The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

در بارداری چه میوه ای بخوریم و میوه های مفید کدامند؟

احتمالا می دانید که مصرف میوه در تمامی طول عمر یکی از بهترین راهکارها برای دریافت مواد مغذی و کمک به عملکرد دستگاه گوارش است. حال وقتی که باردار هستید، با مصرف میوه های مناسب در بارداری می توانید علاوه بر تضمین سلامتی خود، مواد مغذی حیاتی برای رشد و تکامل جنین را نیز تامین کنید. اگر  می پرسید که در بارداری چه میوه ای بخوریم؟ میوه های مفید در زمان بارداری کدامند؟ و ... تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

در بارداری چه میوه ای بخوریم؟

پیش از هر چیز میوه های خانواده بری مانند تمشک و توت فرنگی و سپس سایر میوه ها نظیر گیلاس، زردآلو، انگور، سیب، هلو، شلیل و در نهایت میوه های خشک. ( فیبر موجود در میو های خشک نظیر کشمش، انجیر و برگه زردآلو 3 تا 5 برابر بیش از میوه های تازه است.) در صورت تمایل به مصرف میوه جات با پوست سعی کنید از میوه های ارگانیک استفاده کنید.

نکته: مصرف آلو به خصوص در رفع یبوست بسیار موثر است. زیرا این میوه نه تنها منبع سرشار فیبر است (16% در مقابل 2% میوه های تازه) بلکه علاوه بر آن حاوی سوربیتول است که مانند یک ملین طبیعی در بدن عمل می کند.

میوه منبع ویتامین

مصرف کافی ویتامین ها برای سلامت مادر و رشد مناسب جنین در این دوران بسیار ضروری است. گرچه هر میوه ای فوائد خاص خود را دارد ولی با این حال  وقتی می پرسید که در دوران بارداری چه میوه ای بخوریم، به شما می گوییم مصرف برخی از میوه ها در این دوران از اهمیت و اولویت بیشتری برخوردار است:

ویتامین B9 : ویتامین B9 که اسید فولیک یا فولات نیز نامیده می شود در زمان لقاح و همچنین در دوران بارداری نقشی بسیار مهم و اساسی در رشد جنین دارد. تمام خانم های باردار باید به خصوص در طول اولین سه ماهه بارداری خود مکمل های ویتامین B9 را به میزان کافی دریافت کنند. این ویتامین را در اغلب سبزیجات و به خصوص برخی از انواع میوه ها از قبیل خربزه، کیوی، پاپایا، انبه و موز و همچنین میوه های خانواده بری نظیر تمشک و توت فرنگی به وفور یافت می شود.

ویتامین C: مصرف این ویتامین نقش بسیار مهمی در حفاظت و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. این ویتامین به خصوص در میوه هایی مانند کیوی، توت فرنگی و مرکبات نظیر پرتقال، نارنگی، انواع لیمو و گریپ فروت به میزان فراوان یافت می شود. نوشیدن یک لیوان آب پرتقال قادر است به تنهایی 70 درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین C را تامین کند. لازم به ذکر است که اگر بارداری شما با فصول سرد سال منطبق شده و می پرسید، در بارداری چه میوه ای بخوریم؟ انتخاب میوه های حاوی ویتامین C الویت خواهند داشت.

توصیه: از آنجایی که از هر دو خانم باردار یک نفر به مشکل کم خونی مبتلاست بهتر است برای جذب بیشتر آهن در پایان وعده های غذایی خود از یک میوه حاوی ویتامین C استفاده کنید.

ویتامین A : مصرف ویتامین A یا بتاکاروتن برای تقویت بینایی بسیار مفید است. همچنین بتاکاروتن به عنوان پیش ساز ویتامین A از جمله آنتی اکسیدان های قوی به شمار می رود. این ویتامین در میوه های نارنجی رنگ از جمله انبه، خرمالو، ملون و پایاپا یافت می شود.

میوه ها را چگونه باید مصرف کرد؟

  • میوه های تازه را می توانید همراه با پوست، آبگیری شده و یا حتی به شکل کمپوت مصرف کنید. در صورت اقدام به تهیه کمپوت برای حفظ حداکثر ویتامین های موجود در میوه از حرارت طولانی مدت اجتناب کرده و از شیوه پخت ملایم استفاده کنید.
  • برای حفظ حداکثر ارزش غذایی و فیبر موجود در میوه بهتر است آنها را به صورت خام مصرف کنید. در صورت مصرف میوه با پوست ترجیحا از میوه های ارگانیک استفاده کنید.
  • آب میوه های مفید در بارداری باید حاوی مواد مغذی ذکر شده باشند. آب میوه ها را می توان به تنهایی و یا ترکیب آن با سایر آب میوه ها مصرف کرده و یا از آنها برای رقیق کردن آب میوه های طبیعی آماده استفاده کرد. آب میوه ها 70 درصد از ویتامین های موجود در میوه را حفظ می کنند. 

برای حفظ سلامت در بارداری نیازی به انجام کار خارق العاده ای نیست. حال که می دانید در بارداری چه میوه ای بخوریم، باتوجه به فصلی که در آن هستید و میوه هایی که به آنها دسترسی دارید، توصیه می کنیم که بهترین گزینه را برای خود و فرشته کوچک در راهتان انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانید:

1- مهمترین ویتامین ها و مکمل های مورد نیاز دوران بارداری

2- 6 ویتامین ضروری در دوران بارداری

3- عوارض مصرف بیش از حد ویتامین

4- چگونه ویتامین مورد نیاز کودک را تامین می کنید؟