The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بهترین روش سقط طبیعی و پزشکی کدام روش است؟

اگر به خونریزی افتاده اید و جنین از دست رفته است، پزشک ممکن است گزینه های مختلفی برای درمان سقط جنین به شما پیشنهاد دهد که هر یک از این موارد منجر به برداشتن بافت حاملگی غیرقابل زنده (محصولات بارداری) از رحم می شود. بهترین روش سقط جنین شامل انتظار برای سقط طبیعی (یا انتظاری)، انجام عمل جراحی اتساع و کورتاژ (D&C) یا استفاده از دارو (یا مدیریت پزشکی) برای القای خونریزی است.

بهترین روش سقط طبیعی و پزشکی

اگر از دست دادن بارداری شما شامل یک فوریت پزشکی مانند پارگی حاملگی خارج رحمی یا خونریزی باشد، به احتمال زیاد نیاز به جراحی خواهید داشت. اگر در درمان خود انتخاب داشته باشید، انتخاب بهترین روش سقط بسته به شرایط، سابقه پزشکی و الویت های شخصی شما دارای مزایا و معایب احتمالی است.

بهترین روش سقط، انتظار برای سقط طبیعی

در اوایل بارداری، سقط جنین بسیار شبیه یک قاعدگی سنگین و انقباض عضله خواهد بود. این نوع ممکن است با لکه بینی قهوه ای شروع شود که به خونریزی شدیدتر تغییر می کند، گاهی اوقات با دفع لخته خون بزرگ همراه است. خونریزی ممکن است تا دو هفته طول بکشد، اما نباید در کل مدت آن زیاد باشد. اگر در کمتر از یک ساعت پد قاعدگی ( نوار بهداشتی) شما از خون خیس می شود، باید به صورت اورژانسی پیگیری انجام شود. گرفتگی و انقباض رحمی در یک سقط طبیعی ممکن است از خفیف تا بسیار شدید باشد. پزشک می تواند داروهای مسکن را برای کمک به کنترل انقباض های دردناک توصیه کند. برخی از زنان سقط غیرجراحی را ترجیح می دهند، زیرا می خواهند از مراجعه به بیمارستان جلوگیری کنند، یا ممکن است احساس کنند که روش کورتاژ(D&C) بسیار تهاجمی است. زنان همچنین ممکن است بخواهند از خطرات جزئی عوارض ناشی از D&C جلوگیری کنند، یا ممکن است بخواهند بافت را برای دفن جمع کنند. (با این حال، توجه داشته باشید که در مراحل اولیه بارداری، بافت جنین به احتمال زیاد قابل شناسایی نخواهد بود.) علاوه بر این، میزان عوارض برای تمام گزینه های مدیریت سقط جنین مشابه است.

اگر پزشک قبل از شروع خونریزی سقط را تشخیص دهد، ممکن است روزها یا حتی هفته ها سقط بدون مداخله طول بکشد. سقط جنین وقتی کامل دانسته می شود که تمام محصولات بارداری از رحم خارج شوند و اگر تمام بافت ها دفع نشوند، سقط ناقص در نظر گرفته می شود.

اکثر زنان، 80 تا 90 درصد، بدون تجربه عوارض در طی دو تا شش هفته سقط می کنند. با این وجود، این یک روند طولانی مدت و از نظر احساسی دشوار است.به محض شروع خونریزی و سقط جنین طبیعی توسط خانم باردار، باید حتما به توصیه های پزشک خود عمل کنید. به احتمال زیاد، این موارد قرار ملاقات پیگیری برای اطمینان از برداشته شدن تمام بافت ها و بازگشت هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) که گاهی اوقات "هورمون بارداری" نامیده می شود به حد صفر باشد، در آن زمان سقط جنین کامل تلقی می شود و این علامتی است که می توان تلاش برای باردار شدن را دوباره در نظر گرفت.

بهترین روش سقط، استفاده از دارو برای سقط جنین اگر خونریزی سقط جنین شروع نشده است و شما ترجیح می دهید از کورتاژ اجتناب کنید، ممکن است پزشک برای سرعت بخشیدن به روند سقط، داروی پروستاگلاندین مانند میزوپروستول تجویز کند. با استفاده از این داروها، سقط جنین به همان روشی که سقط طبیعی رخ می دهد، اتفاق می افتد. تنها تفاوت این است که دارو سرعت عمل را افزایش می دهد و ممکن است منجر به گرفتگی شدید یا خونریزی شود. گاهی اوقات، پزشکان برای جلوگیری از جراحی از دارو در بارداری خارج رحمی تأیید شده یا احتمالی استفاده می کنند که در معرض خطر پارگی نیست. برای حاملگی خارج رحمی، درمان استاندارد پزشکی متوترکسات است و مطالعات نشان داده اند که موفقیت بیش از 90٪ است.

اگرچه این داروها برای بیشتر خانم ها بی خطر است، اما خطرات خونریزی و گرفتگی شدید را به همراه دارد. اگر این گزینه را انتخاب کنید، پزشک علائم هشدار دهنده ای را که نیاز به مراقبت پزشکی دارند را اعلام می کند. هنگام مصرف دارو باید در خانه یا تحت مراقبت پزشک خود باشید، زیرا وقتی دارو اثر خود را شروع کرد، ممکن است درد داشته باشید و بخواهید دراز بکشید و یا در نزدیکی دستشویی باشید. تا مطمئن شوید که سقط جنین کامل شده است، از مسافرت خودداری کنید.

