The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دلایل درد رحم در اوایل بارداری چیست و آیا خطرناک است؟

در اوایل بارداری، ممکن است دچار درد ناگهانی خفیف یا گرفتگی (کرامپ) در رحم شوید. همچنین ممکن است در واژن، پایین شکم، ناحیه لگن یا پشت و کمر احساس درد کنید. درد رحم ممکن است شبیه دردهای قاعدگی باشند. این دردهای جزئی ممکن است ناشی از عوامل مختلفی مانند لانه گزینی، یبوست یا نفخ، یا بزرگ شدن رحم و کشیده شدن رباط ها برای ایجاد فضای رشد کافی برای جنین شما باشند.برای آشنایی بیشتر با دلایل درد رحم در اوایل بارداری و زمان مراجعه به پزشک، ادامه این مطلب را بخوانید.

آیا درد رحم در بارداری خطرناک است؟

اگر درد رحم خفیف باشد و خود به خود برطرف شود، احتمالاً جای نگرانی نیست. اما هر گونه درد که همراه با لکه بینی یا خونریزی شدید باشد، باید به پزشک اطلاع داده شود. در صورت احساس درد شدید یا مزمن همراه با ضعف، تهوع، تب بالا یا لرز، یا سرگیجه، لازم است بلافاصله به اورژانس مراجعه کنید.

علت درد رحم در بارداری چیست؟

درد رحم در دوران حاملگی علل بسیار زیادی می تواند داشته باشد که بیشتر آنها بخش طبیعی از روند بارداری محسوب می شوند. مهمترین علل درد رحم در بارداری شامل:

1. کشش رحم

در هفته های اول بارداری، احتمالاً متوجه رشد یا بزرگ شدن رحم خود نخواهید شد. اما در هفته دوازدهم بارداری، دیواره های رحم شما کشیده شده و تقریباً به اندازه یک گریپ فروت رشد می کند. اگر دوقلو یا چندقلو باردار هستید، ممکن است زودتر این کشیدگی رحم را احساس کنید.

علائم کشش رحم ممکن است شامل احساس خارش در شکم، درد یا ناراحتی خفیف در رحم یا ناحیه تحتانی شکم باشد. این یک اتفاق طبیعی در بارداری است و نشانه این است که همه چیز به خوبی و به طور عادی در حال پیشرفت است. فقط مراقب لکه بینی یا گرفتگی های دردناک باشید و این علائم را به پزشک خود گزارش دهید.

2. نفخ یا یبوست

نفخ و یبوست در سه ماهه اول بارداری شایع است. سطح برخی هورمون ها مانند پروژسترون در بدن در دوران بارداری افزایش می یابد، که این مساله می تواند هضم غذا را کند کرده و ماهیچه های روده را ریلکس و حرکات آن ها را آرام کند. در نتیجه این اتفاقات، ممکن است فشار اضافی را در رحم احساس کنید.یبوست به معنای مدفوع سفت و خشک یا دفع کمتر از حالت عادی است.

برخی از مادران در سه ماهه اول بارداری، دچار نفخ یا تجمع گاز می شوند. این نیز یک قسمت طبیعی از بارداری محسوب می شود. بهتر است در روز حداقل 10 فنجان آب بنوشید تا به حل مشکل یبوست و گاز و نفخ کمک کند.

برای رفع یبوست همچنین غذاهای غنی از فیبر را بیشتر مصرف کنید. به علاوه می توانید با پزشک خود در مورد استفاده از ملین های ایمن برای دوران بارداری صحبت کنید.

3. سقط جنین

سقط جنین به معنای از دست دادن حاملگی قبل از هفته 20 بارداری است. علائم احتمالی سقط جنین عبارتند از:

• لکه بینی یا خونریزی واژن،

• درد رحم یا لگن،

• درد کمر،

• درد شکم،

• خروج بافت یا ترشح از طریق واژن،

در صورت بروز علائم سقط جنین باید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید. پس از شروع فرآیند سقط جنین، هیچ درمانی برای نجات حاملگی وجود ندارد، اما در برخی موارد به دارو یا جراحی نیاز است تا عوارض ناشی از سقط به حداقل برسند.

6. حاملگی خارج رحمی

حاملگی خارج رحمی زمانی اتفاق می افتد که تخمک بارور شده در جایی غیر از داخل رحم، (معمولاً در لوله های فالوپ) متصل شده و در آنجا لانه گزینی کند. در بارداری خارج رحمی، ممکن است در یک یا هر دو طرف رحم یا شکم خود احساس درد شدید و تیز مانند فرو رفتن چاقو و یا درد مزمن داشته باشید.

علائم دیگر حاملگی خارج رحمی عبارتند از:

• خونریزی واژینال شدیدتر یا سبک تر از عادت ماهانه شما،

• ضعف، سرگیجه یا غش کردن،

• ناراحتی گوارشی یا معده،

حاملگی خارج رحمی یک فوریت پزشکی است. پس اگر فکر می کنید بارداری خارج رحمی دارید، فوراً به یک مرکز درمانی و یا پزشک خود مراجعه کنید.

آیا درد رحم همان درد رباط گرد است؟

درد رباط گرد معمولاً در سه ماهه دوم شروع می شود، بنابراین بعید است علت درد در اوایل بارداری این مساله باشد. رباط های گرد در لگن قرار دارند و رحم را در جای خود نگه می دارند. با بزرگ شدن شکم و رحم، آن ها نیز کشیده می شوند که همین مساله باعث درد خواهد شد.

با درد ناشی از کشیده شدن رباط های گرد، ممکن است دچار احساس اسپاسم و گرفتگی در سمت راست شکم یا ران راست شوید. با این حال، برخی از زنان باردار درد رباط گرد را در هر دو طرف احساس می کنند.

