The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین آیا امکان دارد؟

به طور طبیعی، اکثر خانم ها می خواهند قبل از تصمیم گیری در مورد درمان هایی همچون کورتاژ، کاملا مطمئن باشند که واقعا سقط کرده اند یا نه؟ آیا امکان اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین وجود دارد؟ متاسفانه در موارد نادر، پزشکان بارداری های طبیعی را به عنوان سقط اشتباه تشخیص می دهند.

با چیزی به اندازه تشخیص سقط جنین که مهم و ویرانگر است، طبیعی است که بخواهید قبل از حرکت به جلو 100٪ از تشخیص مطمئن باشید. با هر مشکل پزشکی، اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین، یک احتمال فرضی است. هیچ موردی از این قاعده مستثنی نیست.

آیا امکان اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین وجود دارد؟

از نظر فنی، اشتباهات پزشکی یا آزمایشگاهی می تواند منجر به تشخیص نادرست از دست دادن بارداری در هر مرحله از بارداری شود، اما این مورد خیلی شایع نیست.اکثر پزشکان قبل از تشخیص سقط از دستورالعمل های تعیین شده استفاده می کنند و هنگامی که خانم باردار توسط این دستورالعمل ها ارزیابی می شود، به طور کلی، نتایج آزمایشگاهی و تصویربرداری برای تشخیص از دست دادن بارداری قابل اعتماد و دقیق تلقی می شود.

همانطور که تا حالا تشخیص اشتباه سقط رخ داده است، بعد از این هم ممکن است اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین اتفاق بیفتد. وقتی این اتفاق می افتد، وضعیت تقریبا همیشه شامل چند موقعیت خاص است.

اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین به دلیل تاریخ اشتباه

در اوایل بارداری، جنین هر روز بزرگتر می شود. حتی چند روز مراجعه دیرتر به  قرار ملاقات با پزشکتان می تواند در اندازه گیری ها تفاوت ایجاد کند و همچنین، اینکه سونوگرافی سه ماهه اول ضربان قلب جنین را تشخیص دهد یا نه، به این مورد بستگی دارد که شما تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی خود را به درستی به یاد دارید و آیا لقاح در زمان مورد انتظار رخ داده یا دیرتر.

اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین به دلیل قاعدگی نامنظم

زنانی که سیکل قاعدگی نامنظم دارند یا در مورد تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی خود مطمئن نیستند ممکن است بارداری طبیعی داشته باشند که در ابتدا با سونوگرافی به اشتباه سقط فراموش شده تشخیص داده می شود، به دلیل اینکه اندازه گیری ها مطابق با آخرین قاعدگی فرد نبوده است.

چگونه می توان از اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین جلوگیری کرد؟

اکثر پزشکان با درخواست چند سونوگرافی پشت سر هم از احتمال تشخیص اشتباه سقط جلوگیری می کنند، به این ترتیب که هر زمان که عدم اطمینان از تاریخ آخرین قاعدگی در اوایل بارداری وجود داشته باشد، میزان پیشرفت بارداری در طی چند هفته مشخص می شود.

زمانی که یک بارداری کاملا واضح و مشخص باشد، ساک بارداری و جنین پس از گذشت یک هفته بزرگتر می شود که فاصله معمول برای انجام سونوگرافی های متوالی می باشد، اما در یک بارداری غیرمطمئن رشد به حد کافی نیست و یا اصلا رشدی صورت نمی گیرد.

احتمال تشخیص اشتباه از دست دادن بارداری به دلیل اشتباه در مورد تاریخ های موثر بر نتایج سونوگرافی به طور ویژه مختص سونوگرافی های اوایل بارداری است. تشخیص سونوگرافی با پیشرفت بارداری به طور فزاینده ای برای تشخیص از دست دادن بارداری قابل اعتماد است. هنگامی که ساک حاملگی و جنین به اندازه قابل توجهی رسیدند، یافته های سونوگرافی می توانند سقط جنین را به طور قطعی تشخیص دهند.

تشخیص اشتباه براساس سطح هورمون بارداری ( HCG)

 اگر سطح این هورمون به آهستگی افزایش یابد،  پزشکان آن را علامتی هشدار دهنده احتمالی حاملگی خارج رحمی می دانند، اگرچه در حاملگی های زنده نیز بعضی اوقات، میزان این هورمون به آهستگی افزایش می یابد.

