The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چه چیزهایی باعث تقویت سیستم ایمنی میشود؟

تقویت سیستم ایمنی بهترین راهکار برای مقابله با بیماری ها خصوصا بیماری های ویروسی است. سیستم ایمنی بدن مادران باردار به طور طبیعی ضعیف می شود. همین امر سبب می شود که بدن مادر ژن های پدری موجود در سلول های جنین را به عنوان عامل بیگانه شناسایی نکرده و به آنها حمله نکند. این تضعیف از طرفی سبب مستعد شدن بدن مادران نسبت به ابتلا به انواع بیماری ها خواهد شد، به همین سبب مادران می پرسند که چه چیزهایی باعث تقویت سیستم ایمنی میشود؟ خصوصا در زمانی که شیوع بیماری های ویروسی در کشور گسترده می شود، اطلاع از این موضوع که چه چیزهایی باعث تقویت سیستم ایمنی میشود، می تواند کمک شایانی در حفظ سلامتیتان در جلوگیری از ابتلا به ویروس داشته باشد.

بدون شک تغذیه یکی از مهمترین روش های تقویت سیستم ایمنی بدن به خصوص در دوران بارداری به شمار می رود. برخورداری از یک تغذیه سالم و مقوی انرژی لازم برای مبارزه با عوامل بیماری زای عفونی را تامین کرده و از این طریق به حفظ سلامت بدن کمک می کند.

مواد غذایی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن:

  • سیر و پیاز: این دو ماده غذایی که هر دو به یک خانواده تعلق دارند دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی بسیار قوی بوده و ریسک ابتلا به عفونت ها را در بدن کاهش می دهند. مصرف سیر و پیاز ترجیحاً به صورت خام در وعده های غذایی روزانه توصیه می شود.
  • سبزیجات: سبزیجات مختلفی از جمله هویج، سیب زمینی، اسفناج و کلیه سبزیجات برگ سبز از منابع سرشار ویتامین A به شمار رفته و با افزایش تولید و فعالیت گلبول های سفید خون در مقابله با عفونت ها کمک بسیار موثری به بدن می کنند.
  • فرآورده های لبنی پروبیوتیک: این دسته از مواد غذایی با حفظ تعادل و ثبات فلور میکروبی روده اثرات سودمندی بر دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن دارند. این باکتری های مفید بافت لنفاوی مخاط روده را به تولید آنتی بادی هایی علیه عوامل بیماری زا تحریک می کنند.
  • روی یا زینک: مصرف این ماده معدنی که در قارچ، محصولات دریایی، مرغ و جوانه گندم یافت می شود نقش موثری در ارتقاء سیستم ایمنی بدن دارد.
  • امگا 3: مصرف مواد غذایی مانند ماهی خال خالی، ساردین، سالمون و روغن زیتون که از منابع سرشار امگا 3 به شمار می روند در بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثرند.
  • زنجبیل: اگر می خواهید بدانید که چه چیزی باعث تقویت سیستم ایمنی میشود، یکی از بهترین مواد زنجبیل است. مواد غذایی که طبع گرمی دارند می توانند در تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر باشند. بدون شک زنجبیل تازه به انواع خشک شده و پودر شده ارجحیت دارند. تکه ای از زنجبیل تازه را پوست بکنید، خوب شسته و رنده کنید و آن را همانند چای دم کنید. 
  • عسل طبیعی: وقتی می پرسید چه چیزهایی باعث تقویت سیستم ایمنی میشود، ما عسل را تجویز می کنیم. از سه ماهه دوم بارداری به بعد می تواند با آرامش عسل پاستوریزه مصرف کنید. عسل طبیعی خواص دارویی فراوانی دارد و می تواند سیستم ایمنی بدن شما را به طرز چشمگیری تقویت کند.
  • مصرف مایعات: و از همه مهمتر اینکه به خصوص در این دوران آب برای تقویت سیستم ایمنی و مایعات فراوان بنوشید.

 

بیشتر بدانید:

1- آیا داشتن رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند؟

2- تقویت سیستم ایمنی با قرار گرفتن در معرض میکروب

3- آیا اختلالات سیستم ایمنی بدن مادر با سقط مکرر در ارتباط است؟

4- رژیم غذایی و مکمل های مناسب دوران بارداری