The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا بعد از سقط باید کورتاژ شوم و دیلاتاسیون و کورتاژ چیست؟

سقط جنین با تمام ناراحتی هایی که برای مادر به همراه دارد، متاسفانه سبب مشکلاتی نیز از نظر جسمی خواهد شد که باید توسط ماما یا متخصص مجرب مدیریت شود. بدون شک می دانید که تا مدتی بعد از سقط جنین خونریزی خواهید داشت. اما اگر این خونریزی زیاد طول بکشد ممکن است نیاز به کورتاژ داشته باشید. اگر می خواهید بدانید که آیا بعد از سقط باید کورتاژ شوم؟ آیا انجام کورتاژ بعد از سقط ضروری است؟ کورتاژ چه فوایدی دارد و چه کمکی به شما می کند؟ تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

دیلاتاسیون و کورتاژ (D&C) چیست؟

اتساع و کورتاژ (D&C) یک روش جراحی است که برای از بین بردن هرگونه بافت باقیمانده درون رحم پس از سقط جنین استفاده می شود. در طی این روش، از دستگاهی به شکل قاشق به نام کورت برای تراش دادن ملایم پوشش دیواره رحم استفاده می شود. از ساکشن نیز می توان برای کمک به روند پاکسازی حفره رحم استفاده کرد.

آیا بعد از سقط باید کورتاژ شوم؟

در برخی موارد، انجام کورتاژ بعد از سقط جنین یک ضرورت پزشکی محسوب می شود. به عنوان مثال، اگر بدنبال سقط جنین خونریزی شدید دارید، انجام کورتاژ، سریعترین راه برای جلوگیری از خونریزی و جلوگیری از هیپوولمی (از دست دادن بیش از حد خون) و کم خونی است.

البته در شرایط غیراضطراری، از جمله سقط جنین ناقص، کورتاژ ممکن است از نظر پزشکی لازم تلقی نشود. در این حالت، ممکن است بتوانید اجازه دهید سقط جنین گرچه با سرعت کمتر اما خودبخود پیش رود البته به شرطی که خونریزی بیش از حد نباشد.

تصمیم گیری بین اجازه دادن به پیش روی روند سقط جنین به طور طبیعی یا انجام کورتاژ بعد از سقط، گرچه یک تصمیم کاملاً شخصی است ولی باید با پزشک در میان گذاشته شود. اگر می خواهید بدانید که آیا بعد از سقط باید کورتاژ شوم؟ در اینجا نگاهی دقیق به مزایا و معایب انجام کورتاژ پس از سقط جنین می اندازیم.

آیا بعد از سقط باید کورتاژ شوم؟ فواید کورتاژ بعد از سقط جنین

اگر می پرسید آیا بعد از سقط باید کورتاژ شوم یا نه، در عین حال که خطرات و مزایای انجام کورتاژ بعد از سقط را ارزیابی می کنید، توصیه های پزشک خود را در نظر بگیرید. آنها به شما کمک می کنند تا تصمیمی آگاهانه و ایمن بگیرید. مهمترین مزایای کورتاژ پس از سقط جنین عبارتند از:

کورتاژ بعد از سقط روند بهبود جسمی را کوتاه می کند

کورتاژ کار سقط شما را یک روزه تمام می کند، در حالی که سقط جنین طبیعی می تواند طی چند روز و حتی هفته ها طول بکشد. علاوه بر کاهش علائم جسمی مانند خونریزی و گرفتگی، در برخی موارد زنان ممکن است کورتاژ را برای تمام کردن یکباره این روند آزار دهنده انتخاب کنند.

کورتاژ بعد از سقط جنین حداقل درد جسمی را دارد

روند دیلاتاسیون و کورتاژ می تواند تحت بیهوشی یا با کمک داروهای آرام بخش انجام شود و می توان بعد از اتمام کار داروی مسکن مصرف کرد. برخی از افراد پس از اتمام D&C گرفتگی خفیف دارند، اما معمولاً از نظر جسمی قادرند طی یک یا دو روز به روال عادی خود برگردند.

کورتاژ بعد از سقط برخی از خطرات را کاهش می دهد

خطراتی مرتبط با سقط جنین ناقص وجود دارد. به عنوان مثال، بقایای بارداری که در رحم جامانده و دفع نشده می توانند باعث خونریزی طولانی مدت و عفونت شوند. کورتاژ بعد از سقط جنین به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود، اما مانند هر عمل جراحی، خطرات خاص خود را نیز به همراه دارد. اکثر عوارض احتمالی کورتاژ به راحتی قابل درمان هستند.

در طی کورتاژ بقایای بارداری درحال خروج از واژن را نمی بینید

دیدن بقایای بارداری (از جمله بقایای کیسه حاملگی و خصوصا بقایای قابل تشخیص جنین) می تواند تجربه سقط جنین را از نظر روحی بیشتر آسیب زا کند. در طول کورتاژ، بافتی که از رحمتان خارج می شود را نمی بینید.

آیا کورتاژ کردن می تواند دوباره باردار شدنمان را تحت تاثیر قرار دهد؟

بعید است که کورتاژ روی بارداری های آینده تأثیر بگذارد. تحقیقات از ارتباط واضح بین D & C و افزایش خطر عوارضی از جمله پره اکلامپسی، جدا شدن جفت، نارسایی جفت، خونریزی در سه ماهه اول یا سقط جنین مجدد در بارداری های آینده پشتیبانی نمی کند.

