The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

شایعترین و مهمترین بیماری های زنان کدام است؟

رابطه جنسی دردناک، عدم علاقه به رابطه جنسی، داشتن ترشحات بد بو و ... اینها فقط برخی از انواع بیماری های زنان هستند که به اختلال در عملکرد دستگاه تولید مثلی بانوان اشاره می کنند. بیماری های زنان و زایمان هم می تواند علت ناباروری باشد و هم نتیجه آن باشند. اگر در باردار شدن مشکل داشته باشد و از رابطه جنسی خود راضی نیستید، احتمال این وجود دارد که این موارد به هم ربط داشته و نشانه هایی از ابتلا به انواع بیماری های زنان باشند. بهتر است در مورد بیماری های زنانه خود با یک متخصص زنان یا ماما صحبت کنید. در ادامه این متن قصد داریم مهمترین بیماری های زنان را به شما معرفی کنیم.

شایعترین و مهمترین بیماری های زنان 

آندومتریوز

ابتلا به آندومتریوز زمانی اتفاق می افتد که همان نوع بافتی که در داخل رحم شما قرار دارد شروع به رشد در مناطقی غیر از پوشش داخلی رحم کند. آندومتریوز غالباً دردناک است و می تواند بر روی قدرت باروری زنان تأثیر بگذارد. در حقیقت، زنانی که در بارداری مشکل دارند 6 تا 8 برابر بیشتر از زنان بارور در معرض ابتلا به آندومتریوز هستند. جراحی یا لقاح آزمایشگاهی می تواند احتمال باردارشدن را بیشتر کند.

اختلال عملکرد جنسی زنان

رابطه جنسی دردناک عدم علاقه به رابطه جنسی یا بی میلی جنسی، اینها فقط برخی از انواع بیماری به نام اختلال عملکرد جنسی هستند. این نوع از بیماری های زنان هم می تواند علت ناباروری باشد و هم نتیجه آن. اگر در باردار شدن مشکل دارید و از زندگی جنسی خود راضی نیستید، احتمال این وجود دارد که یک مشکل هورمونی پشت تمامی این عوارض باشد. برای درمان این عارضه مشورت با متخصص زنان یا ماما ضروری است.

سرطان دهانه رحم

سرطان های مرتبط با بیماری های زنان امروز یکی از دغدغه های اغلب بانوان است، اما این نوع از بیماری های زنان، ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) و یک تهدید جدی است. هر ساله بیش از 11000 زن به این بیماری مبتلا می شوند. بسیاری از آنها در سن باروری هستند. نکته مثبت آن است که به مدد آزمایش پاپ اسمیر پزشکان می توانند سرطان دهانه رحم را در مراحل اولیه پیدا و درمان کنند. اما نکته منفی این است که بسیاری از درمان های سرطان دهانه رحم باعث ناباروری می شوند. اگر به سرطان دهانه رحم مبتلا هستید، گزینه هایی را انتخاب کنید که بعداً بتوانید باردار شوید.

ایدز HIV

گرچه هنوز هم ابتلا به ایدز وحشتناک است اما با داروهای قدرتمند امروزی، این بیماری می تواند مانند یک بیماری مزمن کنترل شود. بعضی از افراد علاوه بر اینکه با این ویروس زندگی می کنند، می خواهند بچه دار شوند. با این حال گرچه HIV بر روی باروری در مردان و زنان تأثیر می گذارد اما هنوز هم می توانید مادر شوید. امروزه درمان هایی وجود دارد که احتمال انتقال ویروس به جنین را کم می کند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

بسیاری از زنان تا زمانی که اقدام به بارداری نمی کنند، نمی دانند که به سندروم تخمدان پلی کیستیک به عنوان یک علت مشترک ناباروری مبتلا هستند. سندرم تخمدان پلی کیستیک مربوط به عدم تعادل هورمونی است که بر تخمک گذاری تأثیر گذاشته و می تواند منجر به موارد زیر شود:

• کیست (کیسه های پر از مایع) در یکی یا هر دو تخمدان

پریودهای نامنظم

• سطح بالایی از هورمون ها که می توانند باعث ایجاد موهای زائد بدن یا صورت شوند

اگر به PCOS مبتلا هستید، از پزشک خود بپرسید برای باردار شدن و بارداری سالم چه کاری می توانید انجام دهید. جالب است بدانید که چند کیلو وزن کم کردن می تواند قدرت باروری شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

نارسایی اولیه تخمدان (POI)

اگر کمتر از 40 سال دارید، نارسایی می تواند باعث شود تخمدان شما مانند گذشته کار نکند. این بدان معنی است که پریود شدن به مرور متوقف شده و یا بی نظم می شود. علاوه بر این، زنان مبتلا به POI ممکن است دارای موارد زیر باشند:

• گرگرفتگی

• روحیه بد

• اختلال در تمرکز

• رابطه جنسی دردناک

فیبروئید رحم (فیبروم، میوم)

در طی معاینه لگن، پزشک ممکن است این توده های غیرسرطانی را در رحم شما پیدا کند. میوم ها شایع هستند و اغلب علائمی ندارند و معمولاً مانع بارداری نمی شوند. اما ممکن است احتمال ناباروری، سقط جنین یا سایر مشکلات بارداری را برای برخی از زنان که میوم های بسیار بزرگ دارند افزایش دهد. اگر می خواهید مادر شوید، از پزشک خود بپرسید که آیا باید فیبروم های خود را معالجه کنید یا نه؟

سیستیت بینابینی (IC)

سیستیت بینابینی یک بیماری مزمن است که سبب فشار به مثانه و درد در نواحی مثانه و لگن می شود. سیستیت بینابینی بر توانایی باروری شما تأثیر نمی گذارد، اما مطمئناً می تواند میل جنسی را به دلیل درد در شما کم کند. اگر می خواهید باردار شوید اما از رابطه جنسی خیلی هیجان زده نیستید، یک کیت تخمک گذاری بخرید. این کیت به شما این امکان را می دهد که زمان تخمک گذاری بدانید، بنابراین می توانید رابطه جنسی را فقط در آن روزها به قصد باردار شدن انجام دهید.

