The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آمپول افزایش قد بعد از بلوغ واقعا می تواند قد را بلند کند؟

بلند قدتر شدن و کشیده به نظر رسیدن، رویای بسیاری از زنان و مردان در سرتاسر جهان است. میل و اشتیاق برای رسیدن به این هدف، به قدری در برخی از افراد قوی است که برای دستیابی به آن، دست به هر کاری زده و به هر روشی متوسل می شوند، از تغییر سبک زندگی گرفته تا درمان های سنتی و آمپول افزایش قد بعد از بلوغ! ام یا آمپول افزایش قد بعد از بلوغ واقعا وجود دارد؟ یا آمپول افزایش قد بعد از بلوغ واقعا می تواند قد فرزندان ما را بلند کند؟ تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا همه چیز را در مورد آمپول افزایش قد بعد از بلوغ برای شما شرح دهیم.

آمپول افزایش قد بعد از بلوغ 

اما محقق ساختن این رویای شیرین آمپول افزایش قد بعد از بلوغ، آنقدرها هم که به نظر می رسد، ساده نیست، خصوصا هنگامی که از دوران بلوغ عبور کرده و پا به بزرگسالی می گذارید. زیرا با رسیدن به انتهای بلوغ و وارد شدن به سنین 18 الی 20 سالگی، به طور معمول صفحات رشد استخوان سازی به هم جوش خورده و بسته می شوند و بنابراین روند افزایش قد نیز متوقف می شود. و درست به همین دلیل است که تبلیغات تجاری در حوزه "روش ها و درمان های افزایش قد" به ویژه بعد از بلوغ، بسیار پررونق و گسترده هستند. اما سوال اینجا است که آیا این تبلیغات حقیقت دارند؟ آیا واقعا می توان با دریافت دارو و تزریق آمپول قد بلندتر شد؟ 

چقدر قد می کشیم؟

مولفه قد، تابع عوامل مختلفی است. این فاکتورها عبات هستند از:

- ژنتیک: مهم ترین عامل که تا 80 درصد تعیین کننده قد نهایی هر فرد است.

- شرایط محیطی،

- شرایط پزشکی،

- وضعیت تغذیه ای،

- ورزش کردن،

- سبک زندگی،

- و هورمون ها.

بر طبق تحقیقات انجام شده، راهکارهایی همچون بهبود و غنی سازی رژیم غذایی، انجام دادن ورزش های مناسب آن هم به صورت منظم، مصرف مکمل هایی همچون کلسیم دی (Ca-D) و همچنین خواب کافی در دوران کودکی و نوجوانی، کمک می کند تا پتانسیل رشد و قد به حداکثر میزان خود برسد و ادامه دادن این اقدامات، بعد از بلوغ و در تمام دوران بزرگسالی، اگرچه تاثیر معجزه آوری در افزایش و بلند شدن قد ندارد اما با اصلاح وضعیت بدنی، تقویت ماهیچه ها و استخوان ها و به علاوه جلوگیری از پوکی استخوان، مانع از کوتاه قد به نظر رسیدن، خواهد شد. اما در این میان نقش هورمون ها را نیز نباید نادیده گرفت. هورمون ها وظیفه سیگنال دادن و هدایت فعالیت بسیاری از اندام های بدن ما را بر عهده دارند که باید برای حفظ سلامتی با یکدیگر، همکاری کنند. به علاوه آن ها تقریباً در همه عملکردهای اصلی بدن، از جمله رشد و قد کشیدن نیز، نقش اساسی دارند. به جز این؛ با پایان یافتن دوران بلوغ، این تغییرات هورمونی هستند که باعث سفت شدن یا "بسته شدن" صفحات رشدی شده و در نتیجه می توان گفت که سطح کافی از هورمون ها، فاکتور بسیار مهمی است که می تواند بر روی قد نهایی یک فرد اثرگذار باشد.

