The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

برای شروع درد زایمان چه باید کرد؟

اگر به دنبال گزینه های زایمان طبیعی یا واژینال هستید، پس دیلاتاسیون (باز شدن دهانه رحم) و افاسمان (نرم و کوتاه شدن دهانه رحم)، فاکتورهای مهمی هستند که می بایست آن ها را بررسی کنید. در بیشتر موارد، رسیدن یا نرم شدن و نازک شدن دهانه رحم به طور طبیعی اتفاق می افتد و حتی ممکن است هفته ها قبل از موعد مقرر زایمان این روند شروع شود. با این حال، در برخی از موارد، این اتفاق ممکن است درست قبل از زایمان رخ دهد، یا حتی ممکن است به مداخله پزشکی نیاز داشته باشد. بگذارید در این مقاله بدانیم که برای شروع درد زایمان چه باید کرد و نیز چرا رسیدن دهانه رحم یا همان سرویکس، برای زایمان و سایر نگرانی های مرتبط با آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.

رسیده شدن دهانه رحم چیست و چرا لازم است؟

دهانه رحم شما در تمام طول دوران بارداری بسته است. با نزدیک شدن به موعد مقرر زایمان، دهانه رحم شما دچار تغییراتی می شود و جهت آماده شدن برای زایمان نرم تر و نازک تر می شود. این پروسه تحت عنوان نرم شدن یا رسیدن دهانه رحم شناخته می شود.در مواردی که این روند به طور طبیعی اتفاق نمی افتد، ممکن است مداخلات پزشکی برای این شروع پروسه لازم باشد. خصوصا در زمان هایی که پزشک احساس کند که وقوع این اتفاق، برای مادر و فرزند درون رحم او، امری لازم و حیاتی است، این کار ممکن است انجام شود. به عنوان مثال این مداخله معمولاً زمانی اتفاق می افتد که نگرانی های خاصی برای سلامتی شما یا فرزند درون رحم شما وجود داشته باشد، یا اینکه بیش از یک هفته تاخیر از موعد زایمان داشته باشید.هنگامی که روش ها و اقدامات لازم برای نرم شدن دهانه رحم انجام می شوند، نه تنها ممکن است به شما کمک شود تا زایمان را به صورت طبیعی (بدون القا پزشکی) انجام دهید، بلکه، گاهی اوقات ممکن است که طول زایمان نیز کوتاه شود.

برای شروع درد زایمان طبیعی چه باید کرد؟

اگر 38 هفته را به اتمام رسانده و می پرسید که برای شروع درد زایمان چکار باید کرد، در اینجا چند روش موثر برای کمک به رسیده شدن دهانه رحم در خانه، آورده شده است که مادران باردار می توانند از آن ها کمک بگیرند:

1. توپ زایمان

چرخش، خم شدن و یا حتی لرزاندن باسن خود روی یک توپ زایمان نه تنها می تواند به باز شدن دهانه رحم کمک کند، بلکه ممکن است به وقوع دیلاتاسیون یا همان گشاد شدن دهانه رحم نیز کمک کند.

2. کار بر روی ترازبندی بدن

زنان باردار تمایل دارند که همزمان با بزرگ شدن رحم، حالت قرارگیری بدن خود را تغییر دهند. تلاش برای نگه داشتن وزن روی مچ پا و دولا و خم نشدن یا خمیده بودن در حالت نشسته می تواند کمک زیادی به باز شدن دهانه رحم کند.

3. موازی نگه داشتن پاها

اگرچه بیشتر زنان باردار با پاهای جدا از هم و با فاصله می ایستند تا بدین ترتیب تعادل خود را حفظ کنند، اما ثابت نگه داشتن انگشتان پا در حالت موازی در حالت ایستاده می تواند در جداسازی استخوان های لگن مفید باشد و در نتیجه دهانه رحم شما نیز باز شود.

4. پیاده روی

وقتی می پرسید برای شروع شدن درد زایمان چه باید کرد باید بگوییم بهترین راه پیاده روی است. درحقیقت پیاده روی راهی عالی برای اجازه دادن به قدرت جاذبه زمین، در باز کردن دهانه رحم شما است. این یک تمرین عالی است و به جنین درون رحم شما کمک می کند تا به آرامی از دهانه رحم پایین برود (نزول جنین در لگن) و به علاوه اتساع و گشاد شدن دهانه رحم نیز کمک می کند.

5. داشتن رابطه جنسی

برای شروع درد زایمان چه باید کرد؟ اگر پزشک ممنوع نکرده است نزدیکی کنید. رابطه جنسی نیز راهکار دیگری است که به نرم و رسیده شدن دهانه رحم شما کمک می کند. با برقراری رابطه جنسی، از یک سو پروستاگلاندین های موجود در مایع منی به نرم شدن دهانه رحم کمک می کنند و از سوی دیگر، تجربه ارگاسم در حین رابطه جنسی می تواند منجر به انقباضات رحمی شود.