دیلاتاسیون و کورتاژ D&C چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟

مانند هر روش پزشکی دیگری، خطرات و عوارض احتمالی برای کورتاژ نیز وجود دارد. ازجمله:

کورتاژ یک مداخله پزشکی محسوب می شود

اگرچه D&C خیلی تهاجمی نیست، اما برخی از افراد ترجیح می دهند در صورت سقط جنین، طبیعت روند خود را ادامه دهد نه اینکه تحت ملاخلات پزشکی قرار گیرند و یا بیهوشی را تحمل کنند.

احتمال بروز عوارض جدی

انجام کورتاژ می تواند منجر به خونریزی شدید، عفونت و سوراخ شدن رحم یا روده شود. این روش همچنین با یک بیماری نادر به نام سندرم آشرمن همراه است که در آن نوارهایی از بافت اسکار (چسبندگی) در حفره رحم ایجاد می شود. در حالی که این نتایج غیرمعمول است، هر کسی که تصمیم می گیرد کورتاژ شود، باید از عوارض احتمالی آن آگاه باشد.

خطر نارسایی دهانه رحم

منظور از نارسایی دهانه رحم (یک دهانه رحم بی کفایت) ضعیف شدن عضلات و بافت های گردن رحم است. این ضعف می تواند باعث گشاد شدن زودرس دهانه رحم شود که می تواند خطر تولد زودرس یا سقط جنین مجدد را در بارداری های بعدی افزایش دهد. تحقیقات نشان داده است که نارسایی دهانه رحم و خطر تولد زودرس اغلب با چند بار کورتاژ شدن خصوصا انجام غیراصولی این کار ممکن است رخ دهد.

سقط جنین می تواند یک تجربه مخرب احساسی باشد. تصمیم گیری در مورد مراقبت های پزشکی در این مدت بدون شک انتخاب ساده ای نیست. وقتی می پرسید که آیا بعد از سقط باید کورتاژ شوم یا نه، هنگام ارزیابی جوانب مثبت و منفی، انجام کورتاژ در مقابل سقط طبیعی سعی کنید ابتدا بر روی ایمنی تمرکز کنید. اگر اجتناب از کورتاژ می تواند به سلامتی شما آسیب برساند، ممکن است لازم باشد بیشتر فکر کنید.

اگر می پرسید آیا بعد از سقط باید کورتاژ شوم؟ و مطمئن نیستید که کدام انتخاب مناسب شماست، از پزشک خود کمک بخواهید. آنها می توانند شما را در روند تصمیم گیری راهنمایی کرده و اطمینان حاصل کنند که پس از کورتاژ، از مراقبت های جسمی و روحی مورد نیاز خود برخوردار خواهید شد.

مطالعه بیشتر: 

چه مدت بعد از کورتاژ می توان باردار شد؟

عوارض سقط جنین عمدی (مشکلات بعد از سقط جنین)

بارداری موفق بعد از سقط جنین با شناخت دلایل و علائم

آمادگی بارداری بعد از کورتاژ و کارهایی که می توان انجام داد؟

?پرسش و پاسخ های آیا بعد از سقط باید کورتاژ شوم؟

خطرناکترین عوارض کورتاژ چیست؟

انجام کورتاژ می تواند منجر به خونریزی شدید، عفونت و سوراخ شدن رحم یا روده شود. این روش همچنین با یک بیماری نادر به نام سندرم آشرمن همراه است که در آن نوارهایی از بافت اسکار (چسبندگی) در حفره رحم ایجاد می شود. در حالی که این نتایج غیر معمول است، هر کسی که تصمیم می گیرد کورتاژ شود، باید از عوارض احتمالی آن آگاه باشد.

آیا کورتاژ درد دارد؟

روند دیلاتاسیون و کورتاژ می تواند تحت بیهوشی یا با کمک داروهای آرام بخش انجام شود و می توان بعد از اتمام کار داروی مسکن مصرف کرد. برخی از افراد پس از اتمام D&C گرفتگی خفیف دارند، اما معمولاً از نظر جسمی قادرند طی یک یا دو روز به روال عادی خود برگردند.

آیا کورتاژ باعث نارسایی دهانه رحم می شود؟

منظور از نارسایی دهانه رحم (یک دهانه رحم بی کفایت) ضعیف شدن عضلات و بافت های گردن رحم است. این ضعف می تواند باعث گشاد شدن زودرس دهانه رحم شود که می تواند خطر تولد زودرس یا سقط جنین مجدد را در بارداری های بعدی افزایش دهد. تحقیقات نشان داده است که نارسایی دهانه رحم و خطر تولد زودرس اغلب با چند بار کورتاژ شدن خصوصا انجام غیر اصولی این کار ممکن است رخ دهد.

آیا کورتاژ کردن می تواند دوباره باردار شدنمان را تحت تاثیر قرار دهد؟

بعید است که کورتاژ روی بارداری های آینده تأثیر بگذارد. تحقیقات از ارتباط واضح بین D & C و افزایش خطر عوارضی از جمله پره اکلامپسی، جدا شدن جفت، نارسایی جفت، خونریزی در سه ماهه اول یا سقط جنین مجدد در بارداری های آینده پشتیبانی نمی کند.

منبع: verywellfamily