The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

شمارش حرکات جنین چگونه است وتعداد حرکات جنین باید چقدر باشد؟

حرکت کردن جنین در درون شکم مادر گرچه یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین لحظات مادر شدن است، اما به عنوان یکی از نشانه های زنده بودن و سلامت جنین نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین سبب باید از حدود هفته 28 بارداری به بعد شمارش حرکات جنین را یکی از برنامه های روزانه خود قرار دهید. در ادامه متن به شما خواهیم گفت که نحوه شمارش حرکات جنین چگونه است و تعداد حرکات جنین در روز باید چقدر باشد.

 جنین من چقدر باید تکان بخورد؟

جنین شما در ساعت تا 30 بار تکان می‌خورد، اما این بدان معنی نیست که شما همه حرکات او را حس خواهید کرد. علاوه بر این، خواب متناوب ممکن است باعث شود که جنین مدتی غیرفعال باشد و اصلا حرکت او را احساس نکنید. به طور کلی حرکات جنین اواخر سه‌ماهه دوم و اوایل سه‌ماهه سوم از همه وقت بیشتر است. در انتهای بارداری می‌توانید انتظار داشته باشید که فعالیت جنین کم شود، اما نه کاملا، چرا که فضای او برای تکان خوردن کاهش می‌یابد.

اگر نگران تکان خوردن جنین خود هستید، تعداد تکان‌های او را در مدت دو ساعت بشمارید. اگر حداقل 8 تکان را احساس کردید طبیعی تلقی می‌شود.

 چرا باید حرکات جنین را بطور منظم بررسی کنم؟

یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش نگرانی درباره سلامت جنین این است که بطور منظم حرکات آن‌ها را تحت نظر داشته باشید، نه فقط وقتی نگران هستید. نظارت و دنبال کردن حرکات جنینی در طول روز به شما کمک می‌کند الگوی فعالیت او را تشخیص بدهید و همچنین شما را مجبور می‌کند برای شمردن حرکات، استراحت هدفمند و مشخص داشته باشید.

نظارت منظم بر حرکات به شما اجازه می‌دهد در صورت بروز مشکل اطلاعات دقیقی برای ارائه به پزشک داشته باشید. همچنین می‌تواند به شما در تشخیص کاهش قابل توجه فعالیت جنین، قبل از آنکه با خودتان فکر کنید «خدای من چند روزه حرکت جنین رو حس نکردم»، که می‌تواند هم تصادفی و هم غیردقیق باشد، کمک کند.

از چند هفتگی باید حرکات جنین رو شمرد؟

عموما توصیه می‌شود از حدود هفته 28، روزانه شروع به شمارش حرکات جنین کنید. اگر بارداری پرخطر دارید، پزشک شما ممکن است 2 تا 3 هفته زودتر این توصیه را به شما بکند. اما اگر خیلی زود شمردن را شروع کنید ممکن است متوجه حرکات نشوید. اگر به دنبال کردن حرکات جنین بر اساس یک روال منظم علاقه دارید، می‌توانید به این روش‌ها این کار را انجام دهید:

 • تصمیم بگیرید که چطور می‌خواهید «شمارش لگدها» را ثبت کنید

راه‌های زیادی برای ثبت تعداد حرکاتی که حس می‌کنید وجود دارد، اما مهم است اطلاعات را منظم و در یک جا نگه دارید. پیش از شروع، روشی را که فکر می‌کنید برای‌تان از همه مناسب‌تر است انتخاب کنید.

برخی گزینه‌ها شامل موارد زیر است:

 • آن‌ها را در یک دفترچه یادداشت ساده وارد کنید.
 • آن را در تقویم خانواده بنویسید.
 • یک جدول که برای چنین مصرفی طراحی شده دانلود و چاپ کنید.
 • هر روز آن‌ها را در تقویم تلفن هوشمند خود یادداشت کنید.
 • از یک اپلیکیشن استفاده کنید.
 • زمانی از روز را برای شمارش لگدها انتخاب کنید.