اگرچه موارد ذکر شده در بالا، روش های طبیعی بوده که به نرم و رسیده شدن دهانه رحم و در نتیجه وقوع زایمان کمک می کنند. با این حال، بهتر است قبل از امتحان کردن هر یک از آن ها، حتما از پزشک خود نظرخواهی کرده و با مشورت او برای انجام این کارها اقدام کنید.

برای شروع درد زایمان چه باید کرد؟ روش های مورد استفاده در بیمارستان

دهانه رحم نقش مهمی در القای زایمان دارد و اگر به طور طبیعی نرم و رسیده نشود، پزشک ممکن است روش های خاصی را برای انجام این کار از نظر پزشکی توصیه کند. در اینجا برخی از روش های مورد استفاده در بیمارستان ها برای رسیدن دهانه رحم ذکر شده است که خواندنشان خالی از لطف نیست:

1. استفاده از داروها برای کمک به نرم و رسیده شدن به دهانه رحم: پزشک ممکن است برای نرم و رسیده شدن دهانه رحم، از داروهای مخصوصی مانند داروی میزوپروستول استفاده کند. یا اینکه داروهایی که پروستاگلاندین دارند را برای نرم سازی و باز کردن دهانه رحم به کار تجویز نماید. این داروها را می توان به صورت خوراکی تجویز کرد و یا اینکه مستقیماً در دهانه رحم قرار داد. این داروها ممکن است دهانه رحم شما را 2 تا 3 سانتی متر باز کرده و در برخی موارد نیز، زنان ممکن است به دنبال استفاده از این داروها، زایمان کنند. داروهای نرم کننده دهانه رحم معمولاً یک گزینه ایمن و بی خطر محسوب می شوند و توسط اکثر خانم ها به خوبی قابل تحمل می باشند.

2. رسیده شدن دهانه رحم به شیوه مکانیکی: رسیده شدن دهانه رحم به شیوه مکانیکی، به معنای نرم کردن و آماده کردن دهانه رحم با استفاده از زور است. این روش نیاز به قرار دادن یک کاتتر فولی با یک بالون بسیار کوچک دارد. کاتتر فولی با بالون در دهانه رحم قرار داده می شود و سپس بادکنک آن به آرامی باد می شود. این کار باعث می شود تا دهانه رحم باز شود. گاهی اوقات، با استفاده از انگشت، دهانه رحم گشاد می شود، این فرآیندی است که استریپ کردن پرده های جنینی یا استریپینگ غشاء نامیده می شود. در طی این روش، پرده ای که به دیواره رحم متصل است با استفاده از انگشتان جدا می شود. اگرچه این یک روش دردناک است، اما در بیشتر موارد بسیار موثر بوده و پاسخ دهی خوبی دارد.

3. روش ترکیبی: بعضی اوقات پزشک ممکن است احساس کند که برای رسیدن دهانه رحم، نیاز به استفاده همزمان از هر دو روش است. بر طبق برخی از پژوهش ها، استفاده ترکیبی از هر دو روش فوق الذکر اغلب بی خطر تلقی می شود.

آیا خطری در رابطه با عملیات القای نرم کردن دهانه رحم وجود دارد؟

تلاش برای نرم شدن و رسیدن دهانه رحم یک روش بسیار معمول است و اغلب خطری به همراه ندارد. با این حال، گاهی اوقات پس از القای نرم شدن و رسیدن دهانه رحم، انقباضات زایمانی خیلی سریع اتفاق می افتند. در برخی موارد بسیار نادر، که انقباضات برای 90 ثانیه یا بیشتر طول بشکند، جنین تحت فشار قرار گرفته و این مساله می تواند به یک تهدید بزرگ برای زندگی او تبدیل شود. در چنین شرایطی، پزشک ممکن است زایمان سزارین اورژانسی را توصیه کند.

چگونه می توان برای روش های بیمارستانی نرم کردن دهانه رحم، آماده شد؟

در بیشتر موارد، این کار به صورت سرپایی انجام می شود. با این حال، از آنجا که تلاش برای نرم کردن دهانه رحم، گاهی اوقات ممکن است منجر به زایمان شود، بنابراین فکر خوبی است که یک کیف با وسایل ضروری را آماده کنید.

در روز انجام این کار، می توانید یک صبحانه سبک بخورید که می تواند شامل نان تست، آب میوه یا غلات صبحانه باشد. برای ناهار می توانید ساندویچ، سوپ یا سالاد مصرف کنید. با این حال، بعد از بازگشت به خانه می توانید وعده های غذایی منظم خود را طبق روال گذشته بخورید.

