای و حمام آفتاب می تواند موجب بازگشت علائم هرپس شود. بهتر است در این موارد احتیاط لازم را داشته باشید تا بتوانید از خطر بازگشت دوباره این بیماری در امان بمانید.  

 

بیشتر بخوانید:

1- هرپس در بارداری چیست و علائم و درمان آن چگونه است؟

2- تبخال لب یا دهان باعث ایجاد تبخال تناسلی میشود؟

3- احتمال عود دوباره بیماری تبخال تناسلی وجود دارد؟

4- تبخال تناسلی در دوران بارداری