The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان کدام است؟

بسیاری از مادران باردار نمی‌دانند که زایمان آنها چگونه خواهد بود و چقدر طول می‌کشد و آیا علائمی که تجربه می کنند، واقعی هستند یا فقط زنگ خطر اشتباه هستند. پیش ‌بینی و پاسخ همه این سوالات دشوار است، زیرا هر تولد با دیگری متفاوت است. اما دانستن اینکه زایمان چیست و باید چه علائمی را در نظر بگیرید، نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان کدام است و همچنین پیدا کردن سرنخ‌ها، کمک می‌کند که بفهمید تقریباً به زمان ملاقات نوزادتان نزدیک شده‌اید.

زایمان چیست؟

زایمان یعنی روند به دنیا آمدن یک نوزاد که با انقباضات رحم شروع شده و با تولد نوزاد به پایان می‌رسد. اگر شما نیز مانند بسیاری از مادران باردار هستید و احتمالاً نمی‌دانید که چگونه مطمئن شوید که زایمان شما شروع شده، به این ۱۰ نشانه زایمان که به شما می‌گوید نوزاد در راه است توجه کنید:

  • پایین افتادن جنین در لگن
  • باز شدن دهانه رحم
  • گرفتگی و افزایش درد پشت
  • احساس شل شدن مفاصل
  • اسهال
  • توقف افزایش وزن
  • خستگی و غریزه آشیانه
  • تغییر غلظت و رنگ ترشحات واژینال
  • انقباضات بیشتر و شدیدتر
  • پاره شدن کیسه آب

نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان

پیش از زایمان: از یک ساعت تا یک ماه کامل یا بیشتر قبل از زایمان

۱- افتادن جنین (سبک شدن سر دل):

احتمالا مهمترین نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان احساس وارد شدن جنین به درون لگن است. اگر این اولین بارداری شما باشد، نوزاد به طور طبیعی شروع به پایین افتادن می‌کند یا وارد لگن می‌شود، چند هفته قبل از اینکه زایمان شروع شود (معمولا در حدود ۲ یا ۴ هفته قبل، اما می‌تواند تغییر کند). در زایمان‌های دوم به بعد، این سبک شدن اغلب تا زمانی که واقعاً در زایمان نباشید اتفاق نمی‌افتد. نوزاد شما در حال تغییر وضعیت است تا به شکل ایده‌آل با سر پایین به دنیا بیاید. ممکن است در این حالت احساس کنید حتی بیشتر از قبل پاهایتان سست شده است و ممکن است هنوز مکرراً نیاز به دستشویی داشته باشید، همانطور که در سه ماهه سوم آن را تجربه کرده‌اید، زیرا سر نوزاد اکنون روی مثانه شما فشار می‌آورد. خبر خوب این است که فضای بیشتری برای تنفس دارید، زیرا نوزادتان از ریه‌های شما دور شده است.

۲- دهانه رحم باز می‌شود:

دهانه رحم شما شروع به آماده شدن برای تولد می‌کند، در روزها یا هفته‌ها قبل از زایمان، دهانه رحم شروع به باز و شل شدن، می‌کند. در معاینات هفتگی، پزشک شما ممکن است از طریق یک معاینه داخلی میزان اتساع و شل شدن آن را اندازه ‌گیری کند. اما زمان رسیدن به این مرحله در مادران مختلف متفاوت است، بنابراین اگر هنوز دهانه رحم شما باز نشده یا به کندی باز می‌شود، دلسرد و نا‌امید نشوید.

۳- احساس گرفتگی و افزایش کمر درد:

از دیگر علائم نزدیک شدن به روز زایمان احساس گرفتگی در شکم و کمر است. اگر این اولین بارداری شما نباشد، با نزدیک شدن به زمان زایمان ممکن است احساس گرفتگی و درد در ناحیه کمر و کشاله ران داشته باشید. عضلات و مفاصل شما در حال آماده سازی برای تولد، کشش و تغییر پیدا می‌کنند.

۴- احساس سستی در مفاصل:

در طول بارداری هورمون ریلکسین بخش باعث شده است رباط‌های شما کمی شل شوند (این وضعیت مسئول دست و پا چلفتگی شما در طول سه ماهه آخر است). قبل از شروع زایمان ممکن است متوجه شوید که مفاصل در تمام بدن شما سفتی کمتر و آرامش بیشتری دارند. این راه طبیعت جهت باز شدن لگن برای ورود مسافر کوچک شما به دنیا است.

۵- اسهال:

از دیگر نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان اسهال است. همانطور که عضلات رحم شما در هنگام آماده سازی برای زایمان استراحت می‌کنند، سایر عضلات بدن نیز در حال استراحت هستند، که این شامل عضلات مقعد نیز می‌شود و این می‌تواند منجر به اسهال شود. این علامت نزدیک شدن به زایمان که احتمالاً در طول بارداری نیز آن را تجربه کرده‌اید، بسیار ناراحت کننده است. ولی اگرچه می تواند آزار دهنده باشد، اما کاملاً طبیعی است. بدنتان را آب رسانی کنید و به یاد داشته باشید که این یک نشانه خوب است.

۶- افزایش وزن شما متوقف می‌شود (یا ممکن است وزن کم کنید):

افزایش وزن اغلب در اواخر بارداری متوقف می‌شود. برخی از مادران باردار در این مرحله شاهد کاهش وزن خود هستند. این طبیعی است و بر وزن نوزاد شما تاثیر نمی‌گذارد. او هنوز در حال وزن گرفتن است، اما شما به دلیل پایین آمدن سطح مایع آمنیوتیک، دفع بیشتر و حتی افزایش فعالیت، در حال از دست دادن وزن هستید.

۷- شما احساس خستگی بیشتری دارید، یا احساس آشیانه دارید:

یک دقیقه صبر کنید، این سه ماه سوم است یا اول؟ بین مثانه فعال و خستگی شدید، گاهی اوقات احساس می‌کنید به زمان گذشته برگشته‌اید. شکم بالا آمده به همراه مثانه کم ظرفیت، می‌تواند در روزها و هفته‌های آخر، خواب شبانه را دشوار کند. اگر می‌توانید در طول روز چرت‌های کوتاه بزنید! مگر اینکه برخلاف معمول، احساس خستگی نداشته باشید: برخی از مادران به محض نزدیک شدن به روز زایمان، انرژی زیادی پیدا می‌کنند که نمی‌توانند در مقابل وسوسه خود برای تمیز و مرتب کردن همه چیز مقاومت کنند. آماده کردن منزل برای ورود نوزاد به عنوان نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان اشکالی ندارد، به شرطی که زیاده روی نکنید!

منبع: whattoexpect

 

بیشتر بدانید:

1- علایم شروع زایمان

2- اقدامات لازم پس از مشاهده نشانه های شروع زایمان

3- تفاوت انقباضات رحمی و علائم زایمان در بارداری

4- شناخت نشانه های خطرناک دوران بارداری