در هنگام شروع درد زایمان چه باید کرد؟

در صورتی که پزشک اقداماتی را برای کمک به نرم شدن و رسیدن دهانه رحم انجام داد، لازم است تا با برخی از علائم هشدار آشنا شوید که در صورت بروز آن ها، نیاز به مداخله فوری پزشکی وجود دارد و بنابراین باید در اولین فرصت به پزشک گزارش شوند:

  • در صورتی که کیسه آب شما، پاره شد.
  • در صورتی که متوجه هر نوع افزایش یا کاهش قابل ملاحظه و بیش از حد در حرکات فرزند درون رحم خود شدید.
  • اگر انقباضات رحمی را برای بیش از 90 ثانیه تجربه کردید.
  • اگر دچار هر نوع خونریزی واژینال شدید.
  • اگر در مدت زمان 10 دقیقه، 3 انقباض یا بیشتر را تجربه کردید.

به یاد داشته باشید که اگرچه نرم شدن و رسیدن دهانه رحم یک روند طبیعی است و گاهی اوقات حتی ممکن است چندین هفته قبل از موعد واقعی زایمان شروع شود، اما با این وجود کاملاً طبیعی است که دهانه رحم تا زمان زایمان بسته باقی بماند. در برخی موارد، پزشک ممکن است احساس کند که لازم است تا با انجام یک روش به نرم شدن و رسیدن دهانه رحم کمک کند. بنابراین اگر نگرانی در مورد رسیدن دهانه رحم دارید، بهتر است در این مورد با پزشک خود صحبت کنید. بعلاوه نکته بسیار مهم آن است که وقتی می پرسید برای شروع درد زایمان چه باید کرد و به دنبال راهکاری برای القای طبیعی زایمان هستید، حتما باید 38 هفته بارداری را به اتمام رسانده باشید تا دچار زایمان زودرس نشوید.

مطالعه بیشتر:

شناخت درد زايمان و روش های زایمان بدون درد

اقدامات لازم پس از مشاهده نشانه های شروع زایمان

چه کنیم درد زایمان شروع شود،8 راهکار برای شروع درد زایمان

دردهای زایمان طبیعی چگونه است؟ چگونگی شروع درد زایمان طبیعی؟

?پرسش و پاسخ های برای شروع درد زایمان چه باید کرد؟

آیا استفاده از روش های طبیعی القای زایمان خطر دارد؟

تلاش برای نرم شدن و رسیدن دهانه رحم یک روش بسیار معمول است و اغلب خطری به همراه ندارد. با این حال، گاهی اوقات پس از القای نرم شدن و رسیدن دهانه رحم، انقباضات زایمانی خیلی سریع اتفاق می افتند. در برخی موارد بسیار نادر، که انقباضات برای 90 ثانیه یا بیشتر طول بشکند، جنین تحت فشار قرار گرفته و این مساله می تواند به یک تهدید بزرگ برای زندگی او تبدیل شود. در چنین شرایطی، پزشک ممکن است زایمان سزارین اورژانسی را توصیه کند.

درهنگام استفاده از روش های طبیعی القای زایمان چه زمانی باید با پزشک تماس بگیریم؟

در صورت کیسه آب شما، پاره شد. - در صورتی که متوجه هر نوع افزایش یا کاهش قابل ملاحظه و بیش از حد در حرکات فرزند درون رحم خود شدید. - اگر انقباضات رحمی را برای بیش از 90 ثانیه تجربه کردید - اگر دچار هر نوع خونریزی واژینال شدید - اگر در مدت زمان 10 دقیقه، 3 انقباض یا بیشتر را تجربه کردید.

بهترین راه برای جلو انداختن زایمان چیست؟

وقتی می پرسید برای شروع شدن درد زایمان چه باید کرد باید بگوییم بهترین راه پیاده روی است. درحقیقت پیاده روی راهی عالی برای اجازه دادن به قدرت جاذبه زمین، در باز کردن دهانه رحم شما است. این یک تمرین عالی است و به جنین درون رحم شما کمک می کند تا به آرامی از دهانه رحم پایین برود (نزول جنین در لگن) و به علاوه اتساع و گشاد شدن دهانه رحم نیز کمک می کند.

آیا استفاده از توپ زایمان در باز شدن دهانه رحم کمکی می کند؟

بله. چرخش، خم شدن و یا حتی لرزاندن باسن خود روی یک توپ زایمان نه تنها می تواند به باز شدن دهانه رحم کمک کند، بلکه ممکن است به وقوع دیلاتاسیون یا همان گشاد شدن دهانه رحم نیز کمک کند.

منبع: parenting.firstcry