The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آموزش نحوه صحیح شیردهی پستانی به نوزاد

برقراری صحیح شیردهی پستانی، کلید آغازین موفقیت تغذیه کودک در دراز مدت است.شما به عنوان یک مادر باید نشانه‌های آمادگی فرزندتان برای نوشیدن شیر را بشناسید، موارد مهمی را در خصوص پستان به دهان گرفتن نوزاد رعایت کنید تا یک شیردهی پستانی موفق داشته باشید.

 

چه زمانی نوزاد برای خوردن شیر آماده است؟

نشانه‌های آمادگی فرزندتان برای نوشیدن شیر:

 • لیسیدن لب‌هایش و باز کرد دهانش (مثل یک ماهی کوچولو).
 • برگرداندن سرش به سمت پستان.
 • خزیدن به سمت و بو کشیدن نوک پستان.
 • چنگ زدن به نوک پستان با دست‌هایش.
 • بو کشیدن نوک پستان.

کلستروم یا آغوز چیست؟

کلستروم یا آغوز شیر اولیه نوزاد است، این شیر غلیظ، شیرین و زرد روشن سرشار از انرژی است و مسهلی ملایم برای پاک کردن مکونیوم یا دستگاه گوارشی نوزاد است. کلستروم از شش ماهگی بارداری تا چند روز پس از زایمان تولید می‌شود. طی چند روز اولیه پستان‌ها نرم و راحت‌ند و این حالت برای پستان به دهان گرفتن و یادگیری چگونگی نوشیدن شیرپستانی به نوزاد کمک می‌کند.

 

نحوه صحیح قرار دادن نوک پستان در دهان نوزاد

پژوهش‌هانشان می دهد که اولین تغذیه با شیر مادر و به دهان گرفتن صحیح پستان توسط نوزاددر برقراری درست شیردهی پستانی بسیار اهمیت دارد. البته اولین تغذیه، بیشتر تجربه مزه‌مزه کردن با لیس زدن و به دهان گرفتن نوک پستان‌ها است و نوزاد با این احساس جدید لمس، مزه و بو آشنا می‌سازد. یک قاشق چای‌خوری پرُ (5 میلی‌گرم) از کلستروم تمامی نیازهای فرزندتان را برای یک یا دو ساعت بعد تامین می‌کند.

پستان‌های مادر نیز به تماس فرزندش واکنش نشان می‌دهد. نوک پستان‌ها با بارداری تیره‌تر می‌شود و توجه بچه را به خود جلب می‌کند. زمانی‌که به کمک هورمون پرولاکتین، شیر تولید شد، هورمون اکسی توسین به جریان یافتن شیر در پستان‌ها کمک می‌کند. چرخه عرضه و تقاضای شیر مادر شروع می‌گردد و با الگوی تغذیه‌ای نوزاد پایدار می‌شود. هر چه نوزاد شیر بیشتری بنوشد، پستان‌ها شیر بیشتری تولید می‌کنند.

چگونگی خوب به دهان گرفتن پستان و مکیدن آن از سوی نوزاد نیز مهم است. نوزادان نارس یا بیمار در آغاز توانایی به دهان گرفتن صحیح پستان را ندارند.  

طبیعتاً، شیردهی پستانی احساسی بی‌همتا برای هر مادری است. در حالی‌‌که برخی مادران تغذیه فرزندشان را رضایت‌بخش و شادی‌آفرین می‌دانند، احتمال دارد دیگران برای اجرای این‌کار با مشکلاتی مواجه شوند. و حتی ممکن است، شیردهی پستانی را ناخوشایند یابند.

ممکن است، بانویی استفاده از شیرخشک را انتخاب کنند، به ویژه اگر درباره شیردهی پستانی اعتماد به نفس کافی نداشته باشد. بانوانی که به به دلایل مختلف، تغذیه با شیرخشک را انتخاب می‌کنند، باید از آغاز آنرا انجام دهند (مخلوط کردن شیرخشک و شیر پستانی پیشنهاد نمی‌شود).  

 نکاتی در مورد نحوه صحیح قرار دادن نوک پستان در دهان نوزاد

 • هنگام شیردهی راحت باشید (استفاده از بالش‌ها، چهارپایه).
 • هنگام شیردهی، عجله نکنید، ناراحت، خسته یا مضطرب نباشید (نوزادان حس "ششم" دارند).
 • اگر فرزندتان گریان است، در آغاز با برقرار کردن تماس پوست با پوست او را آرام و آسوده کنید.
 • ماماها آرزویی قلبی برای کمک به شما دارند، اما گاهی این احساس برای مادر و نوزاد می‌تواند کلافه کننده و مُخل باشد.  
 • فرزندتان به راحتی در حالت شکم به شکم نگه دارید، با بازوی‌تان پشت بدن نوزاد را حمایت کنید. (باسن او در برابر ناف شما قرار دارد و دست‌تان از پشت گردن و شانه‌های او پشتیبانی می‌کند)
 • به آرامی برای فرزندتان صحبت کنید یا آواز بخوانید، تا این‌که او بتواند صدای شما را بشنود. این عمل به او اطمینان خاطر می‌بخشد.
 • با لمس کردن لب او به نوک پستان‌های‌تان، واکنش روتینگ (بنیانی) او را تحریک کنید. سپس صبورانه به انتظار بمانید، تا زمانی‌که او دهانش را کاملاً باز کند، سپس او را به سمت پستان‌تان هدایت کنید.
 • اگر فرزندتان به درستی سینه را نگرفته و باعث ناراحتی شده است، به آرامی با گذاشتن انگشت‌ کوچک‌تان در گوشه دهان فرزندتان، او را از پستان جدا کرده و دوباره کار را آغاز کنید. تنها تمرین است که باعث موفقیت شما می شود.

 

7 نکته برای داشتن شیردهی پستانی موفق

 • از هنگام بارداری، شیردهی پستانی‌ را برای فرزند خود انتخاب کنید هستید.
 • پستان به دهان گرفتن نوزاد را به شکل صحیح یاد بگیرید.
 • همگی مشکلات شیردهی پستانی، با پستان به دهان گرفتن نادرست نوزاد آغاز می‌گردد.
 • شیردهی پستانی به تمرین، صبر و پایداری نیاز دارد، بنابراین هرگز برای پیشرفت عجله نکنید.
 • شیردهی پستانی به شما کمک می‌کند، تا با فرزندتان آشنا شوید. در این مرحله فاصله تمرکز قدرت بینایی فرزندتان به اندازه فاصله او از پستان‌ها و صورت شماست. طی این زمان فرزندتان صدا و بوی شما را شناسایی می‌کند و به آشنا شدن با شما می‌پردازد.
 • با شیردهی پستانی زمان را تلف نمی‌کنید. زیرا هرگز این زمان خاص برای‌ شما و فرزندتان قابل بازگشت نیست.
 • اگر متوجه مشکلی شدید برای مثال نوک پستان‌هایی زخم یا گرم و دردناک هستند، برای پیشگیری سریعاً در پی مشورت با پزشک باشید.

 

مطالعه بیشتر:

1-  فواید شیردهی پستانی برای مادر و نوزاد

2- همه چیز در مورد چگونگی تولید شیر مادر و شیردهی پستانی به نوزاد

3- باید ها و نباید های تغذیه در شیردهی پستانی

4- آموزش پوزیشن های صحیح شیردهی به نوزاد

5- روش و زمان مناسب شیردهی به نوزاد پس از زایمان