اضافه وزن

وزن اضافی می توانند احتمال ناباروری، سقط جنین و سایر مشکلات تولید مثل را افزایش دهند. برای ایجاد تغییر و بهبود باروری نیازی نیست که نیمی از وزن بدن خود را کاهش دهید. در مطالعه ای بر روی زنان دارای اضافه وزن که تحت درمان های باروری قرار گرفته اند، مشخص شد کسانی که فقط 10٪ از وزن بدن خود را از دست داده اند، نسبت به کسانی که این کار را نکرده اند، بیشتر احتمال دارد که باردار شوند و یک نوزاد زنده و سالم به دنیا بیاورند.

کم بودن وزن بدن

زمانی که بیش از حد لاغر باشید بازهم باروری مختل می شود، کمبود وزن نیز می تواند همانند اضافه وزن باعث بروز مشکل در بارداری شود. زیرا برای بارداری به مقدار طبیعی از چربی در بدن نیاز دارید. تحقیقات نشان می دهد اگر وزن شما خیلی کم باشد، باردار شدن دشوارتر است. همچنین کم وزنی شدید می تواند احتمال سقط جنین را افزایش دهد.

سوزاک و کلامیدیا

این عفونت های منتقله از راه مقاربت باید به سرعت درمان شوند. اگر احساس می کنید به این بیماری ها مبتلا شده اید حتماً به پزشک مراجعه کنید. سوزاک و کلامیدیا درمان نشده می تواند باعث بیماری التهاب لگن (PID) و عفونت در اندام های تولید مثل شما شود. این نوع از بیماری های زنان می تواند منجر به مشکلات جدی شوند همچون:

• ناباروری

• لوله های فالوپ مسدود شده

حاملگی خارج رحمی (حاملگی خارج از رحم)

مشکلات تخمک گذاری، مانند مشکلات PCOS و POI مهمترین دلایل ناباروری بانوان است. بدون تخمک گذاری باردار نخواهید شد. موارد خاصی در سبک زندگی شما علاوه بر سن، وزن و عفونت های مقاربتی وجود دارند که می توانند در قدرت باروریتان نقش داشته باشند. این موارد شامل:

• سیگار کشیدن

• مصرف بیش از حد الکل

• فشارهای روحی و عصبی

• رژیم غذایی نامناسب

• تمرینات شدید ورزشی

برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های زنان و حفظ قدرت باروری باید علاوه بر درمان بیماری های ذکر شده به سبک زندگیتان نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

مطالعه بیشتر:

درمان اختلال ارگاسم و دلایل آنورگاسمی در زنان

علت سرطان دهانه‌ رحم چیست و چگونه درمان می شود؟

سندرم هلپ در بارداری چیست و چه عوارض و درمانی دارد؟

علت درد تخمدان ،شایع ترین موارد علت درد تخمدان چیست؟

?پرسش و پاسخ های بیماری های زنان

آیا درمان سرطان دهانه رحم سبب ناباروری می شود؟

بسیاری از درمان های سرطان دهانه رحم باعث ناباروری می شوند. اگر به سرطان دهانه رحم مبتلا هستید، گزینه هایی را انتخاب کنید که بعداً بتوانید باردار شوید.

علائم نارسایی تخمدان چیست؟

گرگرفتگی. روحیه بد. اختلال در تمرکز . رابطه جنسی دردناک

سیستیت بینابینی چیست؟ آیا توان باروری را کم می کند؟

سیستیت بینابینی یک بیماری مزمن اس که سبب فشار به مثانه و ددر در نواحی مثانه و لگن می شود. سیستیت بینابینی بر توانایی باروری شما تأثیر نمی گذارد، اما مطمئناً می تواند میل جنسی را به دلیل درد در شما کم کند. اگر می خواهید باردار شوید اما از رابطه جنسی خیلی هیجان زده نیستید، یک کیت تخمک گذاری بخرید. این کیت به شما این امکان را می دهد که زمان تخمک گذاری بدانید، بنابراین می توانید رابطه جنسی را فقط در آن روزها به قصد باردار شدن انجام دهید.

آیا بیش از حد لاغر بودن سبب ناباروری می شود؟

بله. زمانی که بیش از حد لاغر باشید بازهم باروری مختل می شود، کمبود وزن نیز می تواند همانند اضافه وزن باعث بروز مشکل در بارداری شود. زیرا برای بارداری به مقدار طبیعی از چربی در بدن نیاز دارید. تحقیقات نشان می دهد اگر وزن شما خیلی کم باشد، باردار شدن دشوارتر است. همچنین کم وزنی شدید می تواند احتمال سقط جنین را افزایش دهد.

منبع: webmd