The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

استرس در بارداری نشانه چیست و عوارض استرس در بارداری چیست؟

آیا در دوران بارداری خود دچار استرس و نگرانی هستید؟ آیا از این فکر نگرانید که استرس و اضطراب در این دوران امری غیرطبیعی است؟ فکر می کنید که آیا استرس در بارداری می تواند ناشی از تغییرات هورمونی این دوران باشد و یا فقط به عوامل محیطی مربوط می شود؟ در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که استرس در بارداری نشانه چیست و چه زمانی باید از متخصص کمک بگیرید؟ آیا استرس در بارداری تاثیر دارد یا نه؟ در ادامه این مقاله به تمامی سوالات شما در اینباره پاسخ خواهیم داد.

استرس در بارداری نشانه چیست؟

احساس ترس، نگرانی و حتی تحریک پذیری در مادران باردار امری کاملا طبیعی است. در واقع بدن شما در دوران بارداری دچار تغییرات گسترده ای می شود تا بتواند از زندگی دیگری که در وجود شما جریان دارد حمایت کند که در نتیجه این امر منجر به بروز تغییرات خلقی بسیار در شما خواهد شد. بارداری می تواند طیف وسیعی از احساسات از شادی گرفته تا ترس را در مادر ایجاد کند. بنابراین وجود کمی استرس نیز در این میان کاملا طبیعی است. حتی مادرانی که از نظر روحی و جسمی از سطح آمادگی بالاتری برخوردارند نیز هنگام پی بردن به بارداری خود استرس بسیاری را در خود تجربه می کنند.

 آیا استرس از علائم زودرس بارداری است؟

برخی خانم ها افزایش استرس را از جمله نشانه های زودرس بارداری می دانند. اگرچه ممکن است این امر واقعیت داشته باشد ولی با این حال هنوز شواهد کافی در تایید این ادعا وجود ندارد. در واقع استرس ممکن است بنا به دلایل مختلفی در بدن رخ دهد و هرگز نمی توان بارداری را تنها عامل ایجاد آن دانست. از دست دادن یک سیکل قائدگی معمولا باعث ایجاد استرس شدیدی در خانم ها می شود. علی رغم آنکه فقدان یک سیکل قائدگی علامت قطعی وقوع بارداری به شمار نمی رود ولی با این حال برخی از خانم ها در مدت زمانی که در انتظار جواب آزمایش خود به سر می برند متحمل استرس بسیاری می شوند. معمولا خانم هایی که برای نخستین بار مادر شدن را تجربه می کنند در طول بارداری خود دارای سطوح شدیدتری از استرس هستند.

شایع ترین دلایل استرس در بارداری

هرگز امکان ندارد که یک خانم باردار هیچ گونه استرسی را در این دوران تجربه نکرده باشد! برخی از شایع ترین نگرانی های مادران باردار در این دوران عبارتند از:

• نکند مادر خوبی برای فرزندم نباشم؟

• نکند مشکلی سلامت جنینم را به خطر بیندازد؟

• آیا می توانم از عهده مخارج مالی کودکم بربیایم؟

• در طول بارداری چگونه می توانم به شغل و مسئولیت های کاری خود ادامه دهم؟

• همسرم در مورد بارداری ام چه احساسی خواهد داشت؟

این نگرانی ها در دوران بارداری کاملا طبیعی تلقی می شوند. شما وارد مرحله جدیدی از زندگی خود شده اید و این کاملا طبیعی است که نگران آینده بوده و نسبت به اتفاقات پیش رو ترس و واهمه داشته باشید. ولی باید بدانید که شما در این راه تنها نیستید!

آیا استرس در بارداری خطرناک است؟

چنانچه استرس در بارداری شما به اندازه ای است که در انجام کارهای روزمره تان دچار مشکل شده اید احتمالا دارای سطوح شدیدی از اضطراب هستید. این سطح از فشار روانی به هیچ وجه طبیعی نبوده و می تواند سلامت جسمی و روحی شما را به مخاطره بیندازد. بنابراین برای کاهش استرس حتما مشکل خود را با پزشک، روان شناس و یا یک دوست معتمد در میان گذاشته و از او راهنمایی بگیرید.

