The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری آیا خطرناک است؟

ارگاسم یا ارضا شدن به معنای رسیدن به اوج لذت جنسی است که در مردان و نیز در بانوان نمودهای متفاوتی دارد. باتوجه به این که یکی از نشانه های ارگاسم در بانوان بروز چند انقباض در عضلات کف لگن است، بسیاری از مادران باردار می ترسند که مبادا این مساله سبب شروع انقباضات زایمانی گردد به همین سبب می پرسند که آیا ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری خطرناک است؟

برای پاسخ دادن به این سوال بگذارید در مورد بی‌خطر بودن ارگاسم، احساسات در سه ماهه اول،‌ دوم و سوم بارداری نگاه دقیق‌تری اندازیم و باور قدیمی را که ارگاسم باعث زایمان می‌شود،‌ رد ‌کنیم.

ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری، در هر یک از سه ماهه های حاملگی

ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری، سه ماهه اول

ارتباط جنسی در سه ماهه اول بارداری فوق‌ا‌لعاده خواهد بود. اما ممکن است شروعی اشتباه این حس را خراب کند. مثلا در حالت روحی خوبی قرار دارید و به ناگهان موجی از حالت تهوع اوضاع روحی و جسمی شما را بهم می‌ریزد.

از طرفی دیگر بدن شما حساس‌تر از قبل است. برای مثال سینه‌ها سریعا با تماس همسر یا خودتان تحریک خواهد شد. میل جنسی ممکن است افزایش پیدا کند و در نتیجه به ارگاسم سریع‌تر و لذت‌بخش‌تری خواهید رسید.

 تنها لازم است صبر کنید تا ناراحتی‌های سه ماهه اول از بین برود. میل جنسی برخی از بانوان در این دوران کاهش پیدا می‌کند. مشکلی نیست همه این علائم طبیعی است.

اما اگر در سه ماهه اول بارداری دچار لکه بینی هستید که با دارو درمانی از بین نمی رود، ممکن است پزشکتان به شما توصیه کند که در این سه ماهه ارگاسم را تجربه نکنید.

 ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری، سه ماهه دوم

(معمولا) ناخوشی‌های سه ماهه اول به پایان رسیده و هنوز مشکلات سه ماهه سوم از راه نرسیده است،‌ پس سه ماهه دوم دورانی است که می‌توانید بیشترین لذت را از ارتباط جنسی و ارگاسم ببرید.

در زیر مواردی وجود دارد که ممکن است آن‌ها را تجربه کنید:

  •  ممکن است ارگاسم بسیار لذت‌بخش‌تر باشد: دلایلی برای این امر وجود دارد که شاید اصلی‌ترین آن افزایش جریان خون در دوران بارداری باشد. این یعنی واژن و رحم انباشته از خون است و تحریک‌پذیری بیشتری وجود دارد. ممکن است این تجربه برای هرکسی متفاوت باشد اما برای اغلب، لذت بیشتر و رسیدن به ارگاسم سریع‌تر است.
  • ممکن است پس از ارگاسم دچار انقباضات و گرفتگی رحم شوید: این اتفاقات کاملا طبیعی است و حتی زمانی‌که باردار نیستید هم پیش می‌آیند. فقط ممکن است هنگامی‌که باردار نیستید آنها را حس نکنید. نگران نباشید این انقباضات نشانه زایمان نیست و باعث زایمان نمی‌شود. گرفتگی نیز با استراحت از بین می‌رود.
  • ممکن است احساس سفتی در شکم کنید: سفتی شکم یکی دیگر از علائم ارگاسم است، چه حامله باشید چه نباشید. اما به علت کشیدگی پوست شکم در هنگام بارداری،‌ این احساس بیشتر می‌شود.
  • ترشح هورمون‌ها ممکن است مرکب شود: منظور ما این است که در دوران بارداری پیشاپیش ترشح هورمون اکسی‌توسین (هورمون عشق) افزایش پیدا می‌کند. در زمان ارگاسم نیز ترشح این هورمون بیشتر می‌شود. به همین دلیل احساس بسیار خوبی را تجربه خواهید کرد.

ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری، سه ماهه سوم

به طور کلی ارتباط جنسی در سه ماهه سوم که رحم کاملا کشیده می‌شود، مشکل است. شکم بزرگ‌تان که به واسطه فرزند دلبند شما ایجاد شده بیشتر مانند یک کیسه سیب‌زمینی است که نمی‌توان آن را جابه جا کرد و همیشه جلوی راه است. (اینجاست که بحث وضعیت‌های رابطه‌ جنسی پیش می‌آید!)

ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا به ارگاسم برسید. از آنجا‌که جنین فضای زیادی را داخل رحم اشغال کرده است،‌ ماهیچه‌ها به قدرکافی نمی‌توانند منقبض شوند تا شما را به اوج لذت برسانند.

اگر به هردلیل همچون جفت سر راهی، نارسایی دهانه رحم و ... در دسته بارداری های پرخطر قرار بگیرید، پزشک رسیدن به ارگاسم و حتی برقراری رابطه جنسی در این دوران را برای شما منع خواهد کرد.

بدون نیاز به شریک جنسی

ارگاسم، ‌ارگاسم است. مهم نیست دو نفر حضور داشته باشند یا یک نفر. بنابراین خود ارضایی در دوران بارداری کاملا بی‌خطر است. مگر اینکه پزشک شما را منع کرده باشد.  

آیا ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری سبب زایمان زودرس می شود؟

اغلب این نصیحت‌ها را شنیده‌اید: زایمان را پشت سر بگذار،‌ بعد غذاهای تند بخور و ارتباط جنسی داشته باش!

اگر به این سخنان اعتقاد دارید؛ به آن معناست که به‌خاطر ترس زایمان زودرس،‌ از داشتن ارتباط جنسی و رسیدن به ارگاسم امتناع کرده‌اید. ولی مسئله‌ای وجود دارد: این داستان حقیقت ندارد. این اعتقاد همچنان پابرجاست اما منسوخ شده است.

در مطالعاتی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، محققان بانوان باردار را به دو دسته تقسیم کردند. اول گروهی که در هفته دو بار ارتباط جنسی داشتند و گروه دوم که از این کار امتناع می‌کردند. زمان زایمان آنها فرا رسید، ولی هیچ تفاوت قابل ملاحظه‌ای بین این دو گروه دیده نشد.

همان‌طور که اشاره کرده‌ایم،‌ با مرور مطالعاتی که در این موضوع انجام شده است، ‌به این نتیجه می‌رسیم که ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری هرگز باعث زایمان زودرس نخواهد شد. همچنین هیچ مدرکی وجود ندارد که غذاهای پرادویه باعث زایمان زودرس شود.

منبع: healthline

 

بیشتر بدانید:

1- تاثیر رابطه جنسی در دوران بارداری بر مادر و جنین

2- 10 روش به ارگاسم رسیدن زنان

3- درمان اختلال ارگاسم و دلایل آنورگاسمی در زنان

4- 5 مزیت رابطه جنسی در دوران بارداری