The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت درد زانو در بارداری و درمان زانو درد در بارداری چیست؟

بارداری دورانی است که علی رغم شیرینی ها و لذت هایی که دارد، متاسفانه با برخی دردها و مشکلات جسمی و روحی نیز همراه خواهد بود. یکی از این دردهای نسبتا آزاردهنده درد زانو است. کسب اطلاعات کامل درمورد علت درد زانو در بارداری، راهکارهای درمان و حتی پیشگیری از بروز آن به شما کمک خواهد کرد تا این دوران را با عشق و آرامش بیشتری سپری کنید و از تک تک لحظات مادر شدنتان لذت بیشتری ببرید.

درد زانو در دوران بارداری

یکی از عوارض رایج دوران بارداری،‌ بدن‌ دردهای مختلفی است که اغلب به دلیل افزایش وزن در این دوران اتفاق می‌افتد. در طول دوران بارداری، مفاصل بدن در اثر افزایش هورمون ریلکسین نرم‌تر می‌شوند تا آمادگی لازم برای زایمان فراهم آید.

تا ماه ۹ بارداری که همچنان وزن شما درحال اضافه شدن است، فشار روی ماهیچه‌های کف لگن،‌ رحم،‌ مفاصل و رباط‌ها افزایش می‌یابد. این عوامل به همراه هم تبدیل به درد زانو در این دوران می‌شود. این مقاله را بخوانید تا در مورد دلایل،‌ مشکلات و راه‌های مقابله با درد زانو در دوران بارداری بیشتر بدانید.

علت درد زانو در بارداری چیست؟

در اغلب بانوان درد زانو اتفاق می‌افتد، اما دلایل متفاوتی برای انواع مختلف درد زانو وجود دارد:

  1. تغییرات هورمونی: مهمترین علت درد زانو در بارداری تغییرات هورمونی بدن مادر است. در سه ماهه سوم بارداری،‌ ترشح هورمون ریلکسین باعث شل شدن تاندون‌ها و رباط‌های لگن می‌شود تا برای به دنیا آمدن جنین آماده شود. این تغییرات هورمونی تنها بر رباط‌ها و مفاصل لگن تاثیر نمی‌گذارد؛ بلکه شامل حال مفاصل و رباط‌های زانو نیز می‌شود.
  2. افزایش وزن: افزایش تدریجی وزن در دوران بارداری، باعث فشار روی زانو شده و دیگر علت درد زانو در بارداری محسوب می گردد. در اولین بارداری، ممکن است این فشار شدید باشد و بدن نتواند این اضافه وزن را تحمل کند.
  3. ورزش: دیگر دلیل درد زانو در بارداری ورزش کردن بیش از حد است. ورزش زیاد نیز باعث ضعیف شدن زانو می‌شود. بخصوص اسکوات عامل درد زانو است.
  4. افتادن و مجروح شدن: افتادن ناگهانی، کشیدگی یا جراحت زانو که به دلیل تغییرات بدن ایجاد می‌شود نیز می‌تواند علت درد زانو در بارداری باشد.
  5. راه رفتن یا ایستادن: زمانی‌که ایستادن و راه رفتن طولانی می‌شود‌ درد زانو شدت می‌گیرد، زیرا زانو مجبور است وزن اضافی را برای مدت زمان بیشتری تحمل کند.
  6. کمبود کلسیم: نیاز به کلسیم در دوران‌ بارداری افزایش پیدا می‌کند. اگر بدن به مقدار لازم کلسیم دریافت نکند، با کمبود این ویتامین مواجه خواهد شد. بنابراین خطر درد زانو بیشتر می‌شود.

 آیا عوارض دیگری در رابطه با درد زانو در دوران بارداری وجود دارد؟

اگر درد زانو به موقع درمان نشود، در آینده به مشکلی جدی تبدیل خواهد شد.

  • آرتروز؛ بیماری حاد مفصلی است که در مراحل بعدی ایجاد می‌شود. باعث سختی مفاصل، درد و قفل شدن مفاصل زانو می‌شود.
  • آسیب به غضروف محافظ و رباط اطراف مفاصل زانو، که در آینده باعث مشکل در راه رفتن، دویدن و خم شدن می‌شود.

پیدا کردن علت درد زانو در بارداری و مدیریت آن ضرورت دارد تا مادر این دوران را براحتی بگذراند.

 درمان زانو درد در بارداری

بعد از پیدا کردن علت درد زانو در بارداری، نوبت به شرح روش های درمانی می رسد. اگر از این عارضه در دوران حاملگی خود رنج می برید، راهکارهای زیر را امتحان کنید:

ورزش کنید: ورزش های سبک همانند شنا و پیاده روی سبب تقویت عضلات اطراف مفاصل زانوهای شما می شوند. عضلاتی که تونوس بیشتری دارند می توانند حمایت بهتری از مفاصل و رباط ها به عمل آورند.

استراحت را فراموش نکنید: بارداری زمانی است که افزایش وزن، البته در حد نرمال، طبیعی محسوب می شود. بدون شک این افزایش وزن بر روی مفاصل شما فشار وارد می کند و یکی از بهترین راهکارهای برای آن استراحت کردن در فواصل مناسب است.

کفش بارداری بپوشید: استفاده از کفش های طبی و مناسب برای دوران بارداری مانع از وارد شدن فشار بیش از اندازه به پاها و ستون فقرات شما خواهد شد.

روند افزایش وزن خود را کنترل کنید: پزشکان معتقدند که مهم ترین علت درد زانو در بارداری، افزایش بی رویه وزن مادر است. برای جلوگیری از این امر روند افزایش وزن خود را کنترل کنید.

منبع: momjunction

 

بیشتر بدانید:

1- علت پا درد زمان خواب در بارداری چیست؟

2- تقویت ماهیچه ها با 7 تمرین برای پیشگیری از کمر درد

3- چند توصیه برای کاهش ورم مچ پا و دردهای ناحیه کمر و گردن در بارداری

4- آیا درد کشاله ران در بارداری خطرناک است؟