در این میان هورمون رشد یا سوماتروپین که بعضاً به اختصار HGH یا GH نیز نامیده می شود، هورمونی است که به طور خاص برای تحریک رشد و قد کشیدن عمل می کند و به طور کلی با فرآیندهای "ساخت و ساز" در بدن همراه است. از آنجا که کمبود این هورمون، می تواند در کوتاهی قد افراد موثر باشد، بنابراین باورها و افسانه های زیادی در مورد اینکه آیا هورمون رشد می تواند باعث افزایش قد بزرگسالان شود یا نه، وجود دارند و برخی به دنبال تزریق این هورمون هستند تا بلکه بتوانند به رویای خود یعنی بلندقد بودن برسند.

هورمون رشد و عملکرد آن

هورمون رشد از غده هیپوفیز که در مغز و در زیر هیپوتالاموس قرار دارد، ترشح می شود. وجود این هورمون برای فرآیندهای دخیل در رشد و نمو طبیعی انسان بسیار مهم است و در ساختن استخوان ها و عضلات در بدن، عملکرد قلب، خلق و خو و متابولیسم قند و چربی نیز نقش دارد. به همین دلیل، کمبود این هورمون، یکی از دلایل اصلی کوتاهی قد و شرایطی مانند کوتولگی است.

علت کمبود هورمون رشد چیست؟

متاسفانه برخی از کودکان هنگام تولد قادر به تولید هورمون رشد نیستند و در تمام طول زندگی خود نیز سطح پایینی از این هورمون را دارند.به علاوه بزرگسالان نیز ممکن است از این مشکل رنج ببرند. کمبود هورمون رشد در این افراد اغلب به دلیل آسیب به غده هیپوفیز رخ می دهد که ممکن است دائمی باشد. این آسیب می تواند در دوران کودکی یا بزرگسالی پیش آمده باشد. دلایل دیگر کمبود هورمون رشد، عبارت هستند از:

پرتو درمانی،

- آسیب به سر،

- عفونت ها، مانند مننژیت،

- مشکلات هیپوفیز در تولید هورمون رشد که معمولاً به دلیل تومور هیپوفیز رخ می دهد. هیپوفیز می تواند توسط خود تومور و یا به واسطه درمان مانند جراحی یا رادیوتراپی آسیب ببیند.

به علاوه افرادی که از برخی اختلالات ژنتیکی خاص که مانع از رشد طبیعی استخوان ها می شوند رنج می برند، مانند: سندروم ژنتیکی ترنر، سندروم پرادر ویلی (یک اختلال ژنتیکی که باعث ضعف عضلانی، مشکلات تغذیه ای، رشد ضعیف و تأخیر در رشد می شود) و سندروم نونان (نوعی اختلال ژنتیکی که در رشد مناسب قسمت های مختلف بدن اختلال ایجاد می کند)، نیز نیاز به درمان با هورمون رشد دارند.

درمان با هورمون رشد و بهبود قد

به دلیل عملکرد ویژه هورمون رشد، پزشکان برای کمک به کودکانی که از کمبود این هورمون رنج می برند و یا دارای برخی بیماری های ژنتیکی همچون مواردی که به آن ها اشاره شد، هستند، هورمون درمانی با هدف تحریک رشد در فواصل منظم را توصیه می کنند. البته باید در نظر داشت که با وجود تحقیقات فراوان، هنوز هم پیامدهای بهداشتی این نوع فعالیت ها مبهم است و بنابراین بسیاری از پزشکان نسبت به هورمون درمانی غیرضروری بر روی کودکان مردد بوده و در این رابطه احتیاط می کنند.