بهترین روش سقط، استفاده از کورتاژ ( D&C ) برای سقط جنین

برای خاتمه بارداری بیشتر اوقات، مدیریت سقط از طریق D&C انجام می شود. اگر تحت D&C هستید، ممکن است نیاز به معاینه در بیمارستان و انجام یک عمل قبل از جراحی داشته باشید. برخی از پزشکان در مطب خود کورتاژ را انجام می دهند، که ممکن است احساس راحتی بیشتری نسبت به بستری در بیمارستان داشته باشد. در حین انجام عمل بیهوشی موضعی یا عمومی خواهید داشت. سپس پزشک دهانه رحم شما را گشاد کرده و پوشش داخلی رحم شما را خراشیده یا با دستگاه مکنده پاک می کند تا بافت حفظ شده جنین از بین برود. معمولا در همان روز مرخص می شوید. پزشک شما به احتمال زیاد برای شما داروی مسکن نسخه ای تجویز می کند و پیگیری را چند روز تا یک یا دو هفته بعد توصیه می کند.

اگر سقط جنین سلامتی شما را تهدید کند، ممکن است نیاز به کورتاژ فوری باشد. این حالت در صورت خونریزی یا باقی ماندن بافت در رحم شما پس از سقط طبیعی رخ می دهد. از سونوگرافی برای تعیین اینکه سقط کامل است یا خیر استفاده می شود.

مداخله جراحی ممكن است برای برخی از حاملگی های خارج رحمی و سقط های اواخر بارداری توصیه شود.

کورتاژ سریعترین نوع سقط را ایجاد می کند، خصوصا در مواردی که خونریزی هنوز شروع نشده است. برخی از زنان ممکن است تمایلی به مشاهده محصولات دفع شده بارداری خود نداشته باشند.

کورتاژ می تواند جمع آوری بافت برای تجزیه و تحلیل کروموزوم را آسان تر کند تا ناهنجاری های کروموزومی را برای کسانی که سقط بارداری راجعه تجربه کرده اند، رد کند.

برخی از پزشکان از کورتاژ به عنوان درمان پزشکی پیش فرض برای تمام سقط ها استفاده می کنند. اگر شما مدیریت غیرجراحی را ترجیح می دهید و پزشک شما بدون هیچگونه نیاز پزشکی مشخصی کورتاژ را توصیه می کند، در صورت مناسب بودن گزینه های دیگر از پزشک خود اطلاعات بیشتری را بپرسید.

سخن پایانی

صرف نظر از بهترین روش سقط که انتخاب کرده اید (اگر گزینه های متعددی دارید)، در این غم و اندوه حتما به دنبال حمایت باشید و به خانواده و دوستان خود تکیه کنید. اگر سقط مکرر دارید، علل احتمالی و آزمایشاتی را که ممکن است بخواهید انجام دهید قبل از تلاش مجدد برای بارداری با پزشک در میان بگذارید.

مطالعه بیشتر: 

سقط زودهنگام یا زودرس جنین

بچم سقط میشه یا نه و دلایل سقط شدن جنین چیست؟

راههای جلوگیری از سقط جنین و علائم سقط جنین چیست؟

تشخیص سقط بدون خونریزی و علائم رایج سقط جنین چیست؟

?پرسش و پاسخ های بهترین روش سقط

چرا کورتاژ روش خوبی برای علت یابی سقط جنین است؟

کورتاژ می تواند جمع آوری بافت برای تجزیه و تحلیل کروموزوم را آسان تر کند تا ناهنجاری های کروموزومی را برای کسانی که سقط بارداری راجعه تجربه کرده اند، رد کند.

کورتاژ چگونه انجام می شود؟

در حین انجام عمل بیهوشی موضعی یا عمومی خواهید داشت. سپس پزشک دهانه رحم شما را گشاد کرده و پوشش داخلی رحم شما را خراشیده یا با دستگاه مکنده پاک می کند تا بافت حفظ شده جنین از بین برود. معمولا در همان روز مرخص می شوید. پزشک شما به احتمال زیاد برای شما داروی مسکن نسخه ای تجویز می کند و پیگیری را چند روز تا یک یا دو هفته بعد توصیه می کند.

آیا امکان انجام کورتاژ در مطب متخصص هست؟

اگر تحت D&C هستید، ممکن است نیاز به معاینه در بیمارستان و انجام یک عمل قبل از جراحی داشته باشید. برخی از پزشکان در مطب خود کورتاژ را انجام می دهند، که ممکن است احساس راحتی بیشتری نسبت به بستری در بیمارستان داشته باشد

آیا داروهای سقط جنین عوارض دارد؟

اگرچه این داروها برای بیشتر خانم ها بی خطر است، اما خطرات خونریزی و گرفتگی شدید را به همراه دارد. اگر این گزینه را انتخاب کنید، پزشک علائم هشدار دهنده ای را که نیاز به مراقبت پزشکی دارند را اعلام می کند. هنگام مصرف دارو باید در خانه یا تحت مراقبت پزشک خود باشید، زیرا وقتی دارو اثر خود را شروع کرد، ممکن است درد داشته باشید و بخواهید دراز بکشید و یا در نزدیکی دستشویی باشید.

منبع: verywellfamily