اگر تشخیص فقط بر اساس افزایش آهسته سطح هورمون بارداری انجام شود، احتمال نادرست بودن آن وجود دارد. کاهش سطح hCG  تقریبا همیشه به معنای سقط جنین است، اما به ندرت می تواند شرایطی مانند بارداری هتروتوپیک را منعکس کند. حاملگی هتروتوپیک بارداری است که شامل دو بارداری است، یکی بارداری مناسب در رحم و دیگری حاملگی خارج رحمی.

در زوج هایی که بدون فناوری کمک باروری باردار می شوند، بارداری هتروتوپیک در کمتر از 1 در 30،000  بارداری اتفاق می افتد. میزان حاملگی هتروتوپیک می تواند در هر زوجین که از درمان های ناباروری استفاده کرده اند 1 در 100 باشد.

احتمال دیگر کاهش سطح هورمون بارداری در یک بارداری مناسب، سندرم قل ناپدید شده است، حاملگی دوقلویی که در آن یک جنین سقط می شود، در حالی که جنین دیگر زنده است. این شرایط زمانی که زوجین از روش های کمک باروری کمک نگرفته باشند بسیار نادر است.

همچنین به یاد داشته باشید که سطح هورمون بارداری در طول بارداری به طور افزایشی بالا نمی رود. با پیشرفت بارداری این هورمون شروع به کاهش طبیعی می کند. افزایش یا کاهش آهسته سطح هورمون بارداری می تواند یک یافته طبیعی در اواخر سه ماهه اول باشد.

سطح هورمون بارداری در حدود هفته هشتم بارداری با سرعت کمتری شروع به افزایش می کند و پس از رسیدن به اوج شروع به کاهش می کند، بنابراین پایین آمدن یا افزایش آهسته تر این هورمون پس از دو یا سه ماه اول بارداری لزوما نشانه سقط جنین نیست.

حال که دلایل اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین می دانید، اگر با چنین مساله ای روبرو شده اید نظر چند پزشک دیگر را نیز جویا شوید.

مطالعه بیشتر:

رابطه ضربان قلب جنین در سونوگرافی و سقط جنین

بارداری پوچ در هفته چندم تشخیص داده می شود؟

شنیده نشدن صدای ضربان قلب جنین در سونوگرافی

تشخیص سقط جنین با سونوگرافی آیا امکان پذیر است؟

?پرسش و پاسخ های اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین

اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین به دلیل تاریخ اشتباه چیست؟

در اوایل بارداری، جنین هر روز بزرگتر می شود. حتی چند روز مراجعه دیرتر به قرار ملاقات با پزشکتان می تواند در اندازه گیری ها تفاوت ایجاد کند و همچنین، اینکه سونوگرافی سه ماهه اول ضربان قلب جنین را تشخیص دهد یا نه، به این مورد بستگی دارد که شما تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی خود را به درستی به یاد دارید و آیا لقاح در زمان مورد انتظار رخ داده یا دیرتر.

اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین به دلیل قاعدگی نامنظم چگونه رخ می دهد؟

زنانی که سیکل قاعدگی نامنظم دارند یا در مورد تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی خود مطمئن نیستند ممکن است بارداری طبیعی داشته باشند که در ابتدا با سونوگرافی به اشتباه سقط فراموش شده تشخیص داده می شود، به دلیل اینکه اندازه گیری ها مطابق با آخرین قاعدگی فرد نبوده است.

منظور از تشخیص اشتباه سقط براساس سطح هورمون بارداری (عدد بتا) چیست؟

اگر تشخیص سقط فقط بر اساس افزایش آهسته سطح هورمون بارداری انجام شود، احتمال نادرست بودن آن وجود دارد. کاهش سطح hCG تقریبا همیشه به معنای سقط جنین است، اما به ندرت می تواند شرایطی مانند بارداری هتروتوپیک را منعکس کند. حاملگی هتروتوپیک بارداری است که شامل دو بارداری است، یکی بارداری مناسب در رحم و دیگری حاملگی خارج رحمی.

چگونه می توان از اشتباه سونوگرافی در تشخیص سقط جنین جلوگیری کرد؟

اکثر پزشکان با درخواست چند سونوگرافی پشت سر هم از احتمال تشخیص اشتباه سقط جلوگیری می کنند، به این ترتیب که هر زمان که عدم اطمینان از تاریخ آخرین قاعدگی در اوایل بارداری وجود داشته باشد، میزان پیشرفت بارداری در طی چند هفته مشخص می شود.

منبع: verywellfamily