The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

کیست بیکر یا کیست پوپلیتئال و دلایل ایجاد کیست بیکر چیست؟

کیست بیکر یا کیست پوپلیتئال که به عنوان کیست بیکر نیز شناخته می‌شود، تورمی پر از مایع است که باعث ایجاد توده‌ای در پشت زانو می‌شود که منجر به سفتی و محدودیت حرکت می‌شود. این کیست زمانی که زانوی خود را خم یا دراز می کنید می تواند دردناک باشد. معمولاً این وضعیت به دلیل وجود مشکلی مانند آرتریت یا آسیب غضروف که مفصل زانو را تحت تأثیر قرار می دهد، ایجاد می شود. درمان علت زمینه ای اغلب می تواند مشکل را کاهش دهد. اگرچه کیست پوپلیتئال هیچ آسیب طولانی مدتی ایجاد نمی کند، اما می تواند بسیار ناراحت کننده باشد و به ندرت ممکن است پاره شود. سپس مایع می تواند وارد ساق پا شده و منجر به "کبودی" در اطراف مچ پا شود.

دلایل ایجاد کیست پوپلیتئال چیست؟

مایع سینوویال مایع شفافی است که به طور معمول از طریق حفره های مفصل زانو گردش می کند. گاهی اوقات این مایع بیش از حد در زانو تولید می شود. فشار فزآینده مایع را از طریق یک دریچه یک طرفه به پشت زانو می برد و در آنجا برآمدگی ایجاد می کند. این تورم شدید زانو باعث ایجاد کیست پوپلیتئال می شود. شایع ترین علل کیست پوپلیتئال عبارتند از:

 •  آسیب به غضروف زانو (منیسک)
 •  آرتریت زانو
 • روماتیسم مفصلی
 •  سایر شرایط زانو که باعث التهاب مفصل می شود

از آنجایی که زانو یک مفصل پیچیده است، می تواند به راحتی آسیب ببیند. بر اساس گزارش آکادمی جراحان ارتوپد آمریکا (AAOS)، حدود 10.4 میلیون آمریکایی در سال 2010 در مورد مشکل زانو به پزشک مراجعه کردند، که این تعداد آن را به شایع ترین دلیل مراجعه به متخصص ارتوپدی تبدیل می کند. چنین آسیب هایی ممکن است باعث التهاب شود که منجر به کیست پوپلیتئال می شود.

لخته خون همچنین می تواند باعث کبودی و تورم پشت زانو و پشت ساق پا شود. مهم است که پزشک تورم را بررسی کند تا تشخیص دهد که علت آن کیست یا لخته است.

علائم کیست پوپلیتئال چیست؟

ممکن است با کیست پوپلیتئال هیچ دردی احساس نکنید. در برخی موارد ممکن است اصلا متوجه آن نشوید. اما ممکن است علایم زیر را تجربه کنید:

 •  درد خفیف تا شدید
 •  سفتی، سختی
 •  محدودیت حرکت
 •  تورم پشت زانو و ساق پا
 •  کبودی روی زانو و ساق پا
 •  پارگی کیست

کیست بیکر چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک در معاینه زانوی شما تورم را احساس می کند. اگر کیست کوچک باشد، ممکن است زانوی آسیب دیده را با زانوی سالم مقایسه کنند و دامنه حرکتی شما را بررسی کنند.

اگر اندازه کیست به سرعت افزایش یابد یا باعث درد یا تب شدید شود، ممکن است پزشک آزمایش‌های تصویربرداری غیرتهاجمی را توصیه کند. این آزمایش ها شامل ام آر آی یا سونوگرافی است. ام آر آی به پزشک شما این امکان را می دهد که کیست را به وضوح ببیند و تشخیص دهد که آیا آسیبی به غضروف وارد شده یا خیر.

این آزمایش‌ها تعیین می‌کنند که آیا شکل دیگری از رشد، مانند تومور، باعث تورم شده است یا خیر. اگرچه کیست در عکس اشعه ایکس نشان داده نمی شود، ممکن است پزشک از آن برای بررسی مشکلات دیگر مانند التهاب یا آرتریت استفاده کند.

درمان کیست پوپلیتئال چگونه است؟

کیست پوپلیتئال اغلب نیازی به درمان ندارد و خود به خود از بین می رود. با این حال، اگر تورم بزرگ شود و باعث درد شدید شود، پزشک ممکن است یکی از درمان‌های زیر را توصیه کند.

تخلیه مایعات: پزشک یک سوزن را به مفصل زانو وارد می کند و ممکن است از سونوگرافی برای کمک به هدایت سوزن به محل صحیح استفاده کند. سپس مایع را از مفصل می کشند.

