The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رنگ کردن مو با حنا در دوران بارداری آیا ایمن است؟

رنگ کردن مو با حنای خالص عاری از مواد شیمیایی برای بیشتر افراد بی‌خطر است. حنا، رنگ موی مشهور طبیعی، اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد و ثابت شده که به بهبود کیفیت مو کمک می‌کند. این سوال پیش می آید که آیا رنگ کردن مو با حنا در دوران بارداری بی خطر است؟ ایا مادران بارداری می توانند از حنا برای تغییر رنگ موهای خود استفاده کنند.

رنگ کردن مو با حنا در بارداری

در هر خانه‌ای، خمیر حنا با ترکیبات مختلفی آماده می‌شود که شامل چای، قهوه، میخک، روغن مو، آب لیمو یا تخم مرغ خام برای تیره‌تر شدن موها و فایده بیشتر است. هنگام استفاده از تخم‌مرغ خام در دوران بارداری مراقب باشید، زیرا ممکن است حاوی باکتری سالمونلا باشد که موجب بیماری شما خواهد شد.

خمیر حنای آماده در فروشگاه‌ها موجود است. اما بر ساخت این محصولات نظارتی انجام نمی‌شود و ضمانتی هم برای مواد تشکیل دهنده آن وجود ندارد.

برخی از برندهای حنای طبیعی ممکن است برای تقویت رنگ دهی پودر حنا از مواد شیمیایی استفاده کنند. مطالعه‌ای بر کیفیت محصولات موجود در بازار انجام شد و نتیجه این بود که حاوی باکتری‌های مضر است.

رنگ کردن مو با حنا در دوران بارداری، حنای سیاه ممنوع است

حنای سیاه حاوی پارافنیلین دی آمین (PPD) است، یک ماده شیمیایی که در اغلب رنگ موها وجود دارد. هرچند استفاده از این ماده در رنگ موها بی‌خطر است ولی در برخی کشورها مانند آمریکا و اتحادیه اروپا، وجود PPD در برخی از محصولات که به طور مستقیم با پوست در تماس هستند، غیرقانونی است. زیرا PPD باعث حساسیت و التهابات شدید پوستی می‌شود.

بنابراین نباید در دوران بارداری از حنای سیاه استفاده کنید. حتی اگر قبل از بارداری از حنای سیاه استفاده کرده‌اید و هیچ مشکلی نداشته‌اید، ممکن است بدن شما در این دوران حساسیتی بیش از آن چه انتظارش را داشته‌اید از خود نشان بدهد.

در دوران بارداری سیستم ایمنی بدن ضعیف‌تر می‌شود و مستعد بیماری یا واکنش های آلرژیک خواهد بود.

اگر باردار هستید و قصد دارید برای رنگ کردن موهای خود از حنا استفاده کنید، لازم است نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

  • خمیر حنا را خودتان در منزل درست کنید. بهتر است برگ‌های تازه حنا بکار ببرید. تهیه این برگ‌ها در شهر کار آسانی نیست. به جای آن می‌توانید پودر حنا را از برندی که به فروش محصولات خالص مشهور است تهیه کنید. اطلاعات روی محصول را با دقت بخوانید. از مصرف رنگ حنا که برای تقویت رنگ‌دهی از نمک‌های فلزی و مواد شیمیایی استفاده می‌کند، پرهیز کنید.
  • مقداری از حنا را به بخشی از سر خود بزنید تا مطمئن شوید به آن حساسیت ندارید. اگر هرگونه تحریک یا خارشی در آن قسمت احساس کردید،‌ سریع بشویید و با پزشک مشورت کنید.
  • برخی معتقدند گرما باعث می‌شود حنا بهتر رنگ بگیرد و هنگام رنگ کردن مو با حنا در دوران بارداری اتاق را گرم می‌کنند. حواستان باشد گرمای اتاق آزاردهنده نشود، چراکه ممکن است دچار کم‌آبی شوید.

 

بیشتر بدانید:

1- آیا زدن حنا به بدن در بارداری بی خطر است؟

2- طراحی با حنا در بارداری خطرناک است؟

3- رنگ کردن موها در بارداری

4- عوارض رنگ کردن مو در بارداری

منبع: babycenter