همین مساله، منشأ برخی از باورهای غلط در مورد هورمون درمانی و کاربردهای آن برای بلندتر شدن قد بزرگسالان شده است، خصوصا اینکه بسیاری از افراد از قد خود ناراضی هستند و دوست دارند روشی ساده و صد البته موثر مانند این را برای بهبود وضعیت خود پیدا کنند! اما متاسفانه باید بگوییم که هیچ مدرکی دال بر اینکه تزریق هورمون رشد بعد از بلوغ می تواند سبب افزایش قد شود، وجود ندارد و انجمن غدد درون ریز، تزریق HGH را برای بزرگسالان یا کودکان توصیه نمی کند، مگر اینکه کمبود هورمون رشد داشته باشند.

دریافت هورمون رشد مصنوعی در بالغینی که هیچ مشکلی در میزان این هورمون ندارند، به جای اینکه آن ها را بلندتر کند، سبب افزایش ضخامت استخوان هایشان شده و در نتیجه این افراد رشد بیش از حد استخوان ها و بدفرم شدنشان (به ویژه در دست ها، پاها و صورت)، را تجربه خواهند کرد. به علاوه عوارض دیگری همچون ضخیم و مودار شدن پوست، فشارخون بالا و بیماری های قلبی نیز ممکن است در اثر تزریق خودسرانه هورمون رشد در افراد بزرگسالی که احتیاجی به دریافت آن ندارند، پیش آیند.

البته بزرگسالانی که به خاطر کمبود این هورمون دچار مشکل شده اند، می توانند از فواید درمان همچون تقویت استخوان ها و بهبود فرم کلی بدن بهره مند شوند، اما افزایش قد، بعد از بلوغ و بسته شدن صفحات استخوانی، با کمک آمپول افزایش قد بعد از بلوغ رویایی است که به آن دست نخواهند یافت.

مطالعه بیشتر:

قد کودکان ، میانگین قد کودکان در سنین مختلف چیست؟

رشد قد پسران تا چه سنی ادامه دارد و تا کی قراره قد بکشه؟

رشد قد دختر تا چه سنی ادامه دارد وآیا بعداز پریود قد می کشد؟

برای بلند شدن قد کودک چه کنیم و راهکارهای افزایش قد کودکان؟

?پرسش و پاسخ های آمپول افزایش قد بعد از بلوغ

چقدر قد می کشیم؟

مولفه قد، تابع عوامل مختلفی است. این فاکتورها عبات هستند از: ژنتیک: مهم ترین عامل که تا 80 درصد تعیین کننده قد نهایی هر فرد است. شرایط محیطی، شرایط پزشکی، وضعیت تغذیه ای، ورزش کردن، سبک زندگی، و هورمون ها.

هورمون رشد چیست و چه عملکردی دارد؟

هورمون رشد از غده هیپوفیز که در مغز و در زیر هیپوتالاموس قرار دارد، ترشح می شود. وجود این هورمون برای فرآیندهای دخیل در رشد و نمو طبیعی انسان بسیار مهم است و در ساختن استخوان ها و عضلات در بدن، عملکرد قلب، خلق و خو و متابولیسم قند و چربی نیز نقش دارد. به همین دلیل، کمبود این هورمون، یکی از دلایل اصلی کوتاهی قد و شرایطی مانند کوتولگی است.

علت کمبود هورمون رشد چیست؟

متاسفانه برخی از کودکان هنگام تولد قادر به تولید هورمون رشد نیستند و در تمام طول زندگی خود نیز سطح پایینی از این هورمون را دارند. به علاوه بزرگسالان نیز ممکن است از این مشکل رنج ببرند. کمبود هورمون رشد در این افراد اغلب به دلیل آسیب به غده هیپوفیز رخ می دهد که ممکن است دائمی باشد.

آیا با آمپول هورمون رشد می توانیم قدمان را بلندتر کنیم؟

متاسفانه باید بگوییم که هیچ مدرکی دال بر اینکه تزریق هورمون رشد بعد از بلوغ می تواند سبب افزایش قد شود، وجود ندارد و انجمن غدد درون ریز، تزریق HGH را برای بزرگسالان یا کودکان توصیه نمی کند، مگر اینکه کمبود هورمون رشد داشته باشند.