The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان بزاق زیاد در بارداری و آیا می توان از آن جلوگیری کرد؟

افزایش بزاق در دوران بارداری می تواند علامت ناخوشایند بیماری صبحگاهی یا ویار و حتی بسیار ناراحت کننده تر از آن باشد. ترشح بزاق در اوایل بارداری که گاهی به آن پیتالیسم گوریداروم یا سیلان بزاق در بارداری نیز گفته می شود، یکی از این علائم عجیب و نادر بارداری است که برخی مادران به ویژه آن دسته که ویار صبحگاهی دارند، تجربه می کنند. در این مقاله ضمن ذکر علل این عارضه به راه های درمان بزاق زیاد در بارداری اشاره می کنیم.

ترشح بیش از حد بزاق از چه زمانی آغاز می شود؟

معمولاً در اوایل بارداری یعنی در سه ماهه اول دهان بیش از حد معمول از بزاق پر می شود. اگرچه این مسئله ظاهراً عجیب و ناخوشایند به نظر می رسد اما به عقیده متخصصان راهی برای محافظت از دهان، دندان ها و گلو در مقابل اثرات فرساینده اسید معده به شمار می آید. در دوران بارداری، حتی اگر بیماری خاصی نداشته باشید، اسید معده وجود دارد.

ترشح بیش از حد بزاق در دوران بارداری، به هر علتی که باشد، خوشبختانه جدی نیست و متاسفانه هیچ روش شناخته شده ای برای درمان ترشح زیاد بزاق دهان در بارداری جز زایمان ندارد، البته در بیشتر موارد قبل از زایمان پایان خواهد یافت.

چه عواملی باعث ترشح بیش از حد بزاق در دوران بارداری می شوند؟

هر چند متخصصان در این خصوص نظر قطعی ندارند، اما محتمل ترین علت ترشح بزاق اضافی در دوران بارداری را مانند سایر مشکلاتی که در این دوران مشاهده می شود، هورمون های بارداری می دانند. اگر ناراحتی معده نداشته باشید، بزاق اضافی در دهان جمع می شود، تهوع ایجاد می کند و احتمالاً در وعده بعدی اشتهای زیادی نخواهید داشت.

درمان بزاق زیاد در بارداری چیست؟

بزاق اضافی شما تبخیر نمی شود! اما می توان برای درمان بزاق زیاد در بارداری راهکارهای زیر را آزمود:

  • جویدن یخ
  • استفاده از دهان شویه نعنایی
  • مسواک زدن با خمیر دندان نعنایی، این کار برای مراقبت از دندان که در دوران بارداری اهمیت بسزایی دارد، فوق العاده مفید است.
  • جویدن آدامس بدون قند
  • به همراه داشتن دستمال کاغذی برای تمیز کردن مقدار بزاق اضافی که ممکن است از دهان بیرون بریزد.

آیا می توان از ترشح بزاق اضافی  در بارداری جلوگیری کرد؟

متاسفانه، هیچ قرص جادویی یا روش خاصی وجود ندارد که بتوان به کمک آن از ترشح بزاق در بارداری جلوگیری کرد. اگر این اتفاق برایتان رخ داد خیلی ناراحت نشوید. جدی نگیرید و فراموش نکنید این نیز بگذرد.

ترشح بزاق اضافی چه موقع به پایان می رسد؟

شاید درمان بزاق زیاد در بارداری غیرممکن برسد اما مانند بسیاری از علائم بارداری، این یکی هم آزار دهنده، کاملاً بی ضرر و در عین حال موقتی است و احتمالا بعد از سه ماهه اول به پایان می رسد، در مواردی نیز کمی بیشتر طول می کشد. به هر حال زمان مهم نیست، مهم این است که قطعا پس از تولد کودک و احتمالاً زودتر از بین می رود. بنابراین اگر درمان زیاد شدن بزاق دهان در بارداری امکان پذیر نبود تا آن زمان سعی کنید با شرایط کنار بیایید.

منبع: whattoexpect

 

بیشتر بدانید:

1- دلیل حالت تهوع در بارداری و علت تهوع در ماه اخر بارداری چیست

2- حالت تهوع بعد از خوردن غذا در بارداری طبیعی است؟

3- ويار چيست و به چه دلیل یا علت ویار بارداری به وجود می آید؟

4- روش های برای کنترل ویار بارداری