The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

راه های تشخیص بارداری در دوران شیردهی و روش های جلوگیری از آن

 تا وقتی این باور غلط که در دوران شیردهی، مادر باردار نمی شود بین مردم جامعه شایع باشد، دیدن صحنه مادر با دو کودک که اختلاف سنی بسیار کمی دارند امری عادی و طبیعی است زیرا این مادران تصور می کردند در دوران شیردهی نمی توانند باردار شوند. اما حقیقت چیز دیگری است، در دوران شیردهی احتمال تخمک گذاری مادر وجود دارد، این به این معنا است که در صورت برقراری رابطه جنسی در دوران شیردهی و باروری تخمک، احتمال بارداری وجود دارد.  

راه های تشخیص بارداری در دوران شیردهی

استفاده از تست بی بی چک در منزل یکی از سریع ترین و مطمئن ترین تست ها برای تشخیص بارداری است. بیشتر تست ها طوری طراحی شده اند که بتوان یک روز پس از عقب انداختن و تعویق عادت ماهانه از آنها استفاده کرد. به همین دلیل تست خانگی بی بی چک برای مادران شیردهی که هنوز سیکل قاعدگی شان پس از زایمان برنگشته است و از عقب افتادن و  یا نیفتادن قاعدگی خود مطلع نیستند، مناسب نیست. بسیاری از بانوان در صورت وجود علائم بارداری ذکر شده، از بیبی چک استفاده می کنند.

با مراجعه به پزشک متخصص زنان و زایمان می توانید از او بخواهید تا برای اطمینان از وجود بارداری یک آزمایش خون تجویز کند. آزمایش خون می تواند ده روز پس از لقاح بارداری را تشخیص دهید.

 

روش های جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی

 اگر قصد ندارید در دوران شیردهی دوباره باردار شوید بهتر است از روش های مطمئن جلوگیری از بارداری استفاده کنید، روشی را انتخاب کنید که تاثیر منفی بر روی میزان و کیفیت شیرتان نداشته باشد.

  • می توانید یک ماه پس از زایمان از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده کنید. در دوران شیردهی باید قرصی را انتخاب کنید که تاثیری روی ذخیره شیرتان نداشته باشد. بیشتر پزشکان جهت جلوگیری از بارداری در مادران شیرده، قرص ویژه شیردهی یا مینی پیل تجویز می کنند.
  • می توانید از دستگاه جلوگیری یا IUD برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید. این دستگاه را می توان شش هفته پس از زایمان درون رحم کار گذاشت. این دستگاه داخل رحم قرار می گیرد و به مدت سه تا پنج سال از بارداری جلوگیری می کند.
  • ایمپلنت یا کپسول کاشتنی، تزریق و چسب های ضد بارداری روش های جلوگیری هورمونی دیگری هستند که تاثیر منفی روی کمیت و کیفیت شیر مادر ندارند.
  • روش های ایجاد مانع مانند استفاده از کاندوم مردانه یا زنانه، دیافراگم، کلاهک دهانه رحم نیز روش های ایمن دیگری برای جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی هستند.

اگر سوالی درباره زمان باروری پس از زایمان در ذهن خود دارید با پزشک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید. او می تواند اطلاعات کافی در اختیار شما قرار دهد و به شما کمک کند بهترین تصمیم را برای تنظیم خانواده خود بگیرید.

جلوگیری اورژانسی از بارداری در دوران شیردهی

با توجه به مکانیسم عملکرد قرص های جلوگیری اورژانسی که بر اساس هورمون است، پزشکان استفاده از آنها را در دوران شیردهی مناسب نمی دانند زیرا استروژن موجود در انها بر کیفیت شیر مادر خصوصا در شش ماه اول بعد از زایمان تاثیرات نامناسبی خواهد داشت.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا احتمال باردار شدن در دوران شیردهی وجود دارد؟

2- علائم بارداری در دوران شیردهی

3- آنچه برای شیر دادن در دوران بارداری باید بدانید

4- آنچه در مورد بارداری در دوران شیردهی باید بدانید