اگرچه توجه به وضعیت سلامت خود و جنینتان در طول بارداری از اهمیت بسیار بالایی برخودار است ولی با این حال سعی کنید به هیچ وجه بارداری و علائم خود را با دیگران مقابسه نکنید، زیرا دوران بارداری هر مادری با مادر دیگر متفاوت بوده و هر مادر علائم و شرایط منحصر به فرد خود را دارد.

عده ای از مادران باردار به دنبال مواجهه با هر مساله جدید در این دوران بلافاصله برای کسب اطلاعات بیشتر به سراغ گوگل می روند. اگرچه اطلاعات موجود در اینترنت در پاره ای موارد کارساز است ولی از سویی دیگر نیز می تواند باعث افزایش تنش و استرس در شما شود.

یک جستجوی سریع در گوگل شما را به این نتیجه خواهد رساند که از مشکلی بسیار شدیدتر از آنچه در واقعیت هست رنج می برید. بنابراین در صورت مواجهه با هر مشکل در اولین قدم از پزشک خود راهنمایی بگیرید.

علائم استرس در بارداری

مرز میان نگرانی معمولی و استرس شدید باریک و تشخیص تفاوت این دو از هم دشوار است. نگرانی امری کاملا طبیعی است ولی مشاهده هر یک از علائم زیر می تواند نشان دهنده استرس شدید در شما باشد:

• نگرانی بیش از حد در مورد همه چیز از جمله جنین

• گرفتگی عضلانی

• اختلالات خواب

• عدم تمرکز در انجام امور روزمره

• تحریک پذیری

• زود عصبی شدن

• ضعف و خستگی

• بی قراری شدید

• احساس دائم ترس

• وسواس فکری

• از دست دادن علاقه نسبت به لذت ها و علاقمندی های سابق

در صورت مشاهده هر یک از علائم بالا بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. برای رفع مشکل طیف گسترده ای از گزینه های درمانی از جمله گفتار درمانی تا دارودرمانی وجود دارد که پزشک پس از مشورت با شما مناسب ترین گزینه را برای شما تجویز خواهد کرد.

به منظور کنترل استرس در بارداری سعی کنید در صورت امکان با یک دوست معتمد در ارتباط باشید. چرا که نادیده گرفتن علائم استرس و پنهان کردن احساسات خود از دیگران اغلب باعث وخیم تر شدن شرایط خواهد شد.

چه کسی در معرض خطر است؟

همه مادران در دوران بارداری خود در معرض استرس قرار دارند. در واقع 50 درصد از مادران گزارش کرده اند که سطح استرس و افسردگی آنها در دوران بارداری و پس از آن افزایش یافته است. تشخیص اینکه دقیقا چه چیزی می تواند شما را در گروه پرخطر استرس بارداری قرار دهد دشوار است ولی با این حال عوامل زیر می توانند در افزایش استرس شما در این دوران نقش داشته باشند.

• سقط قبلی

• دیرباردار شدن

• تشخیص قبلی یک مشکل مربوط به اضطراب

• استرس

• ابتلا به عوارض بارداری

• سابقه خانوادگی اضطراب

• سوء استفاده جنسی

• مصرف مواد مخدر

• تنها زندگی کردن

• درآمد اندک

• بارداری در سنین پایین

• عدم برخورداری از حمایت کافی

• سابقه افسردگی

استرس در بارداری چه تاثیری دارد؟

استرس بخشی شایع و پذیرفته شده از بارداری است ولی با این حال ممکن است در مقاطعی از بارداری سطوح بسیار بالا و غیرمعمول استرس را تجربه کنید. حاصل مطالعات مختلف محققان نشان می دهد که سطوح بالای استرس مادران باردار در این دوران با افزایش خطر ابتلا کودکان به اختلال بیش فعالی- کم توجهی همراه است. البته این گفته به این معنا نیست که در صورت وجود استرس در بارداری الزاما فرزندتان به این اختلال مبتلا خواهد شد بلکه منظور آن است که قرار گرفتن مادر در معرض سطوح بالای استرس احتمال ابتلا کودک به اختلال بیش فعالی-کم توجهی را افزایش خواهد داد. لازم به ذکر است که در مورد استرس در بارداری و سقط جنین هنوز اطلاعات علمی قابل استناد در دسترس نیست.