وقتی حرکات جنین را دنبال می‌کنید، مهم است آن کار را در همان ساعت روز تکرار کنید تا جنین هم مانند شما به یک روتین عادت کند. برای این که بصورت دقیق حرکات را دنبال کنید – کاهش قابل توجه فعالیت‌ها را متوجه شوید – زمانی را که می‌دانید می‌توانید استراحت و برای دنبال کردن حرکات مناسب است انتخاب کنید.

 همچنین ایده خوبی است برای شمارش تعداد حرکت جنین در روز، زمانی را انتخاب کنید که جنین شما معمولا فعال است که این زمان اغلب هنگام شب است.

 • به پهلوی چپ بخوابید.

خوابیدن به پهلوی چپ جریان خون را افزایش می‌دهد و دراز کشیدن به جنین فضای بیشتری برای حرکت می‌دهد و همچنین مانع از خواب رفتن آنها با حرکت مادر می‌شود. وقتی حرکات جنین را می‌شمارید، می‌خواهید محیطی فراهم آورید که احتمال حرکت جنین بیشتر است.

 • جنین را تحریک نکنید.

چیزهای خاصی است که می‌توانید برای تحریک حرکت جنین انجام بدهید، یا اقداماتی که ممکن است در صورت نگرانی شما نسبت به عدم حرکت جنین در یک زمان مشخص در نظر بگیرید. ولی برای نظارت منظم حرکات، کار ویژه‌ای برای تحریک حرکت انجام ندهید. می‌خواهید حرکات عادی و بدون تحریک او را ثبت کنید.

 • زمان را یادداشت کنید یا از یک کورنومتر استفاده کنید.

وقتی برای شروع نظارت بر حرکات آماده می‌شوید، زمان را یادداشت کنید یا روی تلفن هوشمند خود استفاده کنید.

شمارش حرکات جنین را شروع کنید. با این‌که به آن‌ها «شمارش لگد» می‌گویند اما فقط لگدها را نمی‌شمارید. غلت زدن، کش آمدن، آرنج زدن... همه حساب است. بشمارید تا به عدد 8 برسید. اگر فاصله بین حرکت‌ها زیاد است و نمی‌توانید عدد را نگه دارید روی یک تکه کاغذ علامت کوچکی بگذارید تا به شمارش کمک کند.

 • زمان را یادداشت و از کورنومتر استفاد کنید.

وقتی به عدد 8 رسیدید، زمان را یادداشت کنید یا کونومتر را قطع کنید. این مدت زمانی است که برای تشخیص 8 حرکت نیاز دارید. وقتی ده حرکت را شمردید دیگر نیازی به شمارش ندارید.

 • زمان را یادداشت کنید.

زمانی را که برای ثبت 8 حرکت جنین نیاز داشتید در تلفن، اپلیکیشن، جدول یا دفترچه خود یادداشت کنید. این عددی است که روزانه تحت نظر خواهید داشت و به شما کمک می‌کند ایده‌ای از این‌که چه چیزی برای حرکات جنین شما عادی تلقی می‌شود بدست آورید.

 • اگر متوجه کاهش قابل توجه در حرکات جنین شدید با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر زمان قابل توجه بیشتری برای شمارش 8 حرکت نیاز داشتید، یا در فاصله زمانی دو ساعت 8 حرکت را تشخیص ندادید، مقداری آبمیوه بنوشید یا ببینید می‌توانید به روش دیگری جنین را تحریک کنید یا نه. شمارش حرکات جنین را دوباره تکرار کنید و اگر هنوز تعداد آن‌ها کم است با پزشک تماس بگیرید.

 

بیشتر بدانید:

1- اولین حرکات جنین از چه هفته ای احساس می شود

2- آنچه درباره حرکات جنین در شکم مادر باید بدانید

3- حرکت های زیاد جنین، خطرناک است؟

4- تکان خوردن جنین در زمان خواب جنین است یا بیداری؟