فیزیوتراپی: تمرینات منظم و ملایم ممکن است به افزایش دامنه حرکتی و تقویت عضلات اطراف زانو کمک کند. عصا ممکن است به کاهش درد کمک کند. همچنین می توانید با استفاده از باندهای کشی یا قرار دادن یخ روی مفصل به کاهش درد کمک کنید.

دارو درمانی: پزشک ممکن است یک داروی کورتیکواستروئیدی مانند کورتیزون را توصیه کند. پزشک این دارو را به مفصل تزریق می کند و دارو به داخل کیست باز می گردد. اگرچه ممکن است به تسکین درد کمک کند، اما همیشه از عود کیست پوپلیتئال جلوگیری نمی کند.

درمان علت کیست برای جلوگیری از بازگشت کیست بسیار مهم است. به عنوان یک قاعده کلی، پس از درمان علت زمینه ای، کیست خود بخود از بین می رود. اگر پزشک تشخیص دهد که غضروف آسیب دیده است، ممکن است جراحی را برای ترمیم یا برداشتن آن توصیه کند.

اگر آرتریت دارید، کیست ممکن است حتی پس از درمان علت زمینه ای توسط پزشک باقی بماند. اگر کیست باعث درد شما شده و دامنه حرکتی شما را محدود می کند، پزشک ممکن است جراحی را برای برداشتن آن توصیه کند.

کیست بیکر پشت زانو چه عوارضی ممکن است ایجاد کند؟

عوارض مرتبط با این کیست نادر است، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 •  تورم طولانی مدت
 •  درد شدید
 •  عوارض ناشی از صدمات مرتبط، مانند پارگی غضروف

آیا کیست بیکر خطرناک است؟

کیست پوپلیتئال هیچ آسیب طولانی مدتی ایجاد نمی کند، اما می تواند ناراحت کننده و آزار دهنده باشد. علائم ممکن است بیایند و بروند. در بیشتر موارد، این وضعیت با گذشت زمان یا با جراحی بهبود می یابد. ناتوانی طولانی مدت به دلیل کیست پوپلیتئال بسیار نادر است.

آیا در صورت داشتن کیست پوپلیتئال حرکات یا تمریناتی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنم؟

کیست پوپلیتئال اغلب هیچ علامت یا مشکلی ایجاد نمی کند. این کیست معمولاً زمانی دیده می شوند که آسیب دیگری مانند غضروف، منیسک یا التهاب در زانو مانند آرتریت روماتوئید به زانو وارد شود. درمان اصلی معمولاً درمان هر مشکلی است که در خود زانو اتفاق می افتد نه فقط کیست. اگر علائم کیست بیکر دارید، مراجعه به پزشک برای تخلیه و ارجاعات فیزیوتراپی احتمالی شروع خوبی است. هیچ حرکت یا فعالیت خاصی وجود ندارد که باید از آن اجتناب کنید. اما اگر نشستن طولانی مدت یا دراز کردن بیش از حد زانو برای شما آزاردهنده است از انجام آنها خودداری کنید. 

مطالعه بیشتر:

درمان درد پا در بارداری با کمک 5 ورزش موثر

درد زانو در کودکان، دلیل درد زانو در کودکان چیست؟

درمان زانو درد در بارداری و آیا میتوان از آن پیشگیری کرد؟

علت درد زانو در بارداری و درمان زانو درد در بارداری چیست؟

?پرسش و پاسخ های کیست بیکر

کیست بیکر پشت زانو چه عوارضی ممکن است ایجاد کند؟

عوارض مرتبط با این کیست نادر است، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد: • تورم طولانی مدت • درد شدید • عوارض ناشی از صدمات مرتبط، مانند پارگی غضروف

آیا کیست بیکر خطرناک است؟

کیست پوپلیتئال هیچ آسیب طولانی مدتی ایجاد نمی کند، اما می تواند ناراحت کننده و آزار دهنده باشد. علائم ممکن است بیایند و بروند. در بیشتر موارد، این وضعیت با گذشت زمان یا با جراحی بهبود می یابد. ناتوانی طولانی مدت به دلیل کیست پوپلیتئال بسیار نادر است.

علائم کیست پوپلیتئال چیست؟

ممکن است با کیست پوپلیتئال هیچ دردی احساس نکنید. در برخی موارد ممکن است اصلا متوجه آن نشوید. اما ممکن است علایم زیر را تجربه کنید: • درد خفیف تا شدید • سفتی، سختی • محدودیت حرکت • تورم پشت زانو و ساق پا • کبودی روی زانو و ساق پا • پارگی کیست

آیا در صورت داشتن کیست پوپلیتئال حرکات یا تمریناتی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنم؟

کیست پوپلیتئال اغلب هیچ علامت یا مشکلی ایجاد نمی کند. این کیست معمولاً زمانی دیده می شوند که آسیب دیگری مانند غضروف، منیسک یا التهاب در زانو مانند آرتریت روماتوئید به زانو وارد شود

منبع: healthline