The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

زمان تشکیل قلب جنین در رحم مادر چه موقع است؟

زمان تشکیل قلب جنین نقطه عطفی در روند بارداری و سیر تکاملی جنین محسوب می شود. بعد از تشکیل قلب می توان از طریق شنیدن صدای قلب جنین، بررسی تعداد زنش و حتی ریتم آن، سطح سلامتی جنین را مورد ارزیابی قرار داد. در این مقاله در مورد زمان تشکیل قلب جنین در رحم مادر و نیز زمان شنیدن ضربان قلب با شما گفت و گو خواهیم کرد.

ضربان قلب جنین: تکامل دستگاه گردش خون جنین

صدای ضربان قلب جنین یکی از مهیج‌ترین صداهایی است که والدین منتظر می‌توانند بشنوند. در اینجا همه آنچه که لازم است در مورد رشد و تکامل این سیستم مهم و حیاتی بدن جنین بدانید، بیان می‌شود.

از زمانی که فهمیدید باردار هستید، یکی از اولین نشانه هایی که مشتاقانه منتظر آن بوده اید، شنیدن صدای تاپ تاپ ضربان قلب جنین‌تان است. این یکی از اطمینان بخش‌ترین صداهایی است که می‌شنوید و احتمالاً این احساس در هر بار ویزیت پزشک همینطور خواهد بود، زیرا هر هفته تغییرات بزرگی در قلب و سیستم گردش خون اتفاق می‌افتد!

چه زمان قلب جنین شروع به رشد می‌کند؟

اگرچه در هفته چهارم بارداری هنوز آن صدای شیرین شروع نشده است، اما یک رگ خونی مشخص در جنین شکل گرفته است که به زودی تبدیل به قلب و دستگاه گردش خون او می‌شود. در مراحل اولیه، قلب شبیه لوله‌ای است که پیچ خورده و تقسیم می‌شود و در نهایت، قلب و دریچه‌ها (که برای پمپاژ کردن خون از قلب به بدن باز و بسته می‌شوند) تشکیل می‌شوند. در واقع تا هفته پنجم بارداری لوله قلب شروع به ضربان خود به خودی می‌کند، هر چند که نمی‌توان آن را شنید. در طی هفته اول، رگ‌های خونی اولیه نیز در جنین شکل می‌گیرند.

چه زمان برای اولین بار ضربان قلب جنین شنیده می‌شود؟

در هفته ۶ قلب جنین شما که اکنون ۱۱۰ بار در دقیقه می‌زند، دارای ۴ محفظه تو خالی است که هر یک دارای یک ورودی و یک خروجی هستند تا خون بتواند وارد و خارج شود. فقط در دو هفته بعدی، این تعداد در هر دقیقه به ۱۵۰ تا ۱۷۰ ضربان افزایش می‌یابد. این تقریباً دو برابر سریع‌تر از ضربان قلب بزرگسالان است. با وجود چنین رشدی در قلب، احتمالاً شما اولین بار در حدود هفته 8 یا 9 بارداری می‌توانید صدای قلب جنین را بشنوید. در این زمان حدود ۱۷۰ ضربه در دقیقه خواهد بود، که از این به بعد رو به کندی می‌رود. پزشک یا مامای شما برای تقویت صدای جنین از یک ابزار سونوگرافی به نام داپلر بر روی شکم شما استفاده می‌کنند. بنابراین زمان تشکیل قلب جنین هفته 6 است اما شما می توانید صدای آن را در هفته 8 بارداری با کمک سونوگرافی بشنوید.

 

بیشتر بدانید:

1- رابطه ضربان قلب جنین در سونوگرافی و سقط جنین

2- چگونگی تغییرات تعداد ضربان قلب جنین در بارداری

3- شنیده نشدن صدای ضربان قلب جنین در سونوگرافی

4- اولین تپش قلب و اولین حرکت های جنین چه زمانی شروع می شود؟

 

منبع: whattoexpect