استرس در بارداری چه عوارضی دارد؟

حاصل تحقیقات دیگر نیز حاکی از آن است که قرار گرفتن مادران باردار در معرض استرس شدید با عوارض عدیده ای از جمله تاخیر رشد، ضعف عملکرد تحصیلی و کاهش مهارت های اجتماعی و عاطفی در کودکان همراه است. همچنین وزن کم نوزاد در هنگام تولد، پره اکلامپسی و زایمان زودرس نیز از دیگر عوارض سوء استرس در بارداری به شمار می روند.

در چه صورت باید برای استرس در بارداری به پزشک مراجعه کرد؟بسیاری از مادران بر این باورند که پس از زایمان علائم استرس آنها از میان می رود. اگرچه تولد یک نوزاد سالم می تواند تا حدود بسیاری از سطح استرس شما بکاهد ولی نمی توان به طور یقین از این موضوع اطمینان داشت.مادرانی که در دوران بارداری خود دارای استرس بالایی هستند معمولا درجات شدیدتری از افسردگی پس از زایمان را تجربه خواهند کرد. این مساله نه تنها می تواند مشکلات بسیاری را در زندگی جدید شما ایجاد کند بلکه باعث دشوار شدن برقراری پیوند با نوزاد نیز خواهد شد.

مطالعه بیشتر:

1- کنترل استرس در بارداری با 10 راهکار ساده

2- تاثیر استرس در دوران بارداری بر روی جنین

3- نگرانی و استرس در دوران بارداری برای مردان

4- جلوگیری از استرس در بارداری و راهکارهای پیشنهادی

?پرسش و پاسخ های استرس در بارداری

استرس در بارداری نشانه چیست؟

احساس ترس، نگرانی و حتی تحریک پذیری در مادران باردار امری کاملا طبیعی است. در واقع بدن شما در دوران بارداری دچار تغییرات گسترده ای می شود تا بتواند از زندگی دیگری که در وجود شما جریان دارد حمایت کند که در نتیجه این امر منجر به بروز تغییرات خلقی بسیار در شما خواهد شد. بارداری می تواند طیف وسیعی از احساسات از شادی گرفته تا ترس را در مادر ایجاد کند.

آیا استرس در بارداری خطرناک است؟

چنانچه استرس در بارداری شما به اندازه ای است که در انجام کارهای روزمره تان دچار مشکل شده اید احتمالا دارای سطوح شدیدی از اضطراب هستید. این سطح از فشار روانی به هیچ وجه طبیعی نبوده و می تواند سلامت جسمی و روحی شما را به مخاطره بیندازد. بنابراین برای کاهش استرس حتما مشکل خود را با پزشک، روان شناس و یا یک دوست معتمد در میان گذاشته و از او راهنمایی بگیرید.

علائم استرس شدید در بارداری چیست؟

• نگرانی بیش از حد در مورد همه چیز از جمله جنین • گرفتگی عضلانی • اختلالات خواب عدم تمرکز در انجام امور روزمره. تحریک پذیری. زود عصبی شدن. ضعف و خستگی. بی قراری شدید. احساس دائم ترس. وسواس فکری. از دست دادن علاقه نسبت به لذت ها و علاقمندی های سابق

استرس در بارداری چه عوارضی دارد؟

حاصل تحقیقات دیگر نیز حاکی از آن است که قرار گرفتن مادران باردار در معرض استرس شدید با عوارض عدیده ای از جمله تاخیر رشد، ضعف عملکرد تحصیلی و کاهش مهارت های اجتماعی و عاطفی در کودکان همراه است. همچنین وزن کم نوزاد در هنگام تولد، پره اکلامپسی و زایمان زودرس نیز از دیگر عوارض سوء استرس در بارداری به شمار می روند.

منبع: momlovesbest