در حالت معمول این درد باید فقط برای چند ثانیه یا چند دقیقه طول بکشد، اگرچه ممکن است هنگام خندیدن یا انجام برخی حرکات مانند ایستادن یا خم شدن دوباره عود کند.

اگر درد رباط های گرد را تجربه می کنید، انجام دادن حرکات کششی سبک، یوگا بارداری و یا ماساژ دوران بارداری ممکن است برای تسکین درد شما مفید باشد. هر چند قبل از استفاده از این روش ها، باید همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

چگونه درد رحم در اوایل بارداری را مدیریت کنیم؟

درمان دردهای رحمی بستگی به علائم شما دارد. درد خفیف رحمی که پس از چند دقیقه یا چند ساعت از بین می رود، احتمالاً نگران کننده نیست.شما می توانید ناراحتی خفیف رحم را در خانه با دوش گرفتن یا حمام گرم (نه داغ)، استراحت و نوشیدن مقدار زیادی آب و مایعات دیگر درمان کنید. به علاوه باید علائم خود را به پزشک اطلاع دهید، زیرا ممکن است نوع دیگری از درمان را که برای بارداری و جنین بی خطر است، به شما توصیه کند.

چه زمانی درد رحم در بارداری خطرناک است؟

درد شدید و تیز مشابه به فرو رفتن چاقو یا درد مزمن که همراه با علائمی مانند خونریزی، تنگی نفس یا تب یا لرز باشد، احتمالاً نیاز به مراقبت های فوری پزشکی دارد. در صورت تجربه این شرایط، به پزشک اطلاع دهید که باردار هستید و هرگونه علائمی مانند سرگیجه، حالت تهوع یا ضعف را فوراً به آن ها بگویید. پزشک علائم شما را ارزیابی کرده و در صورت لزوم ممکن است برایتان سونوگرافی دهد.

چه موقع برای درد رحم باید کمک گرفت؟

در صورت بروز درد شدید یا مزمن رحم، باید به پزشک مراجعه کنید به ویژه اگر همراه با علائم دیگری باشد، از جمله:

• خونریزی واژینال،

• سرگیجه،

• تب شدید،

• لرز،

اگر درد رحم به خودی خود برطرف شد، به احتمال زیاد نیازی به نگرانی نیست، اما با این وجود باز هم باید این مساله را به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین باید در مورد هرگونه درد خفیف رحمی در دوران بارداری، پزشک خود را در جریان قرار دهید. پزشک بر اساس شرح حال شما می تواند تصمیم بگیرند که آیا باید بلافاصله ویزیت شوید یا می توانید تا زمان ملاقات بعدی برنامه ریزی شده صبر کنید.

همچنین اگر درد رحمی را همراه با لکه بینی یا خونریزی تجربه می کنید، باید سریع به پزشک خود مراجعه کنید. زیرا این علائم ممکن است نشانه سقط باشند. پزشک می تواند علائم شما را ارزیابی کرده و مراحل بعدی را تعیین کند.

سخن نهایی

درد رحم خفیف در اوایل بارداری همیشه به این معنا نیست که مشکلی در حاملگی وجود دارد. با این حال، درد همراه با لکه بینی یا خونریزی باید به پزشک اطلاع داده شود. زیرا ممکن است نشانه شروع سقط باشد. پزشک می تواند علائم شما را در هر مقطع از بارداری ارزیابی کند تا تشخیص دهد که آیا به مراقبت پزشکی نیاز دارید یا خیر. پس حتما به طور مداوم با او در تماس باشید.

مطالعه بیشتر:

علت درد و فشار در ناحیه واژن در بارداری

دلیل بروز درد زیر شکم در اوایل بارداری چیست؟

درد واژن در دوران بارداری به چه علت و درمان آن چیست؟

تیر کشیدن واژن در بارداری نشانه چیست و درمان آن چیست؟

?پرسش و پاسخ های درد رحم در اوایل بارداری

آیا درد رحم در اوایل بارداری نشانه سقط است؟

درد رحم خفیف در اوایل بارداری همیشه به این معنا نیست که مشکلی در حاملگی وجود دارد. با این حال، درد همراه با لکه بینی یا خونریزی باید به پزشک اطلاع داده شود

چه زمانی درد رحم در بارداری خطرناک است؟

درد شدید و تیز مشابه به فرو رفتن چاقو یا درد مزمن که همراه با علائمی مانند خونریزی، تنگی نفس یا تب یا لرز باشد، احتمالاً نیاز به مراقبت های فوری پزشکی دارد. در صورت تجربه این شرایط، به پزشک اطلاع دهید که باردار هستید و هرگونه علائمی مانند سرگیجه، حالت تهوع یا ضعف را فوراً به آن ها بگویید.

چه موقع برای درد رحم باید کمک گرفت؟

در صورت بروز درد شدید یا مزمن رحم، باید به پزشک مراجعه کنید به ویژه اگر همراه با علائم دیگری باشد، از جمله: • خونریزی واژینال • سرگیجه • تب شدید • لرز

چگونه درد رحم در اوایل بارداری را مدیریت کنیم؟

درمان دردهای رحمی بستگی به علائم شما دارد. درد خفیف رحمی که پس از چند دقیقه یا چند ساعت از بین می رود، احتمالاً نگران کننده نیست.شما می توانید ناراحتی خفیف رحم را در خانه با دوش گرفتن یا حمام گرم (نه داغ)، استراحت و نوشیدن مقدار زیادی آب و مایعات دیگر درمان کنید. به علاوه باید علائم خود را به پزشک اطلاع دهید، زیرا ممکن است نوع دیگری از درمان را که برای بارداری و جنین بی خطر است، به شما توصیه کند.

منبع: healthline